Autorádio

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

greib458
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.04.2012 17:47

Autorádio

Příspěvek od greib458 »

Zdarec nevíte jak funguje autorádio? Normálně fungovalo ale pak jsem ho měnil a už nejde zapnout. Napětí tam jde a kostky jsou půchozí. Musí tam být něco co ještě to autorádio oživí kromě napájení. Nevíte co s tím? Zkoušel jsem dvě autorádia a nic. pojistky jsou taky dobrý. Přes noc odpojuju + u baterky kuli alarmu který se občas spouští tak než to dám opravit tak takhle improvizuju. Nevohlo se tím něco odpálit?

greib458
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.04.2012 17:47

Re: Autorádio

Příspěvek od greib458 »

Tak jsem se na to díval dukladněji a na pinech 1, 3 je napětí jen po otočení klíčku a na pinech 5,7 je napětí pořád měřeno přes pin 8. Na 3,4 napění není vůbec ale jsou tam drátky.
1 bílomodrá s nějakým tenkým červeným ( je vidět že je k tomu doletovaný)
2 nezapojeno
3 bílo/zelená?
4 žluto/červená
5 červeno/bílá
6 šedá
7 červeno/bílá
8 hnědá

Když jsem to nějak nakombinoval tak to hralo ale nevyplo se to po vytažení klíšku a nešly zamknout dveře přes centrál.
Nevíte co s tím? Díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Autorádio

Příspěvek od Goauld »

Máš tam teď originální autorádio, nebo neoriginální ? Pokud máš neoriginální, tak musí být na pinu 4 trvalých +12V, pin 7 spínaných +12V s klíčkem a pin 8 (-) kostra. Všechny ostatní piiny je lepší odpojit pokud na nich rádio má nějaké dráty, protože v 90% případů slouží k jinymu účelu než ty co vedou z origo iso konektoru. Při špatnym zapojení pak může blbnout centrál, jaks už zjistil, nebo můžeš i něco zničit.
Standardně pokud se zapojením nic nedělal, tak stačí přehodit piny 4 a 7 mezi sebou, protože origo rádia mají obráceně trvaly a spínany napájení než by podle ISO mělo být správně. S konektorem v autě nic nedělej, odpojuj piny na konektoru v rádiu, pokud má propojovací kabel. Pokud je konektor přímo v rádiu, nezbývá než opatrně vypinovat originální konektor v autě, rozhodně nic nestříhat.

Mimochodem už se to tady řešilo několikrát, takže sis to mohl najít...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

greib458
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.04.2012 17:47

Re: Autorádio

Příspěvek od greib458 »

Díky zkusím to přepojit. Samozřejmě jsem hledal jak blázen a něco podobnýho co jsi psal jsem našel ale zaráželo mě že to rádio co tam bylo tak jelo ( nebylo org.)

greib458
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.04.2012 17:47

Re: Autorádio

Příspěvek od greib458 »

tak jsem to zkoušel a nic. Zkoušel jsem to zapojit i podle manuálu autorádia a taky nic jede to jen když na dráty kde to má být spínaný přivedu trvalý napětí. Taky jsem změřil to že když připojím na spínané napětí autorádio tak z 12,5V to klesne na 7V a tím pádem se to asi nerozběhne ale nevím proč to napětí padá.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Autorádio

Příspěvek od Goauld »

Vyměň pojistku číslo 37, je pro rádio. Je to +12 co vede od klíčku, má tam být 10A pojistka (červená) Možná je napůl přepálená. Pak je druhá, číslo 42, ta je to trvaly napětí, má tam být 25A. Pokud to pojistkou nebude, je buď vadná spínací skříňka, nebo někde kabeláž.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Autorádio

Příspěvek od Storm »

Pak bývá ještě pojistka v samotném rádiu, tu bych taky zkontroloval.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

greib458
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.04.2012 17:47

Re: Autorádio

Příspěvek od greib458 »

Tak pojistka těch 10A byla přepálená, v rádiu je pojistka dobrá. V kabeláži to asi nebude. Na kostce na kostce je spínaných 12V ale jak tam připojím rádio tak to tedka klesne na 2V a na dalším pinu kde to bylo taky spínaný tak už je jen pár milíku. Jak se dá zjistit funkčnost te spínací skřínky a kde je?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Autorádio

Příspěvek od Goauld »

Spínačka je to kam strkáš klíček když startuješ. Má dvě části, mechanická, tam kam strkáš klíč a elektrická, ta je zezadu a vede do ní konektor. Aby ses k ní dostal, je potřeba sundat volant, odšroubovat plasty kolem spínačky, odpojit konektor a samotnou spínačku drží červík, stačí povolit a de vysunout. Pak máš možnost změřit piny jak co spíná, bohužel nemám el. schéma, takže ti neřeknu co jak má být.
Mimochodem nepálí ti to rádio tu 10A pojistku ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

greib458
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.04.2012 17:47

Re: Autorádio

Příspěvek od greib458 »

ted jsem to zkoušel zase zapojovat a pojistka je v pořádku, rádio pojistku nepálí. Je prostě divný že nejede ani to rádio co tam bylo předtím. Něco se muselo zkurvit když jsem to cpal do přihrátky ale vizuálně je vše ok.

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio

Příspěvek od budback »

Přinejhorším napiš odkud jsi aspoň ti poradíme někoho z klubu kdo tomu rozumí víc a dokáže to přesně určit a nebo opravit ....

Enclava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 25.02.2012 12:24

Re: Autorádio

Příspěvek od Enclava »

Chlapi nevíte náhodou kolik impedance má rádio beta? chci koupit lepší střed.bas.. díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Autorádio

Příspěvek od Goauld »

Rádio nemá impedanci, tu mají repráky a je 4 ohmy.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Golf 16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.12.2012 15:20

Re: Autorádio

Příspěvek od Golf 16 »

Dobry den, ja mam uplne stejny problem mohly byste mi napsat cim to nakonec bylo co to bylo za zavadu.diky

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: Autorádio

Příspěvek od tomas89 »

nebudu zakládat nové téma tek oživím toto. Můj kamarád má problém stim že měl neorigo rádio koupil deltu tu tam měl ccca měsíc, ale vrátil se zpet k neorigu rádiu.Ale od té doby rádio nehraje :-(

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“