1.8T a silikonová hadice k turbu.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od fakieVW »

Ahoj chystám se na chip na svoje AGU. Mám K03 turbo a chci se zeptat jestli tato silikonová hadice je k něčemu a jaké s ní máte zkušenosti. Dík za info. http://highperformanceparts.cz/saci-had ... 180ps.6244" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od jurod »

Ahoj, je méně restriktivní než sériová hadice.
Myslím, že ji kupoval sicco z ebay, byla to čína, ale prý ok.... za poloviční cenu... řešilo se to v topicu 1.8T info...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od fakieVW »

Jsem to téme prošel,ale nenašel jsem tam moc informací. Bych potřeboval vědět jestli to někdy vyzkoušel a jak to funguje.

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od jurod »

Funguje to určitě...to je fyzika, čím nižší restrikce, tím lépe. Ale na druhou stranu od samotné hadice bych nečekal nějaký zázraky.

"Sací hadice k turbu odstraňuje restriktivní vstup do turba. Její vnitřní hladký povrch a zvětšený průměr zajistí dostatečný přívod vzduchu i ve vysokých otáčkách, kdy originální vstup už prostě nestačí a tím trochu pomůže proti "uvadání" motoru ve vysokých otáčkách. Forge Motorsport nabízí jejich řešení v podobě silikonové hadice ve třech barevných provedeních (modrá, černá, červená), při objednání je potřeba specifikovat kód motoru. Forge Motorsport při testech naměřilo nárust 5,8koně na seriovém motoru 1,8T AWP. Přínos této hadice není jen ve zvýšení maximálního výkonu, ale pomůže v celém spektru otáček."

Jinak já ji nemám, takže nějaké poznatky nedokážu napsat z praxe, ale má ji tady hodně lidí, tak snad se někdo ozve...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od fakieVW »

No mohl by někdo napsat kdo ji má a třeba to testoval. Já si myslím,že v kombinaci se svodama,filtrem,výfukem atd to udělá svoje to vše už mám,a taky si myslím,že s kombinací s chipem to udělá taky svoje plus. No uvidime snad někdo napíše :wink:

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od VWMysak »

Kdyby mi ta čína pasovala na AGU, tak bych už dávno poreferoval, ale bohužel. Musim našetřit přímo na AGU od Forge, protože je trochu jiná než ty ostatní, na to pozor.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od fakieVW »

A včem je jiná? Jestli myslíš počet výstupů tak to je možné,ale vím že v tom přece není žádný rozdíl. Nebo to nepasuje kvůli toho tvaru?

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od VWMysak »

Jednak počet otvorů a hlavně průměry těch otvorů, byli uplně obrácené tz. narvy si tlustý do hubenýho a naopak. Potom vývod na aktivní uhlí je jinak jak směrem tak délkou.

Prostě já se už poučil a vemu tuhle viz obrázek. :wink:

Pro porovnání přikládám modrou čínu.
Přílohy
10082011795.jpg
Snímek 657.jpg
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od vtuni »

já mám taky forge :D
DSCN1712.jpg
jinak rozdíl tam určitě bude.. neříkám že extra na poznání nebo měřitelnej ale určitě je to lepší. a něco k nečemu.. a dá ti to třeba 20 koní a to už poznat bude
hlavně klasika hadice se mačká.. prostě jak si turbo saje, tak si ji "zmáčkne" a tím pádem zkrz ni jde zase míň vzduchu
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od fakieVW »

No tak s těma otvorama naopak si nedělám hlavu :D Mám motor v golfu II a tam je překopané tuna věci a polovinu věcí co máte vy tam zapojeným nemám a nepotřebuju tak to je v klidu jen zaslepím ty přebytečné otvory. Já jen měl strach aby nebyl problém v tom,že třeba ty hlavní průměry otvorů na turbo a nebo váhu budou jiné :158: No seriový vstup do toho turba je tragický to je pravda. A chystám se na chip a chtěl bych asi se z toho dostalo co nejvíc v rámci možnosti turba. Ještě by mohli napsat další lidi co to mají aby řekli jak to jede v rozdílu s originálem. :wink:

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od G3-lower »

Ja tu hadici mam asi od vwmysak. Vstup u turba je sakra rozdil.Zmenu jsem nebyl schopny zaznamenat pac sem delal i filtr a motor jel bez turba.Ted to slape a verim ze to smysl ma a bude vetsi kroutak.

Uživatelský avatar
Kobrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.01.2011 19:31
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od Kobrik »

Budeš dělat chip se sériovým k03s? Já si myslím, že to prd poznáš :-). Nějakých +- 180hp je super, ale zas taková hitparáda to není. Za sebe typuji, že by to mělo smysl při větších úpravách nad dejme tomu 250hp......
Škoda Octavia 1.8T AGU + chip Sportmotor + LPG BRC

Uživatelský avatar
fakieVW
Pilot
Pilot
Příspěvky: 784
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T a silikonová hadice k turbu.

Příspěvek od fakieVW »

Tak jsem koupil nakonec tuhle. Spokojenost :wink: http://www.sportracingparts.cz/sportrac ... cne-motory" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“