klimatizace nejde naplnit

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

Čauves lidi, mám problém s manualni klimou na vw g4, byl jsem u třech různých servisů a ani u jednoho se nepodařilo naplnit klimu, prý to nejde a důvod mi také neřekli.
Při zapnutí "AC" kompresor donedávna běžel jen to už vůbec nechladilo, a ted už kompresor ani nesepne.
Jasné je že už tam není dost chladiva, kontroloval jsem sojku na kompresoru, ventilátor spíná vše se zdá v pohodě.
VAGEM nic nenajdu, protože na manuální klimče není ŘJ, prosím o názory a návrhy proč nejde klima naplnit, popřípadě co můžu zkusit udělat sám než budu investovat do servisu.
PS: nejsem úplný začátečník v autech a snad i výměnu pístků v kompresoru bych dal, ale nechci to rozebírat dřív než zkusím dát na rady zkušenějších....
Díky za rady.

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od ron »

napadá mi jako první vadný plnící ventil jednoho nebo obou okruhů, nedávno jsem se s tím setkal...
anebo to kluci neuměli :mrgreen:
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

No kluci to asi moc neuměli, vždy přitáhli plnicí zařízení na kolečkách připojili hadice a zapli ON, po 20ti minutách mi řekli že to nejde naplnit že tam nic neleze..... ve třech různých servisech...
Kam mám zajet prosíííííííím kde se mi na to kouknou a řeknou co je v kytkách nebo co je třeba udělat, díky...

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Dextersrs píše: Kam mám zajet prosíííííííím kde se mi na to kouknou a řeknou co je v kytkách nebo co je třeba udělat, díky...
těžko říct,když nenapíšeš odkud jsi
taky bych to viděl na první překážku a tou je plnící ventil
Obrázek

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

No nic, dneska jedu k jednim frajerům na Praze 9 servis-diag-plnění a uvidíme snad to klapne.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od JonatanCl »

Tedy jestli máš pravdu v tom časovém údaji, že po 20 minutách řekli, že nejde, tak jsou to trotli.
Jen odsátí, vakuace a test těsnosti trvá přibližně půl hodiny(odsávání chladiva a oleje cca 5 minut, vakuace cca 25 minut, test těsnosti 3-5 minut)
Ke všemu vyjíždí protokol přímo z mašiny.
Pokud máš netěsný okruh, tak to je vidět i na displeji stroje, že vyskakují nějaké údaje na mBar ve VT části nebo NT části.
Při běžné proceduře strávíš napojený na takovéhle mašině cirka 45 minut. A to plnění samotné trvá +- 3-5 minut a je to až ta finální operace

Jinak k závadám, kolegové přede mnou už to nadhodili - ventily, případně se mohl seknout tlakový spínač, který odstavuje kompresor - ten ho odstaví při poklesu tlaku, ale i při přetlakování - to je můj čerstvý případ - dával jsem nový chladič s poloviční kapacitou oproti původnímu, nechal si do okruhu naložit původní množství R134a a po nachlazení se odstavil kompresor a nechladil jsem stejně (a zrovna v pátek bylo +31 :o )
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

JonatanCl píše:Tedy jestli máš pravdu v tom časovém údaji, že po 20 minutách řekli, že nejde, tak jsou to trotli.
Jen odsátí, vakuace a test těsnosti trvá přibližně půl hodiny(odsávání chladiva a oleje cca 5 minut, vakuace cca 25 minut, test těsnosti 3-5 minut)
Ke všemu vyjíždí protokol přímo z mašiny.
Pokud máš netěsný okruh, tak to je vidět i na displeji stroje, že vyskakují nějaké údaje na mBar ve VT části nebo NT části.
Při běžné proceduře strávíš napojený na takovéhle mašině cirka 45 minut. A to plnění samotné trvá +- 3-5 minut a je to až ta finální operace

Jinak k závadám, kolegové přede mnou už to nadhodili - ventily, případně se mohl seknout tlakový spínač, který odstavuje kompresor - ten ho odstaví při poklesu tlaku, ale i při přetlakování - to je můj čerstvý případ - dával jsem nový chladič s poloviční kapacitou oproti původnímu, nechal si do okruhu naložit původní množství R134a a po nachlazení se odstavil kompresor a nechladil jsem stejně (a zrovna v pátek bylo +31 :o )
Díky za názor,
už jsem to telefonicky řešil s chlápkama co tomu opravdu rozumějí a zhruba jak tu píšeš mi bylo popsáno co mne zítra bude čekat ;-)
To co jsem absolvoval předtím byli více méně servisy naprd, takový který si nakoupí mašinky na klimu, ale jediné co o tom vědí je kde to zapnout...
Tak zítra to bude snad ok, prý se vejdu do 1300 s daní a mám v tom, odsátí a oddělení média a oleje, podtlakovou zkoušku, náplň médium + olej, kontrastní látku a 2 až tři návštěvy pod UV lampu, seriózní přístup, budu přítomen a bude mi postupně vysvětlováno co se děje :-)

Jinak myslím že to mohlo být tím ventilem, zkusil jsem jemně šťouchnout do té kuličky a ten co je u spínače nešel vůbec zmáčknout až při větší síle to šlo, z obou ventilů to zasyčelo a to jsem tam 5 let nic nedoplňoval.

Zítra večer dám vědět jak to dopadlo....

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

tak jsem se dnes dozvěděl, že mám v prdely škrtící ventil, tak jde dolu a za hodinku se dozvim jestli to je vše .....

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

Dextersrs píše:tak jsem se dnes dozvěděl, že mám v prdely škrtící ventil, tak jde dolu a za hodinku se dozvim jestli to je vše .....
tak ventil byl v pytli, ale po naplnění bylo zjišťeno že kompresor málo tlačí, prostě je v kopru, takže buď repase nebo novej, ale 7000 talířů, ach jo a to už mne to 2t stálo... Nevite nekdo prosim na kolik muze vyjit repase klimakompresoru ? Diky

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Ondra A. »

Také bych potřeboval poradit kde najít seriozní servis na klimatizace v okolí Prahy 6 nebo Praha západ. Klima nechladí vůbec nevíme co jí schází. Předem moc děkuji za odpovědi Ondra
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

Ondra A. píše:Také bych potřeboval poradit kde najít seriozní servis na klimatizace v okolí Prahy 6 nebo Praha západ. Klima nechladí vůbec nevíme co jí schází. Předem moc děkuji za odpovědi Ondra
Seriozní servis najít není jednoduché, všude si hrajou na to jak tomu rozumí a přitom si jen koupí mašinu nastudujou manuál vezmou tabulky a jedou, stálo mne to do dnešního dne 5800 Kč a klima stále nešlape, bude mne to stát ještě 7000,- a pak už pojede, protože frajer nepoznal že je KO kompresor, také je lepší u toho být nebo to postupně vyměněj od nejjednoduššího a pokus omyl jako u mne......

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Ondra A. »

A nevíš o někom kdo to dělá kvalitně nebo někdo tady z místních členů klubu?
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Phoenix »

JonatanCl píše:Tedy jestli máš pravdu v tom časovém údaji, že po 20 minutách řekli, že nejde, tak jsou to trotli.
Jen odsátí, vakuace a test těsnosti trvá přibližně půl hodiny(odsávání chladiva a oleje cca 5 minut, vakuace cca 25 minut, test těsnosti 3-5 minut)
Ke všemu vyjíždí protokol přímo z mašiny.
Pokud máš netěsný okruh, tak to je vidět i na displeji stroje, že vyskakují nějaké údaje na mBar ve VT části nebo NT části.
Při běžné proceduře strávíš napojený na takovéhle mašině cirka 45 minut. A to plnění samotné trvá +- 3-5 minut a je to až ta finální operace

Jinak k závadám, kolegové přede mnou už to nadhodili - ventily, případně se mohl seknout tlakový spínač, který odstavuje kompresor - ten ho odstaví při poklesu tlaku, ale i při přetlakování - to je můj čerstvý případ - dával jsem nový chladič s poloviční kapacitou oproti původnímu, nechal si do okruhu naložit původní množství R134a a po nachlazení se odstavil kompresor a nechladil jsem stejně (a zrovna v pátek bylo +31 :o )
U mě odsátí oleje a média cca 5 minut, 20 minut vakuování a 2minuty test těsnosti, naplněno je do 1 minuty. Jinak na to, že mu to nejde natlačit tlakovej spínač nemá vliv, ten až pak po zapnutí klimy buď spíná, nebo ne, podle toho jestli je přetlakováno/podtlakováno a nebo je to v normě. Nejčastější problémy bývají na ventilech, buď netěsní, nebo, což se stalo u rona, nejde otevřít vůbec.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od Dextersrs »

Jo jo kluci, teď už jsem také o něco zkušenější.... ;-)

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace nejde naplnit

Příspěvek od JonatanCl »

Phoenix píše:
JonatanCl píše:Tedy jestli máš pravdu v tom časovém údaji, že po 20 minutách řekli, že nejde, tak jsou to trotli.
Jen odsátí, vakuace a test těsnosti trvá přibližně půl hodiny(odsávání chladiva a oleje cca 5 minut, vakuace cca 25 minut, test těsnosti 3-5 minut)
Ke všemu vyjíždí protokol přímo z mašiny.
Pokud máš netěsný okruh, tak to je vidět i na displeji stroje, že vyskakují nějaké údaje na mBar ve VT části nebo NT části.
Při běžné proceduře strávíš napojený na takovéhle mašině cirka 45 minut. A to plnění samotné trvá +- 3-5 minut a je to až ta finální operace

Jinak k závadám, kolegové přede mnou už to nadhodili - ventily, případně se mohl seknout tlakový spínač, který odstavuje kompresor - ten ho odstaví při poklesu tlaku, ale i při přetlakování - to je můj čerstvý případ - dával jsem nový chladič s poloviční kapacitou oproti původnímu, nechal si do okruhu naložit původní množství R134a a po nachlazení se odstavil kompresor a nechladil jsem stejně (a zrovna v pátek bylo +31 :o )
U mě odsátí oleje a média cca 5 minut, 20 minut vakuování a 2minuty test těsnosti, naplněno je do 1 minuty. Jinak na to, že mu to nejde natlačit tlakovej spínač nemá vliv, ten až pak po zapnutí klimy buď spíná, nebo ne, podle toho jestli je přetlakováno/podtlakováno a nebo je to v normě. Nejčastější problémy bývají na ventilech, buď netěsní, nebo, což se stalo u rona, nejde otevřít vůbec.
Celá procedura se dá udělat cca do 10 minut, ale to je z mého hlediska ojeb zákazníka.
Pokud to chce člověk dělat opravdu precizně, tak 30 minut je naprosté minimum.
Zkrácená vakuace neodhalí mikroúniky, test těsnosti aspoň 5 minut, aby se ustálily teplotní rozdíly na komponentech, 2 minuty je hodně pod hranou u neznámé klimy - short cyklus si udělám sám na svojí, protože ji znám a vím přesně její stav. 10-ti minutovka se hodí, když si potřebuju akorát zvážit náplň, pročistit a hodit zpátky a to ještě si navolím na mašině ruční režim :-)
S tím spínačem máš pravdu, spínač ovlivňuje spouštění kompresoru, nebo jeho odstavení a indikuje chybu v systému klimy (ztráta media), nikde nic nezavírá, v tom jsem ujel
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“