rada

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

rada

Příspěvek od KaTaMa »

chci se optat vymenil jsem o vikendu vsechny 4 kotouce + desticky daval jsem po rade brembo+textary...vymena v pohode ale ted nad 120 km/h se me trepe auto kdyz pridam je to v pohode kdyz ustalim rychlost tak to trepe...napravu jsem vyloucil tu jsem delal pred mesicem,tlumice taky novy,ulozeni vsechno novy,novy gumy,prevazeny kola.Myslite si ze si to sedne ? Je pravda ze to jeste ani moc ted nejak nebrzdi je na nich porad takovej ten film neni videt ze by to zacalo jeste brzdit...jinak kapalina vymenana+odzvdusneno

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: rada

Příspěvek od PlusOne »

Mám ty samý brzdy - a ten samej problém - vibrace začnou nad stodvaceti, a jdou v takovejch jakoby vlnách - chvilku nic, chvilku lehké vibrace, téměř neznatelné. Měl jsem to už vloni, a myslel jsem si, že je to kolama - přes zimu jsem je nechával ještě jednou srovnat, jedno bylo nutné vyrovnat trochu víc. Poté, co jsem je při přezouvání nechal do nuly vyvážit, a problém nezmizel, jsem si myslel, že by to mohla být geometrie na zadní nápravě - jedno kolo mi jde trochu mimo, a ty vibrace pocitově přicházejí jakoby zezadu.
Pak jsem si všiml tvého tématu, bavil jsem se o tom dneska ráno s mechanikem, a podle něj to může být kotoučema - buď je na boční házivosti mimo, anebo těsně na hranici tolerance. Což o to, smysl mi to, po pročtení tvého příspěvku, i dává.
Mám dojem, že jsem to byl já, kdo ti doporučil tuhle kombinaci (sám jsem si je objednal taky na doporučení), to, že by za mým problémem mohly být brzdy, mě ale prostě dřív nenapadlo, jinak bych je samozřejmě nedoporučoval. Nicméně i tak si nemyslím, že by Sebo prodával šmé, prostě je možné, že jsme oba narazili na kotouče z nějaké blbé série - ty máš relativně šanci je ještě vyměnit, já už na nich přeci jen rok jezdím :(
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

Příspěvek od M@rty »

bremba jsou na prd:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

Re: rada

Příspěvek od KaTaMa »

PlusOne píše:Mám ty samý brzdy - a ten samej problém - vibrace začnou nad stodvaceti, a jdou v takovejch jakoby vlnách - chvilku nic, chvilku lehké vibrace, téměř neznatelné. Měl jsem to už vloni, a myslel jsem si, že je to kolama - přes zimu jsem je nechával ještě jednou srovnat, jedno bylo nutné vyrovnat trochu víc. Poté, co jsem je při přezouvání nechal do nuly vyvážit, a problém nezmizel, jsem si myslel, že by to mohla být geometrie na zadní nápravě - jedno kolo mi jde trochu mimo, a ty vibrace pocitově přicházejí jakoby zezadu.
Pak jsem si všiml tvého tématu, bavil jsem se o tom dneska ráno s mechanikem, a podle něj to může být kotoučema - buď je na boční házivosti mimo, anebo těsně na hranici tolerance. Což o to, smysl mi to, po pročtení tvého příspěvku, i dává.
Mám dojem, že jsem to byl já, kdo ti doporučil tuhle kombinaci (sám jsem si je objednal taky na doporučení), to, že by za mým problémem mohly být brzdy, mě ale prostě dřív nenapadlo, jinak bych je samozřejmě nedoporučoval. Nicméně i tak si nemyslím, že by Sebo prodával šmé, prostě je možné, že jsme oba narazili na kotouče z nějaké blbé série - ty máš relativně šanci je ještě vyměnit, já už na nich přeci jen rok jezdím :(
a ani po roce to nezmizelo jo ? me sebo rikal ze to muze byt loziskama...ale prijde me to blbost kdyz to na starych nedelalo je sice pravda ze jsem to vse kompletne vycistil naboje atd...ale ze by az takhle mam ted najeto cca 200km a predni kotouce jsou porad takovy jaky jsem je tam daval skoro si jeste ani nestrejchly tak nevim treba se to obrzdi a sedne si to dneska me to prislo o neco lepsi...kdyz jsem je nandal odzvdusnil a vse udelal tak po nandani kola a zatoceni o jedno cele kolo si to strejchlo tak na 5cm kotouce jak se to tocilo ale nic znatelneho tak nevim sebo me vcera posilal clanek ohledne toho ze je mozny ze jsou spatny naboje a projevi se to vzdy po vymene novych kotoucu ale prijde me to jako hloupost uvidime jak se to usadi a jak se to obrzi dneska me teprve se obrzdil zadek a uz to celkove zacina brzdit tak jak by melo

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

Re: rada

Příspěvek od KaTaMa »

M@rty píše:bremba jsou na prd:)
jakto ? v cem ?

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: rada

Příspěvek od PlusOne »

KaTaMa píše:
M@rty píše:bremba jsou na prd:)
jakto ? v cem ?
V tom, že si koupil Zimmermanny :) Tak se teď může plácat po rameni, že nekoupil Bremba, nicméně, vadná série se může objevit jakýmukoliv výrobci, pro boční házení je předepsaná nějaká tolerance, nikdy to nebude čistě nula, musí tam něco být, aby se "odlepily" desky ;-)
IMHO ty Bremba brzdí hodně dobře, co se schopnosti zastavení auta týče, tak to nemůžu říct ani "popel"...
KaTaMa píše: a ani po roce to nezmizelo jo ? me sebo rikal ze to muze byt loziskama...ale prijde me to blbost kdyz to na starych nedelalo je sice pravda ze jsem to vse kompletne vycistil naboje atd...ale ze by az takhle mam ted najeto cca 200km a predni kotouce jsou porad takovy jaky jsem je tam daval skoro si jeste ani nestrejchly tak nevim treba se to obrzdi a sedne si to dneska me to prislo o neco lepsi...kdyz jsem je nandal odzvdusnil a vse udelal tak po nandani kola a zatoceni o jedno cele kolo si to strejchlo tak na 5cm kotouce jak se to tocilo ale nic znatelneho tak nevim sebo me vcera posilal clanek ohledne toho ze je mozny ze jsou spatny naboje a projevi se to vzdy po vymene novych kotoucu ale prijde me to jako hloupost uvidime jak se to usadi a jak se to obrzi dneska me teprve se obrzdil zadek a uz to celkove zacina brzdit tak jak by melo
Mě to právě praštilo do očí, když jsi napsal tu kombinaci brzd, a následně popsal ten problém...ložiska na předku mám nová, zadek jsem zatím nedělal, takže to ložisko klidně být může, akorát že na zadku je všechno naprosto v pořádku, při každé práci na autě, pokud se sundávají kola, se všechno kontroluje...jak říkám, přemýšlel jsem nad vším možným, a postupně možné problémy vylučuju, tak už mi fakt zbývá akorát ložisko, anebo ty brzdy....ani jedno mě netěší :) Ale pokud by to bylo ložisko, tak se to bude zhoršovat, a ne že to bude pořád stejné, navíc bych slyšel hluk, jak se špatně odvaluje - a to neslyším, jenom to vibruje.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

Re: rada

Příspěvek od KaTaMa »

fakt netusim mam vse novy na napravach...i s mechanikem jsem kontroloval loziska vse v pohode...zadnej problem nic nehuci nic to nedela....jediny co ted jeste nemam je geometrie na to bych mel zajit...a tobe si to ani po roce nesedlo ze to porad hazi ? jinak zatim brzdi vic zadek nez predek co soudim podle kotoucu ale muzu rict ze to brzdi zatim skvele

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

Příspěvek od M@rty »

KaTaMa píše:fakt netusim mam vse novy na napravach...i s mechanikem jsem kontroloval loziska vse v pohode...zadnej problem nic nehuci nic to nedela....jediny co ted jeste nemam je geometrie na to bych mel zajit...a tobe si to ani po roce nesedlo ze to porad hazi ? jinak zatim brzdi vic zadek nez predek co soudim podle kotoucu ale muzu rict ze to brzdi zatim skvele
Ja co jsem mněl na autech...bremba tak asi vadna serie....na zimroše nemužu dopustit:)ted dojiždím na pašovi bremba max a nic moč..ale jsou už game over........manžety máš taky nový?muže to byt ložiskem...určitě budeš moudřejši po geo
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

Re: rada

Příspěvek od KaTaMa »

tak dneska po geometrii a ohodne lepsi skoro uz bez vibraci myslim si ze jeste tak 100km az si to dosedne a bude to uplne v pohode..

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

Příspěvek od M@rty »

no super ne:)
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: rada

Příspěvek od nikko24 »

Já se taky přidám. Mě to sice nedělá při jízdě, ale při silnějsím dupnutím na brzdu, tak se začně auto klepat a cukat, ale při povolení brzd už zase vše v porádku. Brzdy byly před rokem měněny, aby si nesedly to je blbost už sem na nich najezdli 3000 km. Nevíte čím by to mohlo být???
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: rada

Příspěvek od PlusOne »

KaTaMa píše:tak dneska po geometrii a ohodne lepsi skoro uz bez vibraci myslim si ze jeste tak 100km az si to dosedne a bude to uplne v pohode..
Tak tos mě nepotěšil, pro mě to znamená, že mám buď vadnej kotouč, anebo je to geometrií na zadní nápravě - takže jsem tam, kde jsem byl :D Budu muset zajet ještě jednou na geo, ale někam jinam, než kde jsem to dělal...tam mi tvrdili, že zadek mi neseříděj, já doufám, že to nějak jít musí...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rada

Příspěvek od pepanos »

nikko24 píše:Já se taky přidám. Mě to sice nedělá při jízdě, ale při silnějsím dupnutím na brzdu, tak se začně auto klepat a cukat, ale při povolení brzd už zase vše v porádku. Brzdy byly před rokem měněny, aby si nesedly to je blbost už sem na nich najezdli 3000 km. Nevíte čím by to mohlo být???
Je možný,že máš zkroucený kotouče,tvůj popis tomu dost odpovídá

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

Re: rada

Příspěvek od KaTaMa »

PlusOne píše:
KaTaMa píše:tak dneska po geometrii a ohodne lepsi skoro uz bez vibraci myslim si ze jeste tak 100km az si to dosedne a bude to uplne v pohode..
Tak tos mě nepotěšil, pro mě to znamená, že mám buď vadnej kotouč, anebo je to geometrií na zadní nápravě - takže jsem tam, kde jsem byl :D Budu muset zajet ještě jednou na geo, ale někam jinam, než kde jsem to dělal...tam mi tvrdili, že zadek mi neseříděj, já doufám, že to nějak jít musí...
ja mam takovej dojem ze na predohrabu se dela geo jen na predku...

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rada

Příspěvek od pepanos »

Dělá se i na zadku,ale jde to snad jen o pár stupňů,snad +-3°

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“