Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např. A6?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
kabyr01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek

Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např. A6?

Příspěvek od kabyr01 »

Ahoj clubáci, velmi uvažuji o koupi Turka a jelikož jsem v žádném jiném tématu nenašel uspokojivou odpověď, založil jsem toto téma. Pokud jsem ho přehlídl, tak se omlouvám a prosím o odkaz. Jedná se mi o to, že jsem toho přečetl hodně o 2,5 TDI v osobních autech (A4,A6,Superb atd.. a určitě nebyly moc povedené. Tak mě zajímá, jestli v Tuaregu ty motory něco vydrží, nebo také odchází vačky, čerpadla, vstřiky atd? Všiml jsem si, že Touaregy mají jiné kw, tak jestli to nejsou rozdílné typy motorů...Díky předem za všechny odpovědi a mnoho šťastných km :good:

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od vrbic »

Ahoj !
Přesnou odpoveď Ti určitě rádi napíší kluci s R5. Já si jen dovolím názor, že nejrozumější volba do Touarega je šestiválec 3.0 TDI 176kw.
Na druhou stranu máme v rodině Audi A6 allroad 2.5 TDI r.v. 2004 132kw a ten jede jako hodinky již přes pět let co ho bratránek má. Jak a v čem jsou motory 2.5 TDI v A6 a Touaregu rozdílné ale nemám tušení.

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od kochta »

Ja měl 2,5audi pak touarega a naprostá spokojenost .když tomu dává člověk to co má a mění po 10 000 tak jsou to dobrý motory

Uživatelský avatar
kabyr01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od kabyr01 »

Tak já bych samozřejmě rád koupil 3.0 TDI, ale to bych potřeboval nějaký lováky ještě..Radši koupim 2,5 s fin. rezervou, než se ze všeho vydat. Jde mi o čerpadlo, vačky, vstřiky atd. Protože když to pak všechno přijde společně třeba s automatem, tak to může klidně stát víc, než je hodnota auta..

Radimurb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 19.11.2011 09:57

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od Radimurb »

Spolehlivost R5 ti určitě zodpoví majitele, já mám V10 a i přes spoustu pomluv já mám za pul roku zatim auto bez problému, ale k věci R5 je 5 ti válec a Audi je V6 takze motor bude jinej. P.s. Za mě rozhodne 5.0 nebo 3.0.

Uživatelský avatar
vasa245
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 16.12.2009 21:56

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od vasa245 »

Neni to jak pises, ze 2.5 v6 jsou nespolehlive motory. Jde o to jak se k nemu chovas. Protoze vsichni tam lijou nekvalitni oleje, tankujou nekvalitni naftu a o motor se nestaraji a pak to takto dopada. Pokud narazis na dobrou v6 2.5 a ne zadnou vylitanou hajtru a budes se k motoru chovat tak nevidim duvod proc by mel byt nespolehlivy.
Do touarega se sice daval 2.5 ale ne v6 ale petivalec. Takze je to naprosto odlisnej motor.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od koto99 »

Ahoj neviem či sú to vôbec tie isté motory, lebo v Touaregu je R5 2,5 TDI a v Superboch je V6 2,5 TDI, v AUDI je tiež V6 TDI. Je pravda že do roku tuším 1997 bola aj v AUDI R5 2,5TDI. Tento motor pochádza z VW Transporteru a VW Craftera a v týchto vozoch nabehá bez problémov 300.000 - 400.000 km. Preto má tento motor takú mohutnú konštrukciu a v podstate až na nejaké maličkosti nevyžaduje pozornosť (rozvody, kladky, remene...). Ale.... trochu zvýšili výkon a krúťak oproti "dodávkovým" R5, čo horšie znáša hlavne hlava. A výfukové zvody zvyknú praskať. Ale je to hlavne o "vzťahu" vodiča k autu ako s ním jazdí. Ja mám 192.000 km a okrem žhavičov, filtrov, oleja a gumených spojok som na motor nič nerobil. a mám ročník 2004.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
kabyr01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písek

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od kabyr01 »

Tak to potom mění situaci pokud se jedná o 5 válec a ne 6 válec :lol: Vím, že ve starých Audi A6 (myslím C4) byly ty 2,5 TDI v 5ti válci nesmrtelný!!! Tak pokud to z těhle motorů vycházejí motory v tuaregu, tak je to v klidu :smoke:

automoto1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 25.02.2009 19:41

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od automoto1 »

absolutne nezrovnatelne.motor v starom audi je uplne iny ako motor v turku R5.uz nazov je ti napovie V6 2,5 a R5-radovy 5 valec.jeden ma rozvod ozubene sukolia druhy remen.jeden klasika cerpadlo druhy PD.su to dve odlisne generacie automobilov.A6 vajce kde bola pouzita 2,5 TDI je stary system a turek R5 je od 2003 do 2010. tu by si porovnaval hrusky a jablka.to sa neda absolutne porovnavat.tento motor co ma turek co ja viem do A6 nikdy nesiel.prosim opravit ak sa mylim.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od GeneHawkins »

Je to sice něco úplně jinýho, ale oba stojej za h***o.

Uživatelský avatar
aiworry
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od aiworry »

Znamej ma R5 tuarega a ted mu vylitla klika z bloku, a celkove se ten motor sral. Tak pujde do sveta. Predtim mel V6 2.5 asi 6 let a ted tvrdi ze byla zlata po R5. akorat vacky a jezdil
Audi Sq7

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tak to by si měl známej přinejmenším dojít na ušní, protože když se stane tohle, tak tomu předchází docela doba.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Replay
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 12.09.2008 13:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou 2,5 TDI v Touaregu stejně nespolehlivé jako v např.

Příspěvek od Replay »

Ja mam R5 a s motorem naprosta spokojenost zatim zadná zavada, a pak jsem mel superba 2.5TDI rok 2005 najeto 400tis a motor jel perfektne jediny co odeslo byl alternator :)
Volkswagen Touareg R5, Škoda Superb 2,5TDI, Škoda Fabia 1,6TDI, Škoda Superb II 2,0TDI, Hummer H2

Odpovědět

Zpět na „Touareg“