MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepadom

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od rcmony »

jj, tak to začíná. Mně MIN drželo skoro 1,5 roku, až jednoho krásného dne se to začalo při vyšších otáčkách a zátahu přehřívat. Výměna termostatu jeden a druhej (nepomohlo) a pak těsnění pod hlavou. Ostatní příznaky nebyli taky žádné.
I LOVE TO FLY

jiskrabk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 07.08.2011 09:51

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od jiskrabk »

Ahoj,

co jsem koupil G II, tak stale pozoruju pomaly ubytek vody. Podle všeho co jsem se dočetl v tomto tématu to vypadá na těsnění (únik pod víčkem, kolísající teploměr, bublinky ve zpátečce, podle mého názoru i zápach spalin z expanzky...).

Dal jsem auto známému do servisu, chtěl jsem aby udělali těsnění a když už to tam mají tak přestavbu rozvodů a vyčištení turba. Řekl mi že to bude tak týden, že se musí hlava nechat přebrousit. Po týdnu jsem se stavil a zjistil jsem že místo toho aby udělali na čem jsme se dohodli tak zkoumají všechno možné čím to může být ale tešnění neudělali... na nic ale nepřišli. Znovu jsme se domluvili že sundají hlavu a udělají těsnění. Po dalším týdnu jsem se dozvěděl že vyměnili víčko a termostat a že je to dobré... pak ještě asi týden trvalo než přišli díly na rozvody a celé to dodělali....

Nicméně se to chová stejně jako předtím, jen to dřív topí, takže termostat asi špatnej byl.

Chci se zeptat, kolik může stát práce na nové těsnění pod hlavu a zbroušení hlavy (samozřejmě pokud je to jen těsnění a ne prasklá hlava) - to mi taky nebyli schopni říct - a o kolik by to bylo víc práce když už dělali rozvody a měli venku i turbo? Resp. pokud pokud uznají že neudělali co měli, na jaké ceně/slevě by se dalo domluvit za to dodělání.

Případně víte někdo o někom kdo šikovném kam bych mohl dávat auto na servis na Blanensku (mám dojem že by změna mechanika možná nebyla od věci)?

Díky za rady.
Ford Galaxy 1,9 TDi PD 85KW 2002

Uživatelský avatar
Majorek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 04.12.2009 22:48
Bydliště: Karviná

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od Majorek »

Se ti divím že jsi tak dlouho odolával ,já kdybych po týdnu došel a na autě neudělali na čim jsme se domluvili už bych auto stahoval jinam a néé odolavat tak dlouho.Ja vim moc mechošu to dělat nechce protože se ten motor musi nějak odklánet aby se dostali na nějaky šroub pry sex jak za zlaty prase tak proto te tahaly za nos,no co se tyče rady já všecko vozim do polska na opravy jsou tam ochotni pečlivi a hlavně levníí já jsem spokojen jak s plynem tak i s machanickyma pracema .Hodně štěstí pri opravách.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od M@rty74 »

jiskrabk: mrkni se sem : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2398374#p2398374" onclick="window.open(this.href);return false;

Do takového servisu bych už nikdy nejel.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od rezna »

ahoj - tak mi to tez unika :/ - ale mam otazku - kolik ma byt kapaliny v nadobce, kdyz je motor studenej? - vcera jsem mrknul na studenej motor a bylo pod min - tak jsem nalil tesne pod 'max' - jel jsem s autem a kdyz jsem prijel zpatky a otevrel expanzku tak to sakra zasycelo a voda vyskocila az nad max (hodne) - a ted rano je tam po stani pres noc mel tolik kolik jsem vcera nalil - tesne pod max

jinak je v aute nateceno - pod baterkou, zasrane kabely ruzne pod nadobkou a tak no :/
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od Marek77 »

Pokud je voda studená, má být hladina v nádobce optimálně mezi ryskami MIN a MAX (já mám přesně MAX). Po ohřátí motoru má hladina z důvodu teplotní roztažnosti kapaliny malinko stoupnout, tak maximálně o palec (tak do dvou centimetrů nad původní výšku). Jakmile v té chvíli otevřeš nádobku, hladina se ještě zvýší - ovšem určitě ne tak, že by kapalina vytékala, to ne. Jakmile motor zchladne, hladina se opět vrátí do původní výšky studeného motoru.

Množství chladicí kapaliny nemá důvod se měnit. Čili řeknu-li to lapidárně - pokud v roce 2012 naleju chladicí kapalinu tak, že její hladina sahá zastudena na MAX, musí tak být i v roce 2020. Pokud se hladina mění (zpravidla snižuje), je někde prokazatelný únik, případně závada podobná vadnému těsnění hlavy. Je-li motor po technické stránce v pořádku, hladina kapaliny v okruhu chlazení se nemění.

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od rezna »

no nic :) - po navratu z Finska nemile zjisteni - auto zatim v servisu, tesneni foukle, hlava se tlakuje a rovna :/ - cena nepekna :)
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od Marek77 »

Bohužel - cena za takovou opravu není malá, to je jasné. Jen práce (demontáž, rovnání, montáž) je takových deset hodin, možná i víc. K tomu materiál, amortizace mašiny.......

Myslím, že deset tisíc korun je taková základní cenovka.

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od rezna »

a k tomu vsemu ted volali borci co rovnaji hlavu a bude se menit vacka - ja to auto fakt soupnu do kanalu :-D
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od Skyppy »

Dej mi vědět odkud jsi a já si přijedu s plaťákem :laugh:
Né, to je jen tak pro rozveselení. Taková oprava není nikdy zadarmo.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od Marek77 »

A to by mě fakt zajímalo, proč chtějí měnit vačku.....

Uživatelský avatar
Majklovič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.10.2011 11:42
Bydliště: Praha-Náchod-Praha

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od Majklovič »

Ahoj všem, mám dotaz pro ověření...neuniká mě teda kapalina z expanzky, ale nějaká kapalina v zadu u levého podběhu, jsou tam dvě silnější trubky (cca 1cm) vedoucí z pod podvozku u podběhu nahoru a řekl bych, že je to přívod chladící kapaliny k topení pro třetí řadu, ale ruku do ohně bych za to nedal, tak se chci poptat jestli si myslím dobře a nebo ne, díky ;)
Šaman 1,9TDi...Fabia 1,2TSI

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od M@rty74 »

Ano, topení 3.řady.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Majklovič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 27.10.2011 11:42
Bydliště: Praha-Náchod-Praha

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od Majklovič »

diky, tak to mě celkem spadl šutrák ze srdce
Šaman 1,9TDi...Fabia 1,2TSI

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VODA: únik chladiacej kvapaliny z expanzky prepad

Příspěvek od M@rty74 »

Navštiv tohle téma : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=192&t=223960" onclick="window.open(this.href);return false; , přihlaš se a doraž nám ukázat Tvůj poklad naživo!!!
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“