Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Luksiii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 06.03.2010 14:38
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od Luksiii »

Me to delalo to stejny resil jsem to tak ze jsem takovou tu pruzinku prostrikl silikonovym sprejem a WDckem a nekolikrat jsem auto zamkl odemkl a vse je v poradku
╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗
║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣
╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝
Vw passat 1.9 TD rv.92 stará dobrá vrána :)
Vw Golf 1.9 TDI , 74 kw ,rv.2001

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od Dusanbe »

A nenechával sis aktivovat stahování oken přes DO ? Je to tam popsané, že se to může občas stát, že se pak neodemyká a nezamyká kufr. Pokud sis to nechal dělat, našel bych ti to řešení, ale spíš bych to viděl na něco mechanického. Asi bys to napsal, že ti to přestalo fungovat po téhle úpravě.

Jinak není problém pak zprovoznit samostatné odemykání třetím tlačítkem na DO :)
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
golfi4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.12.2011 00:20
Bydliště: Mělník

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od golfi4 »

Pletu se do vlákna prominte, mám prosbu kablíky od pátých vrat jsou natažený v řidičových dveřích nebo pod palubkou u konektoru na dálkavé ovládání??? jde mi o to že jsem si koupil dálkový olv. a ještě si tam chci napojit pátý vrata když ta funkce je na ovl.tak proč jí nevyužít. jde mi o to jen kde de mám připojit na kabely do zadu. díky chlapy

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od Dusanbe »

Jestli máš aspoň přední okna v elektrice, tak to vede do komfortky. Jestli ne, tak by to mělo vést do jednotky centrálního zamykání, která bude asi na stejném místě. Vedou tam jak dráty od vložky zámku v 5 dveřích, tak i 2 dráty od motorku zamykání, kde se mění polarita zamykání/odemykání. Když bys mi napsal, co máš za rok výroby a jakou komfortku, jestli máš ty okna v elektrice, tak bych ti i napsal, jaké to jsou piny :)
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Já mám problém s tím, že se mi centrálem neodemyká / nezamyká kufr.
Na některých golfech (hatchback) je další mikrospínač přímo na zámku u kliky a ten funguje tak, že když se otočí klíčem v zámku odemkne se celý auto a odblokuje alarm. Koupil jsem novej tento mikrospínač, ten druhej mikrospínač dole v západce (ten sleduje otevření / zavření kufru) je dobrej a mám i novej servomotorek. ALE pořád to nereaguje na centrál.
Už nevím co s tím, kontroloval jsem všechny pojistky, i ty u relé, i ty u baterky. Všechny dráty, konektory a nic...
Mohlo se něco spálit až v komfortce, nebo mám spíš hledat přelomenej drát...?
(Myslím, že se to přestalo zamykat poté, co jsem byl na Wapce)
Přílohy
To je ten mikrospínač přímo na zámku...
To je ten mikrospínač přímo na zámku...

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od Dusanbe »

Jestli ti to neodemyká/nezamyká, tak můžeš mít prasklý drát v té gumové průchodce mezi kastlí a vratama. Změř si to u komfortky, jestli máš rv. 2002 jak máš v popisu, tak by to měl být PIN T23a/3 a T23a/18. Při zamykání/odemykání se tam mění polarita.
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od Doctor Driver »

Pánové, taky sem tohle řešil a nakonec sem to odemykal a zamykal tak dlouho až se pátý vrata odemkly jak píšete a vyřešil sem to jejich odkrytovánim a kompletnim promazánim toho mechanismu otevírání 5. dveří jo a ještě sem promazal ten zámek 5. dveří a promazal sem zámek, byl totálně zatuhlý, nikdo předtím do něj klíček asi nikdy ani nedal - byl to boj to zprovoznit, ale od té doby už to neudělalo :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od golfer66 »

taky mam problem nechápu golf hatch 5 dveri 1998 bez oken v el klimy atd.. takze asi zadnou komfotku ani nemam...stáává s emi to,že kdyz oteviram a zaviram tak v 5 klice jakoby neco lupe ale jen kratce a ne takovy to dlouhy zabzuceni na kufr jak to delava ale nekdy jednou ze 30 pokusu se odemkne a zas zpatky zamkne... je mozny ze tam treba to je nak zamrzly nebo neco jak jsou ted po d nulou nikdy to nedelalo dvere jdou hur dovirat zamek je zatuhlej klicek tam nejde strcit..rikam nikdy to nedelalo...ale delal jsem ted podsvit manualni klimy tak jsem rozebiral ten stredovej panel,radio manual klimu atd...tam s enemoh porusit nakej dratek? nebo jen zatuhly ???
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od marfy8 »

Nejlepší rozebrat a poívat se co ti to dělá... Tak můžem jen hádat a stejně se nic klouného nedozvíš.

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od golfer66 »

jasný no a vona je prej docela pr**l sundávat ten kryt takovej jo jak je nacvakanej na tech cvočkách? není tady někde návod komplet jak na to?
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od golfer66 »

no tak me to nedalo a vydal jsem se s baterkou a plnym wedeckem ven ... 10 pokusu nez se kufr otevrel vzdycky ten zvuk vic a vic sel az pak to cvaklo uplne jak ma a sel otevrit vedeckem jsem proistrikal a nekolikrat zavrel a otevrel a chodi...nic jsem zatim nesundaval jen zespod jak je ten zobacek atkovej ten valecek dorazovej v narazniku jakoby....a chodilo to pokazdy... ale zamek na klicek jsem nerozchodil.. ani rozmrazovacem nicim... jinak vim ze wd je nachvili zejtra tam prdnu modrou vazelinku a snad budu vodemykat normal rano du do prace vyjimecne pjeso tak si vemuklicky a zkusim to rano jesi to pude doufam ze to wd tam ted nazamrzne uplne vsechno :-D to by snad nemelo :-)
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od tornado1 »

golfer66 píše:taky mam problem nechápu golf hatch 5 dveri 1998 bez oken v el klimy atd.. takze asi zadnou komfotku ani nemam...stáává s emi to,že kdyz oteviram a zaviram tak v 5 klice jakoby neco lupe ale jen kratce a ne takovy to dlouhy zabzuceni na kufr jak to delava ale nekdy jednou ze 30 pokusu se odemkne a zas zpatky zamkne... je mozny ze tam treba to je nak zamrzly nebo neco jak jsou ted po d nulou nikdy to nedelalo dvere jdou hur dovirat zamek je zatuhlej klicek tam nejde strcit..rikam nikdy to nedelalo...ale delal jsem ted podsvit manualni klimy tak jsem rozebiral ten stredovej panel,radio manual klimu atd...tam s enemoh porusit nakej dratek? nebo jen zatuhly ???

máš RJ centrálního zamykání!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od golfer66 »

jak to jako myslíš? no ted to je ještě o něco horší-nešly mi zas dovří vubec proste zavřít přední řidičovi dveře,pak sem je po pul hodině hraní s tim zobáčkem ve dveřích zavřel ale další problém nešli pak otevřít a najednou ani spolujezdcovi tak jsem furt odemykal a zamykal spolujezdcovi už jdou normalne otevrit i zavrit ale ridicovi proste neotevru jak z venku tak zevnitr... normalne cudlik kdyz odemknu vyleti nahoru... a kdyz je zamknuto tak normalne ta cervena diodka bliká nevi nekdo co by to mohlo bejt? kolik muze stat ta jednotka centralniho zamykani?
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od marfy8 »

golfer66 píše:kolik muze stat ta jednotka centralniho zamykani?
Tohle není komfortkou... Něco máš se zámkem nebo mechanismem v něm. Jak to můžeš opravovat/seřizovat když nevíš co děláš? :wink:
Jinak sundat tapec na kufru není vůbec žádný problém. Odšroubuješ 2x šroubky v madlech a trháš. Je to tam zacvakané a nesmíš se toho prostě bát.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Kufr nejde otevrit na dalkovym ovladani

Příspěvek od majrek001 »

když je to úplná holota tak nemáš komfortku, ale centrální jednotku, ale už jen logicky něco ty zámky musí řídit.

přesně jak píše marfy8.. to nemá s jednotkou nic společného.. to by ti nefungovalo nic. to že bliká dioda je sice hezký, ale je to jen o tom že zrovna tyto mikrospínače pro snímání SAFE zápatky v zámcích dveří jsou funkční.. chce to projít všechny zámky a promazat vzadu ten mechanizmus a nevymýšlet problémy kde nejsou.. pokud o tom nic nevíš tak do toho raději nevrtej a zavez to někomu kdo ti to opraví.. a to tvoje hraní ze zobáčkem tomu taky moc nesvědčí jednotka

raději jsem napiš odkud jsi a hledej kdo ti to dá dokupy
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“