kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
raptor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2010 13:52

kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od raptor »

Ahoj potřeboval bych poradit. Mám Golfa IV 1.6 rok výr. 98 a v poslední době mám problém ohledně, že mě neustále kolísají otáčky a při zahřátém motoru auto nechce nastartovat. Za studena auto nastartuje vždy na poprvé a když se auto zahřeje, tak nastávají problémy. Při jízdě nař. když dojíždím ke křižovatce vyskočí samovolně otáčky (3000 až 4000) a nebo se také občas stane, že auto v křižovatce chcípne a poté je problém auto nastartovat. toto se třeba povede až na pátý pokus. Zatím jsem vyzkoušel vyčistit škrtící klapku, kdy klapka byla docela i dost čistá a poté bylo auto napojena na VAG, kdy to hlásilo chybu lambda sondy. Po výměně lambda sondy to ve VAGU to neustále hlásí stejnou chybu a na provozních vlastnostech vozidla se nic nezměnilo :(

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od Ative »

AHoj,měl sem podobný problém,jen já to vyřešil tím,že sem vyčistil škrtící klapku.Jinak co se týče toho startování,tak sem na tom byl podobně,za tepla sem nastartoval na podruhé.A byla to tím,že sem měl špatné vstřikovače.No a ten krokovej motor co je na klapce,ten je ok?Teď už mám vše ok.Jinak koukni na forum,je tu toho spousta,chce to jen hledat :)
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

raptor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2010 13:52

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od raptor »

No právě, že já jsem předtím se startováním žádné problémy neměl, vše suprově šlapalo až do doby, kdy nastal výše uvedený problém s tím kolísáním otáček. Asi to bude mít určitě nějakou souvislost. Přemýšlím jestli by to nemohlo dělat např. teplotní čidlo motoru, ale nevím jak by se to chovalo, jestli by se to mohlo takto projevovat.

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od George22 »

Ty starty budou tím čidlem nejspíš, u mě ještě pomohla výměna palivového filtru. Co se týče kolísání otáček, tak toho je tu na fóru hodně, může to fakt dělat spousta věcí..hlavně projít sání, hadice a přímo na motoru, to bývá nejčastější problém, že to nasává falešný vzduch. Tu klapku jsi čistil i z druhé strany, nebo jen tím sprejem? A její základní nastavení? A jakou máš spotřebu

raptor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2010 13:52

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od raptor »

No čistil jsem to tak, že jsem pomalu mačkal na plyn a druhý mě to vyčistil hadříkem, takže asi to není úplně ideální :-) jinak základní nastavení jsem neprovedl. Kabel bych měl, ale nemam program a moc tomu nerozumím popravdě jak na to :-) Jinak spotřebu mam kolem 9 l ....jinak ten palivovej filtr jsem také neměnil.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od ace_rimmer »

u mého motoru (1.6 AHL v B5) naprosto stejné příznaky, studený start v pohodě, teplý už kolikrát nechytl ´čidlo otáček klikovky v háji (ale hlásila mi to diagnostika narozdíl od tebe). Druhá věc je to zvyšování otáček - očividně se ti obohacuje směs (velká spotřeba a může to hlásit tu lambdu i když ve skutečnosti je lambda ok), to mi způsobovalo čidlo teploty chladící kapaliny - můžeš ho za tepla klidně odpojit a uvidíš, jestli to spadne (za studena bez něj ale nenastartuješ). Čidlo otáček jsem sehnal nové bosch za super cenu od uživatele m.marty4, tak se mu klidně ozvi. Čidlo chl. kapaliny jsem koupil origo za nějakých 500,-. Rozhodně na tom ale nešetři a dej tam originální čidla, jinak za rok můžeš řešit úplně ten samý problém znova, čína h***o vydží, vlastní zkušenost.

raptor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2010 13:52

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od raptor »

ok děkuji moc za radu..ačkoli to na VAGU nehlásí chybu myslím si, že to právě bude způsobené nějakým tim čidlem..aspon teda doufam :-)

Uživatelský avatar
Ative
Pilot
Pilot
Příspěvky: 883
Registrován: 23.07.2010 16:37
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od Ative »

Jak píšou kluci,může to dělat i teplotní čidlo.Je hodně věcí co to může dělat,ale jak psal kolega,chce to pořádně vyčistit klapku a udělat její základní nastavení,po tomhle kroku bych hledal problém v čidlech.Ale ty čidla by ti měla VAG psát si myslím.
ex. VW BORA 1.6 : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=225335" onclick="window.open(this.href);return false;
New VW Golf 6 Variant 1.6 Tdi

raptor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2010 13:52

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od raptor »

Tak jsem dnes provedl opětovné vyčistění klapky a dále jsem zjistil, že jsem měl zespoda prasknou propojovaní hadici mezi ventilem oleje a vzduchovým sáním..tak jsem jí pořádně zaizoloval elekt. lepenkou a zdá se zatím to vypadá, že se vyřešil můj problém :-) uvidíme po delší době, ale zatím je vše v pořádku a i nastartovat se vždy podařilo hned na poprvé i když bylo auto zahřáté.

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od George22 »

Active: na ten VAG bych právě ve všem nespolíhal, je to divný, ale některy věci to nenahlásí, když jsem to také řešil, tak právě spoustě klubákům co jsem to tu tak pročítal to taky nic neukázalo, konkrétně např.u toho čidla. Poznat to ale jde nějak zobrazením těch naměřených hodnot a z toho jde vydedukovat jestli je špatný nebo ne..

A ty otáčky jsem teď řešil taky, mně přitom nějak divně škubal motor a mechanik mi tvrdil že to i zvláštně "piští", já si teda ničeho nevšiml, ale budiž :-D no a dělaly to v mém případě čerstvě vyměněné neorigo svíce..teď mi to sice pořád ještě jen nepatrně houpe, ale právě když to napíchl, tak zjistil že otáčky už mi drží normálně, takže mám problém někde v elektrice.

Jinak tam jak řikáš to asi rádo praská, já tam taky měl lochnu..tak snad to bude vše ok ;)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od xerxes »

zkus vyměnit teplotni čidlo a uvidíš co to dělá

raptor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2010 13:52

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od raptor »

Tak jsem tu opět a bohužel můj problém se nevyřešil, týden jsem měl klídek a cca po týdnu se udělalo hezčí počasí a rtuť teploměru stoupala nahoru, tak autí najednou začalo opětovně při zahřátém motoru blbnout :( tak nevím :(

Uživatelský avatar
Blahoss
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 24.10.2010 19:36
Bydliště: Ratíškovice (Jižní Morava)
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od Blahoss »

mě taky kolisali otáčky a kolik věci jsem vyměnil jak mě lidi radili a pořád nic nakonec jsem stim zajel k autoelektrikařovi a ten mě zjistil že mě netěsni plast u čelniho skla tak mě tekla voda do motoru na kabely a měl jsem některe skorodovane tak mě vyměnil draty dal nově těsněni udělal znovu nastaveni klapky a od te doby mam s autem pokoj :)
Nyní: VW Golf IV 1.9 TDI 74 KW
Ex: VW GOLF IV 1.6 SR 74 KW

http://www.facebook.com/VwHoScene" onclick="window.open(this.href);return false;

raptor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.11.2010 13:52

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od raptor »

no já zkusím zítra vyměnit ty čidla, ale každopádně děkuji za každou radu :-)

George22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 14.08.2011 17:46
Bydliště: Olmik

Re: kolísání otáček - samovolně přidávání plynu

Příspěvek od George22 »

no ale ty otáčky už máš ok ne? Říkals, že jsi tam něco lepil na hadici, to je jasné že ti to ty starty nevyřešilo, ale otáčky by měly už držet ne? Zkus to čidlo každopádně a pak ještě ten filtr palivový, je to otázka pár korun..

Blahoss: jj mám podobný problém, ale u něj to je něco jinýho bych řekl, vyloženě říká že mu to přidává plyn až o 1000 ot., to není vada informací do budíku..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“