Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destiček

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od frodobagin »

Passat AVF 96kW - výměna předních brzdových kotoučů a destiček (BREMBO za 3.550 Kč - to jde ?????? - uvidíme jak se jim povede v akci ??)

1) Sundat přední kolo
2) Povolit dva šrouby M18 na brzdiči a celý brzdič položit na nějakou podpěru, ať to nevisý na kabelech a brzdové hadičce
3) Odpojit konektor čidla opotřebení brzdové destičky z držáku pootočením o 90° a vytažením směrem nahoru
4) Vytlačit brzdové destičky z brzdiče (jde trochu ztuha ale vcelku dobře)
5) Vytlačit plovoucí třmen brzdiče z držáku brzdiče (jde to rukou bez násilý)
6) Vyčistit od rezi a nánosů jak držák posuvného třmenu brzdiče tak samotný třmen brzdiče kvůli lehčí montáži nových brzdových destiček
7) Vyčistit pístek brzdiče od rezu a zkontrolovat gumovou manžetu, zda není perforovaná popřípadě vyměnit
8 ) Zatlačit pístek brzdiče třeba truhlářskou svěrkou co nejvíce dovnitř, aby se dal posléze nasadit brzdič s destičkami na nový brzdový kotouč
9) Lehce promáznout vodící trny plovoucího brzdiče vazelínou na brzdové systémy
10) Lehce nanést měděnou vazelínu na styčné plochy držáku brzdiče a plovoucího třmenu brzdiče aby při brždění tyto styčné plochy nepovrzávaly
11) Natlačit držák třmenu brzdiče do plovoucího třmenu brzdiče (opět to jde velmi lehce takže pouze rukou bez násilý)
12) Nasadit brzdové destičky do takto zkompletovaného brzdiče (nesmíme zapomenout protáhnout kabel čidla opotřebení brzdové destičky a nasadit konektor nové destičky do držáku a doporučuji
vyčistit kontakty v obou konektorech jak destičky tak kabelu do ŘJ vozidla kvůli dobrému kontaktu a aby jste nemuseli znovu demontovat kola vozidla)
13) Odmastit nový brzdový kotouč a velmi dobře očistit dosedací plochu brdového kotouče na ložisku předního kola (dělám to mosazným kartáčkem kvůli zabránění poškrábání)
14) Nasadit kotouč na středové osazení a nasadit zkompletovaný brzdič na kotouč
15) Zašroubovat šrouby brzdiče 2 x M18
16) Před nasazením kola důkladně očistit dosedací plocha kola na disku od různých zbytků tak, aby kolo dosedlo co největší plochou na středovou část brzdového kotouče. Zkoušel jsem to
pilníkem, smirkem a mosazným kartáčem, ale ty napečený srágory šli velmi ztuha dolu. Poté nasadit přední kolo.
17) Pokud se rozsvítí kontrolka opotřebení brzdových destiček jako mě, musíte opět zdemontovat přední kola a vyčistit kontakty na konektoru opotřebení brzdových destiček (doporučuji hned při
montáži vyčistit kontakty v konektorech např. kontaktolem) popřípadě zkontrolovat, zda nejsou poškozeny drátky od brzdové destičky nebo kablík vedoucí do řídící jednotky a nebo konektory.
Mě se z toho vysypaly kousky umělé hmoty a konektor nešel dobře zatlačit a tak se jednou kontrolka rozsvítila, podruhé zase ne. Pak opět rozsvícená kontrolka? Při příští výměně brzdových
destiček budu muset ten konektor vyměnit.
POZOR při prvních sešlápnutích pedálu brzdy to vůbec nebrzdí, protože pístky jsou zatlačené až na doraz (tak ať si nenamelete kokos)
Samozřejmě po prvních ujetých kilometrech to sice brzdí o něco lépe ale kotouče a destičky si musí vzájemně sednout (obrousit styčné plochy). Takže stále opatrně brzdit.
Říká se že prvnívh 200 km po výměně je problémových takže s rozumem.
Zdarec.
Přílohy
DSC00224upr.jpg
DSC00225upr.jpg
DSC00226upr.jpg
DSC00228upr.jpg
Naposledy upravil(a) frodobagin dne 11.09.2011 14:47, celkem upraveno 9 x.

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od frodobagin »

Další fotografie.
Přílohy
DSC00234upr.jpg
Už je tam. BREMBO, BREMBO, BREMBO.
Už je tam. BREMBO, BREMBO, BREMBO.
Takhle vypadá původní kotouč.
Takhle vypadá původní kotouč.
... a ještě jednou.
... a ještě jednou.

catCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2012 23:24
Bydliště: Praha

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od catCZ »

Moc pěkný návod. Díky! :good:
Passat Variant 1.9TDi 81kW + chip 97'
Passat Variant 1.9TDi 96 kW 01'

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od jimmy.floyd »

jak ty brzdy se chovaj , já jsem dal komplet předek, zadek ferodo. a nemůžu si stěžovat, a pořizovací cena 4000
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od sipmart »

chci se zeptat na passatu B5, r.v. 1997, 66kW mám u předních brzd sjetou 2x více vnitřní destičku jak vnější....můžou se tyhle destičky prohodit, tak aby pak vydrželi tak nějak stejně? Vím, že jsou už zajeté na té svojí straně kotouče, ale zase by si po nějaké době sedly, ne? je tam brzdový třmen Lucas C-54.

vím, že bývá nějaký rozdíl mezi vnitřní a vnější destičkou, že se z vnější destičky oddělává při montáži nějaká folie, ale nevím proč?
dělá vám to taky, že se vnitřní ze strany pístku sjíždí víc jak vnější?

Uživatelský avatar
Atreyu
Závodník
Závodník
Příspěvky: 573
Registrován: 14.09.2009 23:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od Atreyu »

mas zarezly vodici tycky na trmenu.ty na kterych by mela chodit venkovni cast brzdice.
je na nich takova varhankova guma.ty musis vyndat obrousit namazat vazelinou a pokud je dobra ta guma (neni praskla) tak gumu zpatky.a samozrejme novy desky (kotouce).
ja to delam skoro kazdej rok
past mazda 323f 2.0 V6 24v GT

muj pasik http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=124297

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od Hudy »

Atreyu píše:mas zarezly vodici tycky na trmenu.ty na kterych by mela chodit venkovni cast brzdice.
je na nich takova varhankova guma.ty musis vyndat obrousit namazat vazelinou a pokud je dobra ta guma (neni praskla) tak gumu zpatky.a samozrejme novy desky (kotouce).
ja to delam skoro kazdej rok



Já vůl jsem měnil loni jen desky a ted při sešlápnutí pedálu vybrace,mrzí mě že jsem nevyměnil i kotouče :bot:

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od Teea »

Atreyu píše:mas zarezly vodici tycky na trmenu.ty na kterych by mela chodit venkovni cast brzdice.
je na nich takova varhankova guma.ty musis vyndat obrousit namazat vazelinou a pokud je dobra ta guma (neni praskla) tak gumu zpatky.a samozrejme novy desky (kotouce).
ja to delam skoro kazdej rok
Cim mazes ty vodici tycky ? Nejdyl mi tam vydrzela vazelina ATE na brzy ale i tak po 3/4 roce zase jedna vnitrni deska sjeta sikma. A to jsem pekne vycistil dirky dal nove gumicky a stejne to nakonec zase trochu prituhlo :(
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od klasek »

Nestačí jen vyčistit tyčky. Je potřeba očistit a namazat i dosedací plochy na třmenu, kde se destička pohybuje. Nejlépe nějakým šábrem, dlátem atd. Destička musí ve třmenu chodit volně, pak se nemůže stát, že bude jedna sjetá víc jak druhá. Dobré je ještě vyzkoušet, zda není přirezlý píst v brzdiči.

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od Teea »

Sorry jsem to nenapsal. Docedaci plochy desticek mam volne cistim a mazu vzdy. Vzdycky to prituhne jen na tech tyckach.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

chio82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.02.2011 22:08

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od chio82 »

Vyměnil jsem přední třmeny ale destičky nechal staré.Po nasazeni třmenu destičky drhnou asi centimetr a pul o kotouč při náklonu v zatačkách a brzdění děsně vržou.Při rozjezdu taky připadá mi že jen dřou o kotouč a já brzdím jen zadníma.Prosím o rado co s mým problémem,předem děkuji.

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od probe »

supr návod... jen bych ještě dodal před zatlačováním pístů si odšroubovat víčko od nádržky a hlídat, aby brzdovka nevytekla..... a docela bych doporučovat písty párkrát vyjet a znovu zatlačit, přece jen se uvolní...

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destič

Příspěvek od Hans76 »

A když je pístek vyjetý na max, tak i kouknout pod manžetu, zda není vyrezlý. Ušetří se tím zbytečná práce při pozdějším zjištění, že teče. :roll:
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

velkejmirek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.04.2013 22:00

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od velkejmirek »

kdyz sem ulomil pruzinu na trmenu , mela zajistit desticky, ted mi cdhrasti brzdi,, koupil jsem nove pruzinky ale ulomil jsem je hned u trmenu xd da se to nejak vyvrtat, jaky vrtak ,

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: Passat B5.5 - Výměna předních brzdových kotoučů a destiček

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Pecka navod... :) Taky jsem ted delal brzdy predek brembo/textar a brzdi to jak prase :-D A to vse za super cenu 3k.
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“