KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od t.zbras »

No uz to tam je,takze uvidim odpolko na co mi prijdou. Ale diky,to mam pro priste.

Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od DAVELVR6 »

Jen pro doplnění pro t.zbrase : Pokud vedou pod autem jen 2 Al trubky,tak je to jen na bufík. Pokud jsou tam 4 Al trubky u sebe - tak je to na klimu a na bufík ...... Jinou kombinaci jsem zatím neviděl :wink: .

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Marek77 »

Navíc vodní trubky k zadnímu topení a bufíku jsou o poznání silnější než trubky klimatizace.

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od t.zbras »

Mate recht,vedou tam jen 2 a jsou opravdu jine oproti klime. Dnes jsem byl na te kontrole klimatizace a nasli mi praskle kolinko primo na trubce vedle kompresoru,takze zitra bude rozborka a svareni,pak uz to snad bude v poho.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od MirekX »

kup tu trubku novou,vařit to nemá cenu, za rok to budeš řešit zase... :(
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od smolda »

Taky bych se vyprd na vaření. Sice tě zavaření vyjde levnějc než nová trubka, ale ve finále ti to praskne jinde a jsi tam kdes byl prve. Ve finále zjistíš že nová trubka by tě vyšla levnějc, než stále vařit starou (trubku :laugh: ) a pokaždé znovu plnit klimu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Brady7 »

je vaření a vaření, Když se to zavaří pořádně tak to drží. Nepřijela mi zatím žádná reklamace na to že to prasklo znovu !!!
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od wilíček »

Já jestli mužu jeden laický názor na příp. výměnu trubky klimy, tak jsem pro výměnu.
Mě klima nechladila (už na srazu ve Sněžném /poslední zbytky léta/ jsem v autě byl do půli těla :-) ) a až ted koncem dubna jsem ji nechal opravit. Příčinou byl špatně průchozí chladič klimy a dále vlivem špatně provedeného zavaření trubky (v trubce v blízkosti chaldiče od vaření pupen přes polovinu průměru trubky (nevim jak to nazvat líp), který tam bránil průtoku náplně) . Po zapnutí klimy se trubka před chladičem neúměrně zahřívala a ventilátor ihned spustil na max. Chlazení se nekonalo.
Nakonec kromě výměny té konkrétní trubky vyměnili i chladič. Netuším jestli by ho nestačilo nějak důkladně pročistit, no ale je vyměněn, tak už to nechám být. Teď chladí jak má.
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od smolda »

Brady7 píše:je vaření a vaření, Když se to zavaří pořádně tak to drží. Nepřijela mi zatím žádná reklamace na to že to prasklo znovu !!!
Hodně často se stane že zavaříš starou trubku a wona prdne zase o kousek dál, páč už je co? No přeci stará. Jinak je ještě jedno řešení, ale nevím jak dalece dobré, nemám s tím zkušenosti, ale FluidtechnikBohemia má v nabídce 3 vrstvou hadici... Prasklej kus trubky vyříznete kolečkem a konce propojíte hadicí od nich a buď zasponkujete extra širokejma sponama taky od nich, a nebo vymontujete trubku a oni vám na lisu konce hadice zalisujou jako u hydraulické hadice....
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Brady7 »

Pokud se svár zesílí a na připadném místě udělá ještě příčka tak je malá naděje že to tam praskne znovu. A pozor !! trubky praskají ale proč? Vibracemi? Uložení motoru, volný klimakompresor atd. atd. To že je někde díra z důvodu oxidace a není ovlivněno tak stačí zavařit prasklinu ale jinde se to řeší už jinak. Častá závada prasklá trubka pod kompresorem v držáku nebo pod ním.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od MirekX »

speciálně tahle sací trubka je problematická. Ona má ostrý ohyb o více než 90C a přijde mi že má tím ohybem tak zeslabenou stěnu že praskne jakoby po délce. Mě to vařili 2x ( a to je docela šikula, co nám léta sváří třeba hydr.chladiče, těla čerpadel atd) a stejně to za rok zase prasklo okus dál. To by se opravdu musel celý ten oblouk vyhodit a nahradit. Že mám pličku klimy doma tak jsem se s tím prděl dost dlouho, ale nakonec stajně letěla do šrotu, dal jsem novou a je klid. Tahle trubka u staršího sharana je vždy KO..
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Dedla »

Proč je na tu climu Sharan (SAG) takový zmetek? Praskání trubek apod. - konstrukční zrada?
Třeba by pomohlo uložit motor víc do tvrda (i za cenu snížění komfortu) a mohlo by být u mnoha uživatelů po problému.
Ty starý "trubkohadice" skutečně stářím na pružnosti dost ztrácí...
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od Brady7 »

Jak říkám je vaření a vaření. Jsou také různé druhy drátů na vaření. Ale každopádně když se do tohodle kolena dá příčka drží to :-) vyzkoušeno.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od t.zbras »

Jo,jo. Je svar a svar a kdyz nekdo umi klobouk dolu a necht at chladi.

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

Příspěvek od t.zbras »

Zdravim,jen se poslusne hlasim, ze kolinko je uspesne zavareno a uz pres tyden krasne chladime a v aute je jak ma byt. Diky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“