MOTOR 2.0TDI BRT pohon olejového čerpadla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Jiří_S
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.05.2012 08:46
Bydliště: Mnichovo Hradiště

MOTOR 2.0TDI BRT pohon olejového čerpadla

Příspěvek od Jiří_S »

Motor 2.0TDI 103kW (BRT) úprava pohonu olejového čerpadla

stejný motor se používá ve VW passat - BMP a Škoda superb1 - BSS

Úprava pohonu olejového čerpadla na motoru s vyvažováky. Zhruba při 150000km se protočil šestihran pohonu olejového čerpadla. Místo originál tyčky jsem nabrousil přesně na míru (abych vymezil vůle, protože díra ve vyvažováku byla trochu vymačkaná) tyčku ze sedmičky imbusu (je tvrdý a vydrží namáhání). Tahle tyčka vydržela v motoru dalších 50000km a při kontrole (motor měl 200000km) byla díra ve vyvažováku docela vymačkaná (ale asi by ještě 50000km vydržela).
Udělal jsem takovou úpravu, že do vyvažováku jsem udělal díru o průměru 12,5mm a do ní zalisoval (a pro jistotu ještě zavařil) vložku s devítkou šestihranou dírou (vložka je z dlouhého ořechu na malou golu - je tvrdá, nevymačká se), tyčka je nabroušená z imbusu 10, do vyvažováku je nabroušená na velikost 9 a do čerpadla na velikost 6 (je to vždy o "trochu" víc, aby to šlo nasunout, ale nebyla vůle)
Montáž se musí provádět na rozebraném modulu vyvažováků, kdy se sesadí vyvažovák-tyčka pohonu-čerpadlo a teprve potom se to vsadí do modulu a ten se smontuje.
Takhle by se už pohon čerpadla neměl protočit, ve vyvažováku je "mohutnější" šestihran (tam se to obvykle protočilo), v čerpadle nikdy, tam je to dlouhé asi 30mm, možná i víc.


Pokud někdo máte zájem, můžu poradit nebo takovouhle úpravu realizovat. (případně mám zkušenosti i dalšími opravami, třeba oprava motoru po prasklém pístu - go motoru 2.0tdi, vadná zátka vysoušeče na klimatizaci a další)


ještě připojím fotky
Přílohy
IMG_4058.JPG
IMG_4059.JPG
IMG_4060.JPG
IMG_4061.JPG
IMG_4062.JPG
Naposledy upravil(a) Jiří_S dne 07.06.2012 14:25, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR 2.0TDI BRT pohon olejového čerpadla

Příspěvek od abeljozef »

1. Toto je zbytocne radikalne riesenie.
2. Na toto tu uz jedna tema je tak naco druha.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR 2.0TDI BRT pohon olejového čerpadla

Příspěvek od sharik4x4 »

Nechci ti to hanit,ale tvou opravu bych nazval svéráznou,ale ne zcela profesionální.
Já to dělám takto a je to navždy.
Přílohy
hřídel 001.jpg
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“