KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od smolda »

No jestli ti bliká display climatroniku při zapnutí zapalování, máš prázdný systém - chladivo je v čoudu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od abeljozef »

Blikanie klimatroniku znamena vseobecnu zavadu, nemusi to byt len F129vinou aj ked to najcastejsie byva.

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od marcelralis »

Tak jsem dnes prolézal spodní partie auta a mimo jiné též našel zřejmě ten tlakový spínač. Dráty k němu jsou v pořádku, ostatní nevím. Spínač je umístěn v jakési kulaté baňce a vedou tam i trubky klimy. Na co je ta nádobka? Je celá orezlá a nebudí ve mě zrovna důvěru. Je možné, že mi klima nefunguje kvůli nedostatku média a přitom je ten spínač OK?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od M@rty74 »

Ano
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od smolda »

Jestli myslíš tu "baňku" před pravým předním kolem, tak to je odvlhčovač - má to požrat případnou vodu uvnitř systému klimy.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

sattila
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.05.2012 15:27

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od sattila »

DALSI:

Nechladi. naplnená nanovo: nechladi. VAG: tlakovy spinac, kompresor nedostava proud. objednal jsem cidlo tlaku. správne?
Sharan 1,9 TDI 81 kW, AVG 1999

merak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.04.2011 20:52

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od merak123 »

merak123 píše:Ahoj Chlapi
I já jsem postižen nefunkční klimou, porucha z Vagu slabý signál z snímače tlaku klimatizace G65, snímač jsem díky nápovědě na fóru našel za mlhovkou, u jedniček byl pod blinkrem, taky přístup na prd, tak nevím co je horší. Tabulka měřených hodnot je super až bude chvíle zkusím co píše mě. Chci se zeptat na jinou věc. Už jem pár klimatizací co se týče elektriky opravoval a tady mě dost mate, že jsem napájení na čidlo naměřil nestabilizované napětí auta, když je snímač 3drátový analog. Mám k dispozici Autodata 3.38 kde je k mému roku 2005 a typu motoru BTB uveden 4 drát, neměl by někdo z vás orig. zapojení ? Díky
Takže mám vyřešeno výměna snímače G65 a klima chladí. Ted několik postřehů (doufám, že někomu pomohou):
1. snímač G65 - jedná se tlakový spínač, kde médium dle velikosti tlaku (umístěn na vysokotlaké části) deformuje křemíkový krystal. Intezita deformace se převádní na signál PWM( :( kde jsou ty časy kdy stačila klemička a voltmetr). SIgnál PWM je postaven na délce periody a čím je vyšší tlak tím je trvání stavu 1 delší (snad nepohorším nikoho z expertů když napíši žárovka svítí déle, čím menší tlak tím svítí kratší dobu). Můj problém se týkal slabého signálu, zase zjednoduším, jako když máte zaoxidovanou žárovku a nemáte maximální jas.
2. cena snímače G65 - autokelly od 1000 do 1400 Kč, dotaz v origo VW dopadl tak, že mě poslali do škodovky přý je stejný s octávií II.
Ve škodovce zaplaceno 1326 Kč za origo díl.
3. výměna G65 - po své zkušenosti levou mlhovku ven, povolit úchyt trubky(až po povolení snímače), aby šel lépe vytočit, pod snímačem je ventilek chladivo neujde, jen si odfoukne jak když měříte tlak v pneu. Pro opětnou montáž, jsem sundal dolní krycí plast, pozor je tepleně připevněn k černé dolní liště na nárazníku a jedním šroubkem u předního kola. Věc co mě zarazila těsnící O kroužek není součástí balení snímače musíte objednat zvlášť. Osobně jsem nový snímač nasazoval asi 10 minut , zdálo se mi že jde špatně na závit, celý problém byl v tom že jsem jej nepřetáhl přes těsnící O kroužek, pak šel krásně utáhnout jen prsty.
4. po výměně jsem ani nezapnul VAG zvědavost byla silnější, okamžitě po nastartování se rozeběhly sahary a za chvíli secvakla spojka N25 a trubka byla za chvilinku horká, klima makala. Po připojení VAgu nebylo co mazat vše OK.

Snad někomu pomůže, pokud jsem se dopustil někde nepřesnosti tak se omlouvám.


Alhambra 2006 BTB 110kW 6 vpřed jednou vzad :thanks:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od smolda »

S foťákem v ruce by to sice bylo kapánek delší, ale ostatní by se pokochali. Ale i bez fotek jsi dal dost informací.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

sattila
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.05.2012 15:27

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od sattila »

dnes jsem vymenil cidlo tlaku dle Vásho popisu. Dekuji.
Avsak: klima - plyn unikol, myslim úplne. je to normálne? Kompresor stále nezapina, hoci tlak je este v systéme, lebo ked potlacim otvor na plnenie fúka...

Má to vyznam naplnit? Alebo smer TRnava?
Sharan 1,9 TDI 81 kW, AVG 1999

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od anydraj »

merak123 píše:
merak123 píše:Ahoj Chlapi
I já jsem postižen nefunkční klimou, porucha z Vagu slabý signál z snímače tlaku klimatizace G65, snímač jsem díky nápovědě na fóru našel za mlhovkou, u jedniček byl pod blinkrem, taky přístup na prd, tak nevím co je horší. Tabulka měřených hodnot je super až bude chvíle zkusím co píše mě. Chci se zeptat na jinou věc. Už jem pár klimatizací co se týče elektriky opravoval a tady mě dost mate, že jsem napájení na čidlo naměřil nestabilizované napětí auta, když je snímač 3drátový analog. Mám k dispozici Autodata 3.38 kde je k mému roku 2005 a typu motoru BTB uveden 4 drát, neměl by někdo z vás orig. zapojení ? Díky
Takže mám vyřešeno výměna snímače G65 a klima chladí. Ted několik postřehů (doufám, že někomu pomohou):
1. snímač G65 - jedná se tlakový spínač, kde médium dle velikosti tlaku (umístěn na vysokotlaké části) deformuje křemíkový krystal. Intezita deformace se převádní na signál PWM( :( kde jsou ty časy kdy stačila klemička a voltmetr). SIgnál PWM je postaven na délce periody a čím je vyšší tlak tím je trvání stavu 1 delší (snad nepohorším nikoho z expertů když napíši žárovka svítí déle, čím menší tlak tím svítí kratší dobu). Můj problém se týkal slabého signálu, zase zjednoduším, jako když máte zaoxidovanou žárovku a nemáte maximální jas.
2. cena snímače G65 - autokelly od 1000 do 1400 Kč, dotaz v origo VW dopadl tak, že mě poslali do škodovky přý je stejný s octávií II.
Ve škodovce zaplaceno 1326 Kč za origo díl.
3. výměna G65 - po své zkušenosti levou mlhovku ven, povolit úchyt trubky(až po povolení snímače), aby šel lépe vytočit, pod snímačem je ventilek chladivo neujde, jen si odfoukne jak když měříte tlak v pneu. Pro opětnou montáž, jsem sundal dolní krycí plast, pozor je tepleně připevněn k černé dolní liště na nárazníku a jedním šroubkem u předního kola. Věc co mě zarazila těsnící O kroužek není součástí balení snímače musíte objednat zvlášť. Osobně jsem nový snímač nasazoval asi 10 minut , zdálo se mi že jde špatně na závit, celý problém byl v tom že jsem jej nepřetáhl přes těsnící O kroužek, pak šel krásně utáhnout jen prsty.
4. po výměně jsem ani nezapnul VAG zvědavost byla silnější, okamžitě po nastartování se rozeběhly sahary a za chvíli secvakla spojka N25 a trubka byla za chvilinku horká, klima makala. Po připojení VAgu nebylo co mazat vše OK.

Snad někomu pomůže, pokud jsem se dopustil někde nepřesnosti tak se omlouvám.


Alhambra 2006 BTB 110kW 6 vpřed jednou vzad :thanks:

V podstate mas pravdu, akorat v cidle je hybryd elektronika, neco podobnyho jako ve vaze vzduchu.Snimani tlaku je pres piezo, vyhodnocuje to microprocesor ve snimaci, a signal je jak rikas.Je modulovany PWM.Jako by nestacil obyc sepnuto- vypnuto :)

merak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.04.2011 20:52

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od merak123 »

Tak zapnuto vypnuto jestlli se nepletu byla klasická F129, jo to je krásná práce, klemička voltmetr nebo jen zkoušečka. Zase z druhé stánky je třeba říct že jsem byl spojkou na své Alhambře 2006 dost překvapen, čekal jsem kompresor natvrdo se selenoidovým regulátorem množství chladiva, mno jestli je spojka daň za Seat , pak díky za ní, alespon je jasně vidět co se děje :D

merak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.04.2011 20:52

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od merak123 »

sattila píše:dnes jsem vymenil cidlo tlaku dle Vásho popisu. Dekuji.
Avsak: klima - plyn unikol, myslim úplne. je to normálne? Kompresor stále nezapina, hoci tlak je este v systéme, lebo ked potlacim otvor na plnenie fúka...

Má to vyznam naplnit? Alebo smer TRnava?
Pokud je tlak v systému, tak nemohlo utéct chladivo, jednou jsme se s kolegou potkali na Passatu se seklým ventilkem, což je možná alternativa.

merak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.04.2011 20:52

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od merak123 »

Našel jsem takovou malou kuchařku klimatizace, tak kdo ji ještě nemá zde je http://uloz.to/xA8dw7b/cli-zip" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od abeljozef »

merak123 píše: Osobně jsem nový snímač nasazoval asi 10 minut , zdálo se mi že jde špatně na závit, celý problém byl v tom že jsem jej nepřetáhl přes těsnící O kroužek, pak šel krásně utáhnout jen prsty.

Az na to ze si mozno ten kruzok odsudil na skoru smrt lebo sa musi mazat chladirenskym olejom. Preto ti isiel tazko.

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od BrendlJiri »

Ahoj chlapi mam sharana rok 99 s klimatronikem tlak v klime dobrej sahary spinaji kompresor nejde vubec knemu nejde proud když ho dam natvrdo na baterku tak beží a chladíjak mražak cobyto mohlo být? vag nepíše nic
Sharan tdi afn 81kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“