ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

ALARM, MAGICAR: alarm Magicar a vše kolem

Příspěvek od kedaR »

Prosím o pomoc,namontoval jsem si Magicara zjištuji že přesně po hodině od uzamčení a zaalrmování vozu mi začne alarm hlásit poplach - otevřené dveře.Dveře zatavřený zamčený.
Dveřní spínač mám připojený přes stropní světlo,nastavený zoožení kvůli stmívači.
Alík a asi 160 kobylek

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

máš rosvícené vnitřní světlo jakékoliv

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Odpovídám tímto i na tvoji SZ, měl jsem stejný problém, tam jde o to, že po nějaké době odpadne napájení stropního světla, zajímavé bylo, že mě to měsíc fungovalo i bez následující úpravy. Vyřešil jsem to tak, že jsem ten modrošedý kabel ve sloupku, kam mám napojeno hlídání dveří, rozstřihnul a vložil do něj tři 6A diody a napětí drží, neodpadne, problém vyřešen. Ona by stačila ta dioda jedna, ale proud do lampičky by se citelně snížil, takže 3 paralelně a je to. :D Dalším řešením by bylo vést kabely přímo ke spínačům ve všech dveřích, ale proč, když to jde takhle jednoduše.

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

díky za odpověď,nevím jestli to u mě bude přesně modrošedý kabel protože já se myslím chytám hnědého a stropní světlo mi spíná mínus,ale bude to určitě něco podobného.
Už jsem koukal že jsou na prodej speciální moduly pro připojení ke stropní lampičce.
Zjistil jsem že jsem si kupoval alarm M800B ale přišel mi M9300 a ten prý není uspůsoben pro připojení přes stropní lampičku takže se to řeší těmi modulami-ten bude nejspíš něco podobného co píšeš
Alík a asi 160 kobylek

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Jo jo tak to je jiná M8000B už to má v sobě.

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

bohush píše:Odpovídám tímto i na tvoji SZ, měl jsem stejný problém, tam jde o to, že po nějaké době odpadne napájení stropního světla, zajímavé bylo, že mě to měsíc fungovalo i bez následující úpravy. Vyřešil jsem to tak, že jsem ten modrošedý kabel ve sloupku, kam mám napojeno hlídání dveří, rozstřihnul a vložil do něj tři 6A diody a napětí drží, neodpadne, problém vyřešen. Ona by stačila ta dioda jedna, ale proud do lampičky by se citelně snížil, takže 3 paralelně a je to. :D Dalším řešením by bylo vést kabely přímo ke spínačům ve všech dveřích, ale proč, když to jde takhle jednoduše.
Mužeš mi vysvětlit nějak blíž už jsem to měřil a opravdu za hodinu přestane být + na červenočerném kabelu stropní lampičky.Ale dveřní kontakty spínají na mínus,kam přesně dáváš ty diody,já s alarmem napojen na to spínané mínus u stropní lampičky,ale to přerušní plusu s tím nějak souvisí,nevím jak to řešit
Alík a asi 160 kobylek

Uživatelský avatar
bohush
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec

Příspěvek od bohush »

Taky jsem s tím dost maturoval, než jsem našel tu správnou kombinaci, zkoušel jsem to napojovat různě i na ten hnědý, jak to máš napojené ty na spínané mínus, chyba by mohla být tady v tom. Co tam máš za barvy drátů, mělo by to být stejné? Pokud si vzpomínám tak mám mínus od alarmu tzn. červenočerný z konektoru 3 napojený na modrošedý ve sloupku a nad tím mám ty diody, zase na tom modrošedém. Mám dojem, že ten modrošedý není přímo napájení lampičky, ale něco s tím stmívačem, nechce se mi do toho lézt, mám to tam celkem hodně zaizolované.

Uživatelský avatar
kedaR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kedaR »

Díky zkusí ho pohledat já jsem napojený přímo v lampičce,koupku do sloupku a nebo prahu.V lamičce mám hnedou kostru,hnědo-bílá spínaná kostra dveřníma spínačema a červenočerný (tuším že kl.31) - to je ten špejd kde za hodinu to +12v zmizí,tam jsem dal diodu sice jen jednu co jsem našel v garáži ale nic.Co třeba odpor na to spínaný mínus nezabrání to tomu slabému signálu při rozpojení vždyť to nerozsvítí ani lampičku
Alík a asi 160 kobylek

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Když mi zapojoval elektrikář tak mi to napojoval na stmívání a né na lampičku.Tak to zkus pořešit tam.

Uživatelský avatar
charlie72
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Magicar 9000b dalkovy start

Příspěvek od charlie72 »

Cau.

Mel bych prosbu. Kamos mi zapojil vyse uvedeny alarm.
Zapojil to na vnitrni osvetleni a proto kdyz chci zamknout pagerem a aktivovat alarm musim pockat nez osvetleni po zavreni dveri zhasne :-(. Navic nemuzu nastavit rezervacni rezim pro dalkovy start.

Proto mam otazku , zda nekdo nema elektr. schema zapojeni , na kterem by bylo videt kam vedou draty od dvernich spinacu nebo musi byt samostatny kabel od kazdeho spinace dveri ?

Dekuji za odpoved .

Vw Sharan 2.0i 2001

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Magicar 9000b dalkovy start

Příspěvek od pistahufnagl »

Napiš SZ Patperovi, ten má taky Magicar - už dlouho.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
charlie72
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Magicar 9000b dalkovy start

Příspěvek od charlie72 »

pistahufnagl píše:Napiš SZ Patperovi, ten má taky Magicar - už dlouho.
Diky moc ted jsem napsal.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Magicar 9000b dalkovy start

Příspěvek od patper »

Ahoj,
mam ho opravdu uz treti rok a pohoda :D Ale se zapojenim ti asi neporadim - delali mi to profici :wink: Ale dam ti na ne kontak - zavolej jim a rekni ze te doporucuji ja - bily Sharan Rakovnicko- oni budou vedet a urcite ti poradi :idea:

:arrow: http://www.bluetuning.cz/e-shop.htm

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Magicar 9000b dalkovy start

Příspěvek od gregi »

http://www.levnealarmy.eu/autoalarmy-3/ ... 000-3.html

Na této adrese si můžeš stáhnou montážní návod i příručku . Montovat jsem 6000 , ale ta toho nemá tolik co Tvůj , u té stačily dveřní spínače na jednom vodiči bez rozlišení .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Magicar 9000b dalkovy start

Příspěvek od gregi »

Podle schematu je to i u Tvého putna , jestli je máš na jednom vodiči nebo oddělené . Alarm nepouživá logiku pro dveře řidiče , jako samostatné , ale bere jen signál otevření dveří . Asi zkusit s kamarádem projít znovu zapojení ??? I tesař se občas utne :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“