Rozčalounění sedaček

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Rozčalounění sedaček

Příspěvek od ulicek »

Zdravim, pustil sem se do rozčalounení sedaček kvuli vyprani potahu... začal sem u zadnich sedaku, ty šly dobře... První problem nastal u zadnich opěrek, nevim jak sundat potah přes pačku na sklapění sedaček a take ten plast jak se do nich strkaji hlavove opěrky...
Druha otazka je zda se museji vyndavat předni sedačky abych je mohl taktež rozčalounit???

Děkuji

Uživatelský avatar
Wíťa
Člen klubu
Příspěvky: 2688
Registrován: 27.10.2008 05:15
Bydliště: Havl. Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od Wíťa »

Zavolej mi a povim ti co vse to obnasi. Je jo docela jebanice
Naposledy upravil(a) Wíťa dne 10.02.2018 08:34, celkem upraveno 1 x.
NA PRODEJ díly golf iv http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... 6#p2381636" onclick="window.open(this.href);return false;
OPRAVY A RENOVACE SEDAČEK VW GOLF IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=260712" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od HANZ500 »

Potah je podtim jen zasunujet tak ho jen z pod toho vytahni na nicem tam nedrzi. Akorat spodek ty packy a tech krouzku ma takovy vroubky tak to tam jakoby drzi ale jen to vytahni a je to. Ano predni sedacky musis vyndat
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od ulicek »

HANZ500 píše:Potah je podtim jen zasunujet tak ho jen z pod toho vytahni na nicem tam nedrzi. Akorat spodek ty packy a tech krouzku ma takovy vroubky tak to tam jakoby drzi ale jen to vytahni a je to. Ano predni sedacky musis vyndat
s tim vytaženim si nejsem jistej, skoušel sem to a dle meho nazoru to musi jit rozumnejsim způsobem, mam dojem že se to začina třepit když se to snažim vytahnout nasilim :(

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od HANZ500 »

Neboj se toho delal jsem to taky. Zespod jsou jenkom takovy vroubky ktery to drzi aby to nevyjizdelo zpod toho musis ten potah necim primacknout jakoby do toho molitanu a vytahnou ;)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od ulicek »

HANZ500 píše:Neboj se toho delal jsem to taky. Zespod jsou jenkom takovy vroubky ktery to drzi aby to nevyjizdelo zpod toho musis ten potah necim primacknout jakoby do toho molitanu a vytahnou ;)
ok tak to vyskoušim a snad to vyjde

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od ulicek »

tak si mel pravdu, už sem to s trochou nasilí sundal :) ... a už jsou v pračce... Ted už jen zbývají přední sedačky, tech se trochu obavám, nechce se mi to vyndavat z auta ven :(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od majrek001 »

tak vyndání máš tak na 5minut sedačku to je rychlovka, horší ty potahy
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od ulicek »

majrek001 píše:tak vyndání máš tak na 5minut sedačku to je rychlovka, horší ty potahy
vyndavaj se sedačky na pevno (5ti dveř) stejně jako na 3 dveř???

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od majrek001 »

nejspíš ano.. já mám 5ti dveř a sundáš ty kryty z kolejnic a vepředu povolíš dvě matky a vyvlíkneš dozadu a odpojíš konektory
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od HANZ500 »

ulicek píše:tak si mel pravdu, už sem to s trochou nasilí sundal :) ... a už jsou v pračce... Ted už jen zbývají přední sedačky, tech se trochu obavám, nechce se mi to vyndavat z auta ven :(
Jasny neni se ceho bat rika se sice ze silou nic nevyresis ale obcas je sila jedinne reseni :good: :smoke: :yahoo:
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od HANZ500 »

Jinak k tem prednim kolejnice by mely byt stejne odlisnost bude v tom mechanismu sedacky samotne takze by to melo jit sundat jednoduse jako z 5-ti dvirka. Kazdopadne sundat predni potahy je pekna drbacka ale da se to ;) porad lepsi nez cela palubka u ktery jsem malem prisel o nervy :D
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od sapik88 »

Princip vybdání u 3dv a 5 je stejnej, sedadlo dopredu, sundat kryty kolejnic, sedadlo dozadu, povolit ty 2 matky v předu, sundat konektory, a sedadlo posunout tak aby šlo vytáhnout směrem dozadu, ty potahy to bude jebačka,... a mě teda palubka přišla v klidu, až na odpojení slunečního senzoru, to jsem netušil jak to odpojit nebo oddělat,... ale je fakt že mi to zabralo dost času, ale to rozčalounění a složení bude stejný :-D

Uživatelský avatar
ulicek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 692
Registrován: 02.06.2009 23:52
Bydliště: Louny

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od ulicek »

tak to se mam na co tešit, myslel sem že to bude stejný jako u zadních sedaku, ale uvidime... To abych si na to udelal nejméně celej den cas a vlítnul na to hned rano aby to do vecera uschlo :D ... Zatim kluci díky za rady...

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Rozčalounění sedaček

Příspěvek od HANZ500 »

sapik88 píše:Princip vybdání u 3dv a 5 je stejnej, sedadlo dopredu, sundat kryty kolejnic, sedadlo dozadu, povolit ty 2 matky v předu, sundat konektory, a sedadlo posunout tak aby šlo vytáhnout směrem dozadu, ty potahy to bude jebačka,... a mě teda palubka přišla v klidu, až na odpojení slunečního senzoru, to jsem netušil jak to odpojit nebo oddělat,... ale je fakt že mi to zabralo dost času, ale to rozčalounění a složení bude stejný :-D
Ja jsem nel docela rychle rozebrani ale slozeni hlavne ty stredovy kaplicky a plastu kolem radicky + popelnik to byl muj nejvetsi zahrhel :D vubec jsem tam nemohl dat ruku :D
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“