Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Ramena - zkušenosti & ceny & výměna

Příspěvek od Floni »

Máte někdo zkušenosti???

Za 3000 Kč :)

http://aukro.cz/sada-ramen-audi-a4-a6-v ... 41064.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
marzi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 23.02.2012 07:37
Bydliště: Ostrava

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od marzi »

Když budu kupovat nová ramena tak jedině Lemforder případně SWAG (nevím jak se to přesně píše :-X).

Rěšilo se to tu miliardakrát tak stačí pohledat a uvidíš názory na tyto levné sady...

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od adam.87 »

Mi se na těch ramenech nelíbí ten polský prodejce,jinak cena je docela lákavá.Kup si ty ramena a uvidíš jak budeš spokojený. :good:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Floni »

No já mám právě obavy z toho polského jazyka :blush:

Proto chci znát zkušenost toho, kdo je mám či zná někoho, kdo je měl :)
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od adam.87 »

Zkrátka neuvažoval bych nad těma ramenama,co to může být za matroš za 3000kč :roll:
Neměl by jsi lepší trochu pošetřit a třeba koupit něco takového: http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... /podvozek/" onclick="window.open(this.href);return false; :drinks:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
Jord
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 280
Registrován: 14.07.2009 16:46

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Jord »

ramen je plná řada, nevim proč bys nemohl mít meyle nebo ngk (trw), který jsou na tom kvalitativně jako swag nebo febi. treba meyle hd = kvalita lmf
1.9 tdi 126kw 402nm
http://www.jordanidis.cz - tvorba webových stránek

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od xingisx »

nechápu jak někdo může koupit sadu ramen za 3 000 a čekat, že vydrží

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Lukas44 »

No aby jsem přispěl do diskuze mejma poznatkama... Takže nápravu na passatu jsem dělal zhruba 20x krát (mám už doma víc ja 100 kg hliníku na odvoz a to není všechen...).
Hodně známajch kolem mě má passata a tak o práci na těchto autech není nouze. Každej víme že je to asi nejvěčí bolest passata 5 a 5.5. Ale k věci. z mých poznatků:
SWAG - prej kvalitní náprava no nevím ze ty prachy (cca 8 - 9 tisíc) by jsem si představoval něco jiného. Měl ho soused cca rok a půl a pak na ulici v pravoúhlé
zatáčce se mu vytrhl čep a posledních 200m projel s kolem ve sklonu asi 30° .... no stát se to na dálnici ve 130 km/h tak nevím jestli by ho to neotočilo na boudu.
Jinak soused není žádne prase v ježdění takže tam asi problém nebude.

MEILE HD - Pořídil si je opět výše zmiňovaný soused (cena kolem 9000). Má je tam zatím 6 měsíců a klid takže uvidíme co a jak dál víc k této značce říct neumím.

MS GERMANY - (mastersport) náprava střední třídy (cca 5 - 6 ticíc). Má respektive měl jí kámoš cca rok a už po půl roce začala poklepávat vydržela tam přesně rok
ale s tím že poslední 3 měsíce se majitel před každou cestou modlil aby se to někde neutrhlo.... Jinak jezdí takovým normálním stylem ...

MOOG - pořídil si jí výše zmiňovaný kámoš jako náhradu za MS. Cena byla kolem 8000 a má jí tam 2 měsíce a zatím klid. Moog má jako jedniná náprava co jsem kdy viděl
měl silenbloky obalené skutečnou ocelí a né hliníkem. Tedy jak silenblok přechází do ramena tak je tam v rameni a na silenbloku ocelová vložka která zabraňuje
vymačkávání materiálu mezi silenblokem a samotným ramenem a tudíž se to uložení tak rychle nevykvedlá. To semé je i u čepů. Takže myslím že zatím jediná klavitní
náprava.

HART: Naprosto pro mě neznáma značka do března. Přišel s tím kámoš.Koupil to na aukru od nějakého poláka... No papír prostě za měsíc ji bude měnit myslel jsem si.
ALE tahle levná polská splácanina vydrží oporavdu nářez. Už je namontovaná na 3 autech a teď půjde na čtvrté. Všichni nový majitelé této nápravy jezdí normálne takže
není divu že ta náprava za nějaké 3 měsíce drží.Až na jednoho. Je to prase se 4x4 a nesere se s ní. Jezdí po poli rozjezdy v rejdu neskutečným způsobem.
Myslel jsme že mu odejde za měsíc ale zatím jí má 3 měsíce a náprava je vklidu (žádne vůle). Veřím že pro normálního českého člověka při normálním stylu jízdy by mohla
vydržet tak 2 roky a pak jí vyměnit.

FEBI: Viděl jsem jenom jednu febi nápravu a totál na paštétu. Stará cca rok a v ceně 9000 kč s myslím že by měla tahle značková náprava vydržet více... NO coment ....
ps febi v poslední dobe celkově ty díly fláká...

TRW: Náprava na mém pašíkovi vydržela cca 2.5 roku. Takže při té ceně celkem dobrá vydrž. Styl jízdy mám normální žádne divočárny. akorát co mě naní nasralo že byla
furt dobrá a pak se během dvou dnů poroučela. Takovou rychlost jsem ješte neviděl a nechápu jak se to mohlo stát ale neřeším to. Vydržela selkem dost.

Kraft: Totálí propadák.... Co jsem viděl to nejhorší co si můžete na své auto dát... Dál nekomentuji viděl jsem na své vlastní oči... Výdrž cca 0.5 roku při
dedíkovském stylu jízdy...

Zhrnutí: Určitě jsem tady neobsáhnul všechny značky ale aspoň ty nejznámější se kterýma jsem se setkal. K výše uvedenýn nápravám neupřednostňuji ani jednu a ani jednu
neobhajuji. Pouze mě ta Hart náprava dostala cnou původem a výdrží uvidíme co bude dál. Jen na zváženou: koupit nápravu za 3000 jezdit 2 roky (možná 1.5) a pak jí
zahodit a dát tam tu samou za ty samý prachy mi příde lepší politika než kupovat drahou a za 2.5 roku měnit a jít koupit tu samou znovu... Každý ať si to zváží sám.
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od shikaree »

Lukasi44, s Lemforder si se nesetkal?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od napster »

Lemforder jsem měl origo na passatu 10let potom jsem ji preventivně vyměnil. horní čepy a silembloky v pohodě nemaj vůli jen silembloky lehce popraskaný a to jsem je měnil při 300 000km. spodní byli jednou dělaný za origo LMO. céčka mam od kamaráda zadarmo noname čekam kdy je vyměnim. když přední nápravu,tak origo klubák Meggy má super ceny. jinak k nápravám za 3000kč si je klidně kupte občas se stane,že vydrží až rok a půl,ale kamarád kupoval levný nápravy do 4500kč a dělal ji po půl roce potom koupil origo a vydržela přes rok potom auto prodal.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od shikaree »

Právě že jediné co si v budoucnu na B5.5 budu chtít koupit bude Lemforder. Díky napster

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Lukas44 »

shikaree píše:Lukasi44, s Lemforder si se nesetkal?
Zatím jsem neměl tu čest ale co se tak kolem toho motám tak jsem neslišel negativní ohlas.... Náprava za 3000 na rok je dobrá volba pro někoho kdo jezdí jako vepř vybírá každou díru jezdí po polnačce atd. Lepší dát každej rok 3000 než každý dva 10000.... Pro někoho kdo jezdí slušně vesměs po dálnicích a silnicích 1. třídy tak je asi lepší dátu tu za 10000... No každej musí zvážit kolik najede km, po jakejch silnicích jezdí a vlastně na jekej účel to auto používá.....
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od Qweros »

Přihodím svojí zkušenost.

Origo náprava TRW nebo LMI ( tet nevím ) když měla najeto cca 260tis, vydržela na 18" alu + stavitelnej podvozek až na zemi tak cca 30tis/km.. Ale tak celkově 290tis :)
Potom jsem koupil SWAG, ta vydržela cca 15tis/km ale od 10tis už začla klepat.. Potom jsem koupil starší origo nápravu, která měla nejeto tak cca 150-200tis a vydržela 15tis než začlo něco klepat.. Ale pořád na ní jezdím a už ma cca 30tis za sebou s mojím autem...
Tet jsem koupil MS Germany sport.. Ještě čekam na novej podvozek a pujde na auto.. Byl bych rád, kdyby vydržela třeba 20tis/km.. Dírám se snažím vyhýbat ale zase jezdím jako prase a když trefim díru tak je to kvuli podvozku celkem řacha na nápravu..

Kdybych měl auto na serii podvozku a normální kola, nebál bych se koupit dražší nápravu a určitě bych šel do LMI nebo TRW Takhle ale vím, že mi nemužu vydržet žádná náprava třeba 100tis/km jak někdo říká..
Budu spokojenej když najdu nějakou čínu/polsko/MS Germany nápravu za par korun která by chvíly vydržela..


Kdybych si přečetl dřív článek od Lukas44, tak bych zkusil ten Hart.. No třeba příště..

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od adam.87 »

Když to tak čtu tak je jasné že asi taky koupím tu sadu Lemforder.Jen mi příjde,že si to Passat ani nezaslouží když najede 4000 km za rok :laugh:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová ramena znovu a stále :)

Příspěvek od pino.t »

Febi to asi hodně fláká, protože před šesti lety jsme koupili čepy řízení Febi a měnil jsem je až nedávno, protože se měnily spojovačky. Jinak přežila dvě nebo tři sady ramen, teď nevím. Jedna z nich byla Delphi a ta vydržela asi 10-15 tis, musel bych najít deníček a teď je tam Meyle HD, tak se uvidí.
Ale proč zakládat nové téma¨
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... lit=ramena" onclick="window.open(this.href);return false;
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“