Motor 1.6 74kw podpálený výfukový ventil.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Motor 1.6 74kw podpálený výfukový ventil.

Příspěvek od fakieVW »

Ahoj kamarádovi se rozsypal motor 1.6 74kw. Koupili jsme na vrakáči druhý a ten po cca 700km začal jed na tři válce. Motor jsem nakonec musel sundat hlavu protože jsem zjistil,že je bez tlaků. Je podpálený výfukový ventil 3 válce. Jaké s tím máte zkušenosti a jaká by podle vás mohl být příčina?

Můj nazor je,že se špatně dovíral ventil bud byl ohlý nebo šptně dosedal z jiného důvodu. Jinak motor šlapal po montáži perfektně bez problému a najednou tohle.

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: Motor 1.6 74kw podpálený výfukový ventil.

Příspěvek od originalbmwparts »

Tak ventil mohl být načatý už předtím. Teď se jen dopálil. Nebo byl v háji hydroštel a ventil zůstával otevřený, nebo tam něco spadlo co bránilo dovírání ventilů. Popřípadě byl přebroušený.

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 74kw podpálený výfukový ventil.

Příspěvek od fakieVW »

Tohle jsem si přesně myslel. Kdyby tam byla třeba bohatá nebo chudá směs (např. problém se vstřikem) tak by to podle mě odneslo spíš i píst a vypadalo by to jinak než jen upálený ventil ne?

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: Motor 1.6 74kw podpálený výfukový ventil.

Příspěvek od originalbmwparts »

Tak třeba u HTP se ventily podpalují až pravidelně:-) A je možné že i u tohoto motoru k tomu může dojít. kdyžtak mám 3ks vstřiků navíc tak není problém je zaslat. Každopádně by jsme zkusil pro jistotu odměrné válce a prozkoušet vstřiky.

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6 74kw podpálený výfukový ventil.

Příspěvek od fakieVW »

Tak u těhle motorů jsem nikdy tenhle problém neviděl. Jsou to docela držáky. Ty htp tam se toho sype daleko víc :lol: No uvidim zkusím ty vstřiky asi přezkoušet kdyby náhodou něco bylo špatně.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor 1.6 74kw podpálený výfukový ventil.

Příspěvek od xerxes »

pokud máš podezřeni že špatně dovíral ventil tak jedina příčina je že se potkaly ventily z pístem a jeden z ventilu se ohnul

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“