PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od ferdosm »

Ahoj,
ručička tachometru se mi přetáčí až na úplný konec ( po zarážku ). Při zrychlování se jde ručička směrem zpět. Jakmile zastavím, ručička opět vyletí k zarážce. Po odpojení baterie a opětovném zapojení, se ručička vrátí na nulu a rychlost ukazuje normálně cca 30 - 40 km. Poté opět prudce vyletí k zarážce. Počítadlo a PC ukazují ujeté km normálně. Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od abeljozef »

Vadne budiky ..... podla symptomov. Ak tie km pocitadlo ukazuje km ukazuje spravne. Mozno este problem z napajanim ale to je nepravdepodobne.

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od ferdosm »

koupil jsem si jiné budíky,z duvodu vadného tachometru.tachometr už ukazuje ok,ale otačkoměr ukazuje špatně.na volnoběh ukazuje 600otaček.dá se nějak nastavit,nebo musím sehnat zase jiné budíky?

mareno10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.02.2011 11:28

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od mareno10 »

čaute chlapi, vedel by ste mi prosím niekto napísať princip funkčnosti snímača rýchlosti ? pri zapnutom zapaľovaní som nameral iba na čiernom kábliku vedúcom do tohto snímača napätie 12V, ostatné dva kábliky (bielo-modrý a hnedo-zelený) boli bez napätia. podľa schém a niektorých príspevkom v tomto fóre je dôležitý ten bielo-modrý káblik, ktorý by vraj mal dávať signál tachometru. ide tento káblik zo snímača priamo na ten červený konektor zo zadnej strany budíkov?
mám Galaxy I, 1,9 81kW, 1999 automat a nefunguje mi tachometer, tempomat, počítadlo kilometrov a pal. PC ukazuje iba čas a teplotu oleja. VAG mi vypísal chybu prívodu nízkeho napätia do tachometra. predpokladám, že napojenie tachometra je práve cez ten červený konektor, problém je ale v tom, že neviem, ktorý z tých káblikov to je.
keby ste mi niekto vedel pomôcť, bol by som vám veľmi vďačný.

dík

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od jukinoo »

chalani odkial beru budiky signal o rychlosti na motore AUY 2005 kedze uz na prevodovke nieje snimač G22

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od michall »

Za jízdy mi přestal jít tachometr (ukazoval nula), tím pádem přestal reagovat i tempomat a když jsem couval do kopečka, tak na mě začala ještě pípat rezerva (v nádrži cca 1/2, jindy to při tomhle množství nedělá), jinak auto normálně fungovalo. Ostatní budíky jdou, VAG v závadách nic nenašel, akční test budíků prošel. Pojistky se zdají být OK. Jak se ukázalo, na vině byl senzor ujetých km 1H0919149B, ve schématech označený jako G22. Senzor je umístěný na převodovce v dost nešikovném místě - je pod držákem řadících táhel. Před demontáží doporučuji rychlokurs pro gynekology-začátečníky. Postup pro převodovku EHH - demontujeme kryt pod motorem, držák táhel má 3 šrouby, dva jsou dostupné od LP kola, jeden zepředu od motoru. Senzor je schovaný pod držákem a drží na šroubu se závitem z obou stran (pozor, je na něm šestihran na 9ku klíč). Senzor se pak dá opatrně vytáhnout - mě se to povedlo jen napůl, plastový kryt zůstal v převodovce. Silikon jsem opatrně oškrábal, očistil místo s pravděpodobnou závadou a sestrojil testovací monstrum - viz fotky. Ze senzoru šly jakési obdélníky, takže jsem tím závadu nejspíš opravil, což potvrdila zkušební jízda. Teď ještě sehnat trochu neutrálního silikonu, senzor "oblemcnout" a dát zpátky jak patří.

Díky za nakopnutí správným směrem a cenné rady - patperovi, M@rtymu74, Vodnici a Jirkovi, Skyppymu
Přílohy
Senzor v plastovém krytu
Senzor v plastovém krytu
Senzor bez krytu
Senzor bez krytu
Pravděpodobné místo závady
Pravděpodobné místo závady
Zkušební monstrum :-)
Zkušební monstrum :-)
... a ze senzoru se po vyčištění linulo toto
... a ze senzoru se po vyčištění linulo toto
Naposledy upravil(a) michall dne 11.03.2012 21:11, celkem upraveno 1 x.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od michall »

Pro bastlíře a výzkumníky
Přílohy
A demontovaná destička
A demontovaná destička
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od M@rty74 »

Michall je prostě velký šikula :!: A tím, že nehodil flintu do žita ušetřil cca 1400,- korunek :!:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od smolda »

Jó Michall, kdo by se s tím píchal? Jen Michall :laugh:
Jsi mladý, šíkovný a perspektivní Michalle. I ta dokumentace je na 1*.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od michall »

OT ... s tím mládím opatrně :mrgreen:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od smolda »

Woko není přirození, woko vidí. :laugh: Sorry za :offtopic:, ale pochválit jsem ho musel.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
luks.black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.04.2012 20:49

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od luks.black »

Ahoj chlapi, nemeli by se rucicky po zapnuti klicku vystrelit a pak vratit jednou mi to udelalo a vim ze nektere vozy to meli.Ted uz mi to ale nedela. Tak mne zajima ci to ma delat nebo ne? Saharn 97 2.8 VR6 Dik Luks

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od wilíček »

Mě nic nestřílí :laugh: Myslím, že ani jiným ne. Funkčnost všech uklazatelů (ručičky, maxidot) jde testnout přes VAG - pak to střílí :D - doprava nadoraz a zpět. Ale takhle standartně ne. Co tam máš dál... :P
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
luks.black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.04.2012 20:49

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od luks.black »

Me se stalo ze jsem hledal pojisty na vyhrev sedacek tak jsem nejake okolo vyndal a pote kdyz jsem otocil klickem tak to jednou takhle "vystrelilo" proto se ptam. zda-li se to da udelat pres vag tak uz to nejak zaridim :D

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSTROJOVKA, TACHOMETR: špatně ukazuje, ručička lítá

Příspěvek od abeljozef »

To vystrelenie bola obycajna kalibracia.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“