Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od Floni »

Ahoj,

můžete mi prosím poradit, jakou značku oleje (konkrétně) a kolik L (litrů) mám koupit do B5 81kW? A jaký palivový filtr?

Tuším, že jsem tam lil 5W 40 plnou syntetiku.

Díky!!!
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od adam.87 »

Ahoj do Pašíka dávám polosyntetiku 10W40 Havoline Diesel.V knížce se píše množství oleje tuším 3,6 až 3,8 litru ale já tam dávám 4 litry.Jinak palivové filtry jsou 2 druhy na B5 pozor na to.Buď má uprostřed závit M16 x 1,5 nebo ten druhý z obrázku který je shodný s Octávkou.Značku filtru dej třeba Bosch nebo Febi. :smoke:
Přílohy
2299394401.jpg
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od dibarbora »

Olej musi mat v prvom rade normu vw 50500, viskozitu si treba vybrat podla pouzitia auta a stavu opotrebenia turba a motora. Prioritne by som skusil 5W40. Napln je 3,8litra, v pohode to zvladne celu 4l bandasku, v zavisloti od pouziteho olejoveho filtra (nemaju vsetky rovnaky objem) je olej na hornej riske, pripadne trosku nad nou (co nevadi).
Palivovy filter je ako je spomenute vyssie bud priskrutkovany na prirube podobne ako olejovy filter(starsie riesenie) alebo sa vymiena cely priamo na hadiciach (novsie riesenie).

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od Floni »

Takže jaký z těchto? :)

1) http://www.cztuning.cz/index.php?action ... boid=45607" onclick="window.open(this.href);return false;

2) http://www.autodily-cardo.cz/motorove-o ... -5w-40-4l/" onclick="window.open(this.href);return false;

3) http://www.autodilytop.cz/unibal/eshop/ ... nthetic-5L" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky!
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od adam.87 »

No pokud chceš teda plnou syntetiku tak bych vzal ten z 3.odkazu protože budeš mít 1 litr navíc zadarmo. :smoke:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od dibarbora »

Vyber ktory ti je sympatickejsi (normu splnaju vsetky), osobne vyberam olej podla aktualnej ponuky ktora je skladom. Nekupujem oleje vyrobene pre tesco, lidl a kaufland a cenovo sa snazim drzat do 30€ za 4l.

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od Floni »

Ve Volkswagenu mi řekli, že dávají a doporučují ten Shell Ultra, tak nevím. Plnou syntetiku mi také doporučili.
Když jsem se ptal podle vinka na ten filtr, nic mi neřekli, že ale pokud si ho od nich koupím, určitě bude pasovat. Jak tedy mám poznat, který to je?

Myslíš, že v těch olejech bude nějaký rozdíl? Co se zbylým 1 litrem? :)

Díky!
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od dibarbora »

Pokial sa motor medzi vymenami vmesti do spotreby oleja v ramci rozsahu medzi riskami, tak ti je ten 1l k nicomu. V opacnom pripade na dolievanie. Co sa tyka odporucania autorizaku, nebral by som to velmi vazne (aj ked tym shellom nic nepokazis) lebo leju to co maju prave v sude a to shell vzdy nemusi byt. Co sa tyka palivoveho filtra, zober si technicak, pozri si rok vyroby, kod motora a VIN cislo, napr. podla tohoto katalogu si to navol a zistis ktory mas filter. V autorizaku oficialne vedia pouzivat len ETKU;).
https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata ... 01_fzart=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Filtre tam maju odofotene, pozri fotku a potom otvor kapotu a mozes si overit aky tam mas, nachadza sa za alternatorom pri vyrovnavacej nadrzke chladiacej kvapaliny.

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od Floni »

Ok, mrknu na to! Díky!
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od adam.87 »

Ten zbylý litr můžeš využít třeba při dolívání pokud ti motor papá olej.Co ti řeknou VW neber vždy vážně,protože jim jde o kšeft a zákazník to zaplatí.Pokud si stále nejsi jistý jaký palivák máš na Passatu tak otevři kapotu a podívej se. :good:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
westy85
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 15.12.2010 00:06
Bydliště: Praha

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od westy85 »

hlavni je dodrzet 505 00!
VW Passat Variant GL 2004, TDi AVF 96kw
VW Vanagon Westfalia 1981, TDi AHU 66kw

http://www.samolepky-levne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.prohm.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - roll-upy, bannery, Áčka, promo stolky atd.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od majkl1 »

Volba olejů je u nás strašně přeceňovaná. Stačí si dohledat nějaké info o jejich výrobě a docvakne to každému.
Na AFN - čili auto min. 12 let staré bych doporučil 10W-40. Při 5W-40 často dochází k celkovému zhlučnění, cvakání hydroštelů a průsakům různými simeringy.
Já tam leju cokoliv, co je levné, hlavně že to má normu pro můj motor. Nejčastěji jde o Texaco, Shell, Mogul. Cena od 75-130 za litr. Výměnu dělám po 12 tisících a motor i při půl mega km na triku má tlaky jako funglovka. A rozhodně nepočítej s tím, že tzv. plná syntetika v ceně do 500 za litr je opravdu plná syntetika. I celkově pochybuji, že opravdu plnou syntetiku jen tak na běžném trhu lehce seženeš.
Ale pokud má někdo pocit, že co je drahé, to je kvalitní, pak mu v tom bránit nebudu. :wink:
Jen doporučím vyhýbat se nákupu z netu, kde často uvnitř obalu není to, co reklamuje etiketa. Nízká cena je pak naopak signalizací podvodné repliky.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký olej do 1.9TDi 81kW?

Příspěvek od B_Jirka »

Dnes jsem nechal měnit olej ve svém passatu a všiml jsem si, že mi tam mechanik nalil cca 4.3l oleje. :-/ Zítra ještě ověřím rysku, až to bude déle odstavené. Měl bych kdyžtak nějak odčerpat ty 3 deci?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“