Problém s klimatizcí

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
newman9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.05.2009 12:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od newman9 »

Ok, pokusím se najít klimakompresor a změřit napětí. Kolik by tam mělo téct proudu?
Klima fungovala dobře ale ze dne na den to přestalo, pak jsem jel v létě někam do Vídně a zase to na chvíli šlo a od te doby nejde.
VW GOLF 1.4 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od tomakecTD »

Proud žádnej když budeš měřit piny :) Při zapnuté klidmě plus minus 12V. Když tam napětí bude, chce to zkontrolovat ten kompresor :!:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
talec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2134
Registrován: 02.05.2010 11:54

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od talec »

Taky bych se rád zeptal. Na mém GIV ARL 2001 taky nefunguje klima :(
Mám tam CLIMATRONIC, náplň + olej je doplněn, nikde to neutíká, protože když jsem auto koupil a po roce nechal naplnit, tak chybělo necelých 50g chladiva a trochu oleje. Na VAGu nepíše žádnou chybu, kompresor se sepne a roytočí, ale nechladí... Když je zapnutý kompresor tak něco lehce chrastí, jak když je na klínovém řemenu chycená kladka a když dám ECON, tak to utichne... Bude na vině jen kompresor, nebo může být více závad?

ptical
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.07.2011 21:01

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od ptical »

čaute, mam takovy problém minulý rok jsem doplnil chladici medium do klimy+ celkova udržba(dezifekce), potom normalně fungovala celou sezonu, včera jsem ji chtěl postit kompresory sepnuly ale nechladí to nevíte čím to může být? Je to manualní klima takže plaubní pc nic neukaže.... Myslíte že za rok to medium vyprchá nebo mi tam spíše někde uniká?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4762
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od srotty »

Jak "kompresory se rozběhly"-je tam jen jeden.Nebo myslíš ventilátory? Náplň se může ztratit pokud je v systému netěsnost.Nevyprchává.Zajeď do servisu ať ti změří množství plynu.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od ace_rimmer »

přesně, začít tím, jestli je tam vůbec medium, v garáži to můžeš amatérsky zkusit tak, že na plnicím ventilu šroubovákem na okamžik drbneš na tyčinku uvnitř (jako když bys upouštěl pneu), pokud ti to nezasyčí tak tam nic není. Pokud tam něco je, tak zkontrolovat, jestli sepne elektromagnetická spojka - strč hlavu nejblíž kompresoru a někdo ať ti zapne klimu, musí to cvaknout a zhoupnou se otáčky (záleží na motoru, někde se nezhoupnou skoro vůbec, u slabších motorů se zhoupnou citelně). Pokud ti to necvakne (počítám, že už seš si jistý, že máš v okruhu natlakované medium) tak proměřit přívod na spojku kompresoru jak už tady bylo napsáno, pokud tam jde 12V tak je na vině spojka, která nesepne.

talec: na vině může být v lepším případě spojka kompresoru, v horším případě kompresor (zanedbaná údržba-dlouho se nepoužíval a okruh nebyl natlakovaný nebo prostě a jednoduše únava materiálu)

Uživatelský avatar
talec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2134
Registrován: 02.05.2010 11:54

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od talec »

Takže když seženu druhý kompresor, tak by to mělo vyřešit můj problém že? Auto je z Itálie, tak bych řekl že klima jela často...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od ace_rimmer »

pokud ti to spíná a jen nechladí, tak lze předpokládat, že zbytek bude ok včetně tlakových čidel, takže jo pokud vyměníš kompresor (doporučuju rovnou i s elektromagnetickou spojkou, která je v podstatě součástí, ale někdo prodává i bez) tak ti to problém vyřeší (mělo by)

Uživatelský avatar
talec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2134
Registrován: 02.05.2010 11:54

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od talec »

Celkově bylo o auto málo staráno a když už tak prasáckým způsobem... Když jsem byl loni doplnit klimu tak chladiva chybělo jen 50gramů a olej se musel doplnit dost. Ani pak auto nechladilo a když to bylo napíchnutý na té mašině, tak vše seplo, včetně spojky, jen tlak byl menší a nechladilo... Na VAGU není žádná chyba a když jsem dělal diagnostiku přímo přes CLIMATRONIC tak to napsalo 444 - tedy bez chyby... Snad nový kompresor zabere

ptical
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.07.2011 21:01

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od ptical »

ace_rimmer píše:přesně, začít tím, jestli je tam vůbec medium, v garáži to můžeš amatérsky zkusit tak, že na plnicím ventilu šroubovákem na okamžik drbneš na tyčinku uvnitř (jako když bys upouštěl pneu), pokud ti to nezasyčí tak tam nic není. Pokud tam něco je, tak zkontrolovat, jestli sepne elektromagnetická spojka - strč hlavu nejblíž kompresoru a někdo ať ti zapne klimu, musí to cvaknout a zhoupnou se otáčky (záleží na motoru, někde se nezhoupnou skoro vůbec, u slabších motorů se zhoupnou citelně). Pokud ti to necvakne (počítám, že už seš si jistý, že máš v okruhu natlakované medium) tak proměřit přívod na spojku kompresoru jak už tady bylo napsáno, pokud tam jde 12V tak je na vině spojka, která nesepne.

talec: na vině může být v lepším případě spojka kompresoru, v horším případě kompresor (zanedbaná údržba-dlouho se nepoužíval a okruh nebyl natlakovaný nebo prostě a jednoduše únava materiálu)
Otáčky se zhoupnou jako předtím když klima jela, takže asi to bude netěsnost systemu, zajedu s tím do servisu a uvidím díky za info.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od ace_rimmer »

ještě bych podotkl, že otáčky se zhoupnou i když si kompresor odpojíš, řj má nastaveno, že má nejprve zvýšit otáčky a posléze sepnout kompresor a vrtuli, točí se ti vrtule na chladiči klimy?
talec: já jsem koupil v takovém stavu mondeo, navenek vypadalo ok, ale údržba byla hodně zanedbávaná, kompresor zadřený, takže jakmile jsme naplnili, tak sepla spojka a začlo se z toho kouřit jak prokluzoval řemen, no děs a bída, tak přeju ať se to kompresorem vyřeší, věřím tomu :good:

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od Doctor Driver »

srotty píše:Manuální klima nemá ŘJ takže se nemáš na co napojit. :D
:mrgreen: :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od Doctor Driver »

newman9 píše:No právě že prázdná není, to jsem kontroloval. A nevím jestli kompresor jede, to nejsem schopen zjistit. Právě jsem myslel že by se to dalo zjistit na VAG, ale pokud klima nemá řídící jednotku tak zbývá asi jedině servis no.
Funkci kompresoru zjistíš snadno: pojedeš v nízkých otáčkách někde pomalu na nějaký vyšší rychlost. stupeň s minimem plynu a zapneš tlačítko AC. Nejlépe je to při studeném motoru asi co jsem tak vypozoroval. A pokud motor lehce škubne a pojede dál, tak motor funguje :good: Je tam toho víc co se může pos*at..např. výparník, kompresor (ten si vyloučíš tím jednoduchým testem), kondenzátor, co odlučuje vlhkost z nasátýho vzduchu a nebo pak třeba to může být nefunkčním ventilem v expanzce..to by se dalo poznat zvýšeným tlakem v soustavě, ale jak to změřit opravdu netuším. :negative:
Kamarádka s Fordem C_Max tento problém nefungující man. klímy vzala opravdu srandovně :mrgreen: řiká mi: "tak si asi votevřu vokýnko ne ty vole a nejsem líná jak vepř! :D No upřímně jestli někdo znáte kotle Dakon, tak tato slečna k dvojitýmu Dakonu nemá daleko :D a klima ji stále nefunguje, proto pak tropí při jízdách chyby, které by mohly znamenat vše. Jako klima se nezdá, ale to celkem důležitá komponenta, kor teď v létě_když se člověk cítí v autě pohodlně a příjemně, není mu horko ani zima, tak je schopen řídit daleko lépe a klidněji a pozorněji, když z jedný strany mu řve do ucha vykřičený rádio, z druhý mu fouká vzduch otevřenym oknem na hlavu a neni slyšet ani vlastního slova! :tongue: Jako klimatizace, že tyhle všechny problémy dokáže odstranit, za to ji koukejme řádně plnit, opravovat a vyměňovat její komponenty, než se z toho definitivně orosíme :drinks:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od ace_rimmer »

:smoke: amen

Uživatelský avatar
talec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2134
Registrován: 02.05.2010 11:54

Re: Problém s klimatizcí

Příspěvek od talec »

talec píše:Taky bych se rád zeptal. Na mém GIV ARL 2001 taky nefunguje klima :(
Mám tam CLIMATRONIC, náplň + olej je doplněn, nikde to neutíká, protože když jsem auto koupil a po roce nechal naplnit, tak chybělo necelých 50g chladiva a trochu oleje. Na VAGu nepíše žádnou chybu, kompresor se sepne a roytočí, ale nechladí... Když je zapnutý kompresor tak něco lehce chrastí, jak když je na klínovém řemenu chycená kladka a když dám ECON, tak to utichne... Bude na vině jen kompresor, nebo může být více závad?
Dneska bylo auto v servise a závada byla pouze v kompresoru. Sehnal jsem druhý za 1000Kč v super stavu a vše funguje jak má. Jsem rád že toho nebylo více na výměnu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“