schéma zapojení golf IV

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
jeniksk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2011 12:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

schéma zapojení golf IV

Příspěvek od jeniksk »

nenajde se někdo kdo by měl schéma zapojeni centrálního zamykání a stahování okýnek??? týká se to té krabičky pod tapecem...chci dodělat dálku.....děkuji za odkazy....golf IV 1.6 16v 2001......

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od delong »

Zaujímajú ťa konkrétne farby vodičov smerujúce do komfortnej jednotky od zámkov predných vodičových dverí alebo pozičné čísla komfortnej elektroniky? Potrebuješ nájsť signál Zamknúť a Odomknúť ?
Přílohy
Centrál zámok
Centrál zámok

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od majrek001 »

tak pokud chceš zapojovat neorigo. dálku tak zkus ty to piny na konektoru svazku dveřní jednotky

řidič - pin 24 odemykací
pin 4 zamykací

jinak se to dá najít i jehlou ze žkoušečkou (když to uzemníš tak se to zamkne/odemkne) při zkoušení musí být zacvaklý zámek
pokud máš el. okna tak to musíš připojit mezi dveřní jednotku a zámek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jeniksk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2011 12:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od jeniksk »

děkuji Vám...dodělávám neorigo dálku....měli jsme o víkendu rozebrané budíky a tapecí od řidiče ale jak viděl kámoš splet´ kabelů tak mi řekl at seženu schéma :-D přes zkoušečku to nechtěl dělat bo měl strach at´něco neodpálí takže raději jsem napsal o schéma....hlavní problém byl najít ty správné kábliky...tu barvu :-D...je to známy a celkem macher takže potom už není problém dodělat bliknutí směrovek a rožnutí parkovaček :-D :-D na to se těším nejvííííííc :-D děkuji kluci ............

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od majrek001 »

přes zkoušečku to neodpálíš horší když to zkoušíš přímo drátem to se něco mlže stát.. tady to je nejhorší a zbytek je už brnkačka i to rozsvícení světel

p.s. samozřejmě to musí být zkoušečka která má káblík a připojíš ho na zem a přikládáš druhým koncem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jeniksk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2011 12:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od jeniksk »

majrek001 píše:přes zkoušečku to neodpálíš horší když to zkoušíš přímo drátem to se něco mlže stát.. tady to je nejhorší a zbytek je už brnkačka i to rozsvícení světel

p.s. samozřejmě to musí být zkoušečka která má káblík a připojíš ho na zem a přikládáš druhým koncem

jo kámo já jsem sice vyučený elektrikář silnoproud ale tohle bych si neudělal :-D na to mám známé :-D s rozsvícením světel mě nic lepšího nenapadlo...takže zůstanu u těch parkovaček a třeba bliknutí směrovek :-)....dám tam něják= extra svítivé ledky at to vypadá :-D samozřejmě doma jsou už modré led pásky a ty půjdou taky na auto.....:-)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od majrek001 »

já vím mi slaboproudaři si ze silnoproudařama do zelí nelezeme (tedy né moc)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od delong »

majrek001 píše:tak pokud chceš zapojovat neorigo. dálku tak zkus ty to piny na konektoru svazku dveřní jednotky

řidič - pin 24 odemykací
pin 4 zamykací

jinak se to dá najít i jehlou ze žkoušečkou (když to uzemníš tak se to zamkne/odemkne) při zkoušení musí být zacvaklý zámek
pokud máš el. okna tak to musíš připojit mezi dveřní jednotku a zámek
Ja tam pin 24 nevidím ty áno? Na zámku je 8pólovy štekr alebo jak to nazývate. Je tam logicky len 8 pinov. Pin 4 žltomodrý zamkne a pin6 žltozelený voči kostre odomkne :wink: . Pokračuje do A stĺpika (dole pod otváraním prednej kapoty) tam jesú dvere pripojené naa 10 pólovú zásuvku atď. Ja dvere ani nerozoberám. Dnes som poobede robil Magicar a žiadný problém som v tom nevidel.
Alebo možno čítate el. schémy ináč jak ja no čo už :mrgreen: .

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od majrek001 »

majrek001 píše:tak pokud chceš zapojovat neorigo. dálku tak zkus ty to piny na konektoru svazku dveřní jednotky

řidič - pin 24 odemykací
pin 4 zamykací

jinak se to dá najít i jehlou ze žkoušečkou (když to uzemníš tak se to zamkne/odemkne) při zkoušení musí být zacvaklý zámek
pokud máš el. okna tak to musíš připojit mezi dveřní jednotku a zámek
jinak je sice hezký že dáváš piny na zámku ale to budeš skrz blbý dálkáč vyndávat sklo + stahovačku + zámek aby si zjistil že když vytáhneš konektor z dveřní jednotky tak to máš hned u huby a sundal si jen tapec a nátahl dva dráty

jinak když si dveře nerozebíral to znamená, že máš švihadla a tím pádem nemáš dveřní jednotky.. ale když máš el. okna tak máš ve dveřích jednotku a před ní nic nenapojíš
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od majrek001 »

jeniksk: jinak schéma el.oken jsi chtěl na co pokud ti jde o zavření oken po zamknutí.. tak jen na zamykací vodič připojíš ještě ten prodlužovací imulsu pro dojezd oken a to je vše..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od delong »

majrek001 píše:
majrek001 píše:tak pokud chceš zapojovat neorigo. dálku tak zkus ty to piny na konektoru svazku dveřní jednotky

řidič - pin 24 odemykací
pin 4 zamykací

jinak se to dá najít i jehlou ze žkoušečkou (když to uzemníš tak se to zamkne/odemkne) při zkoušení musí být zacvaklý zámek
pokud máš el. okna tak to musíš připojit mezi dveřní jednotku a zámek
jinak je sice hezký že dáváš piny na zámku ale to budeš skrz blbý dálkáč vyndávat sklo + stahovačku + zámek aby si zjistil že když vytáhneš konektor z dveřní jednotky tak to máš hned u huby a sundal si jen tapec a nátahl dva dráty

jinak když si dveře nerozebíral to znamená, že máš švihadla a tím pádem nemáš dveřní jednotky.. ale když máš el. okna tak máš ve dveřích jednotku a před ní nic nenapojíš
Ale tie vodiče idú zo zámku do dvernej jednotky tam stačí odizolovať tú čiernu pásku a nájsť tam tie vodiče zo zámku (8pólová zástrčka) a tam ide tapec dverí samozrejme dole .
Ano nerozoberám pokiaľ sú tam švihadlá alebo dorábané sťahovanie okien v tom máš pravdu :wink: .

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od majrek001 »

no však jo a vedou do dveřní jednotky a když vycvakneš ten konektor tak na ty piny jak jsem psal právě vedou zamykací odemykací vodiče tak jich nemusíš zkoušet 8 ale máš hned podle umístění a zkusíš a jsou najítý
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jeniksk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2011 12:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od jeniksk »

majrek001 píše:jeniksk: jinak schéma el.oken jsi chtěl na co pokud ti jde o zavření oken po zamknutí.. tak jen na zamykací vodič připojíš ještě ten prodlužovací imulsu pro dojezd oken a to je vše..

já jsem chtěl schéma proto protože dotyčný co mi zapojuje dálku nevěděl který drát odemyká/zamyká dveře/auto (centrál mám).....takže proto jen dva dráty...jinak jak píšeš ty ještě na ten dojezd okýnek to je drát který??? to by mělo taky jít po zapojení ne???

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od Goauld »

Dojezd oken funguje tak, že se prodlouží zamykací impuls, popřípadě se jako mezikus vloží prodlužovač impulzu, na žádnej jinej drát se už nic nezapojuje. Ještě je možnost, že dálka/alarm podporuje prodloužení impulzu při držení tlačítka zamykání, tak to má originální dálka.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: schéma zapojení golf IV

Příspěvek od majrek001 »

jeniksk: u neorigo. dálek to je většinou zelený, ale to nejlépé vidíš na schématu a ten propojíš se zamykacím co ti vede od jednotky dálky (hned za konektorem to proklenuješ).. netahá se žádný další drát do dveří
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“