palivové čerpadlo vrčí

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od Cormi »

Už delší dobu mi hlasitě vrčí palivový čerpadlo (nic jinýho to být nemůže), setkali jste se s tím někdo? Divný je, že mám prd najeto - 68000km... je to na výměnu nebo se to dá nějak řešit?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od vtuni »

to poznáš.. :D až přestane podávat..když tak mám jedno beznzínový doma :mrgreen:
třeba u fiata je to klasika...tam odchází pravidelně, tak po kile...

jseš si těma svejma 68tkm vážně jistej :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
freebee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Tišnov-Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od freebee »

na 4 kovým golfu 68tis ? dyt je 10 let starej model to stal porad v garazi ? a cerpadlo na tehle autech je 150 a vejs
VW my live , VW my heart , VW forever
ICQ 244-351-363 _ Autoelektronika _ prodej--montaz--servis

Montáže autoalarmů ,GPS ,centrál.zamykání ,handsfree ,autorádia ,příslušenství atd ......

https://www.facebook.com/autohifielektronika/

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od Waleron »

Taky jsem řešil, že čerpadlo je hlasitější, nakonec mi v servise dali nový, a po půl roce ten samej zvuk :D
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
freebee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Tišnov-Železné
Kontaktovat uživatele:

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od freebee »

Ve VW servisu ? pak bych sel po znacce a po vyrobci
VW my live , VW my heart , VW forever
ICQ 244-351-363 _ Autoelektronika _ prodej--montaz--servis

Montáže autoalarmů ,GPS ,centrál.zamykání ,handsfree ,autorádia ,příslušenství atd ......

https://www.facebook.com/autohifielektronika/

Uživatelský avatar
Cormi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 832
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od Cormi »

jojo 68 tisíc km. Jistej si jsem, protože jsem první majitel :) tak to jste mě potěšili, to radši nový ani shánět nebudu, když to za chvíli bude dělat zase, ale ten zvuk je fakt hnusnej... kazí to dojem celýho auta :roll:

Dá se nějak rozebrat a zase složit nebo tak něco?

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od Waleron »

Tak tvůj zvuk čerpadla jsem nešlyšel, možná ho budeš mít horší. Ale od posledního "servisu" už do servisu nic nedám. Jde o to, jestli to čerpadlo třeba jen nevyčistily.
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od xerxes »

pokud ti čerpadlo vrčí tak už bude přidřene není ani dobré dojíždět nádrž až na rezervu pak se čerpadlo zahřívá

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od tomakecTD »

Chlapi já teda nevím, že by moje čerpadlo někdo měnil. Ale jezdím na LPG a věčně to auto mělo téměř suchou nádrž a čerpadlo tichý a podává jak má. Mám přes 200tis. Tak nevím. Osobně ale kdyby mi vrčelo v nádrži měl bych strach, abych nevyletěl do vzduchu :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od xerxes »

duležite je taky aby neporvalo ze spoda nádrže nějaký bordel

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od tomakecTD »

Kolegové, nechtěl sme zakládat nové téma, tak to píšu sem.

Mám horší starty - studené. Startuji s plynem i bez a nemá to význam. Start trvá někdy i 5sekund točení. Za tepla ihned valí. Když otevřu dveře, čerpe podávací čerpadlo, když otočím klíčem, tak také. To je správně.

ALE!!! Pozoroval jsem to a poslouchal a když to čerpadlo běží, nádrž jakoby praská a lupe!!! Zřejmě je tam podtlak a palivo se rychle vrací zpět do nádrže. Proto i chyba motoru nebyla dosažena minimální mez sytosti nebo co.... Je tohle nějak technicky možné???

Co s tím? Za tepla je to jinak naprosto OK.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od Doctor Driver »

Tome, to ti asi moc neporadím :/ Ale k tomu čerpadlu..taky mi občas píská, ale časem to je zase OK, budu se snažit teda nepřibližovat se k rezervě a mít vždy dost paliva v nádrži a mohlo by to přežít bez újmy.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od tomakecTD »

Při nejhorším ti to prubne v nádrži a vyletíš do vzduchu no :D :D Já to moje budu vydělávat a čistit na něm ty síta .... Ale pokud je tam podtlak je to blbý. Na víčku by měl bejt nějakej přepouštěcí ventil vzduchu nebo výparů ne?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od Doctor Driver »

No - to si mě teda uklidnil :D Ale ono občas pouze píská..to by nemuselo být ještě tak hrozný si myslím..hlavně to dělalo potom, co jsem vyjel benzín až k rezervě, což už se teda nesmí nikdy stát! :D
No určitě tam musí být nějaký ventil, který ti přebytečný tlak od výparů vyžene z5 do atmosféry..
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: palivové čerpadlo vrčí

Příspěvek od tomakecTD »

No jo, to je přetlakovej tentil. Ale mne zajímá, jestli je tam i podtlakový ventil.....Aneb jak se do nádrže dostává vzduch, když se palivo spaluje. Do toho taky funguje odvětrávání nádrže, které si pomocí podtlaku sání bere výpary ke spalování. Samej podtlak tak se do nádrže ten vzduch odněkud musí dostat :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“