vykuchání katalyzátoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od originalbmwparts »

zdravím, systémem hledat jsem nic nenašel tak se zeptám na rady ohledně vykuchání katalyzátoru na 1.4 16v AXP.
katalyzátor byl vysypaný. tak jsem zbytek vybušil. samozřejmě auto zní jako plechovka. Doporučujete Výměnu původního tlustého obalu za rovnou trubku? Díky za rady

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od karlospv »

Resi se to tady casto,staci dat hledat.
Jinak do vykuchanyho katu se musi navarit trubka aby z teho nebyla plechovka jak pises.

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od originalbmwparts »

Právě že jsem to našel jen u nafty, šlo mi o konkrétní zkušenost s tímto motorem. Jinak děkuji

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od karlospv »

Stimto motorem nemam zkusenost ale obecne lze rici ze pokud je kat ucpanej tak se dusi motor a nejede. Pocitej ze pokud ti budou merit emise na stk tak budes mimo stupnici. Zase to ale bude min zrat a lip to pojede.

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od originalbmwparts »

Emise je to poslední co mi vadí:-) Ale díky.

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od chev »

originalbmwparts píše:Emise je to poslední co mi vadí:-) Ale díky.
Je potřeba tam dát buď zpět katalyzátor, nebo kapku širší trubku než je zbytek výfuku, aby se tam výfukové plyny kapku zpomalily. Jinak rovná trubka místo katu bude mít spíš horší účinek, než když je tam normální katalyzátor..
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od tomakecTD »

karlospv píše:Stimto motorem nemam zkusenost ale obecne lze rici ze pokud je kat ucpanej tak se dusi motor a nejede. Pocitej ze pokud ti budou merit emise na stk tak budes mimo stupnici. Zase to ale bude min zrat a lip to pojede.
A nebo nabere Ethanol :mrgreen:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od Doctor Driver »

Netvrdil bych, že rovná trubka od svodů k tlumiči je horší než soustava s katem. V Okt. I nebo P106 jsem to neměl nikdy jinak a auta tahaly jak smyslu zbavený na to, jaké údaje byly napsány v obou TP..:)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od chev »

Doctor Driver píše:Netvrdil bych, že rovná trubka od svodů k tlumiči je horší než soustava s katem. V Okt. I nebo P106 jsem to neměl nikdy jinak a auta tahaly jak smyslu zbavený na to, jaké údaje byly napsány v obou TP..:)
Pán, který dělá na zakázku závodní výfuky by ti během pár minut vysvětlil, že to horší je :-)
Golf IV 1,8 20V Highline

kabi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 30.07.2011 19:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od kabi »

musim souhlasit s Chevem. Průchozí trubka od svodů až nakonec je blbost a ještě větší pokud tam dáš stejnej průměr...hodně tím měníš v jakých ot.min. máš největší krouťák atd. atd. Jednoduše, motor potřebuje protitlak nějakej, dává se aspoň středový tlumič
Golf IV v6 4-motion

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od originalbmwparts »

Než se zde zase začne řešit tuzing a podobné trubkoviny. Střední a zadní díl je originál, jen se vysypal kat a nový kupovat za nesmysl je dle mě kravina. Zase tolik ty paka co vymysleli ekologii rád nemám. Jde mi jen o to aby jsem nekupoval kat za 12tis. Aby to nedělalo bordel a normálně jelo. Nehledám ani super zvuk, ani výkon atd.....místo katu jsem zde dal místo původního rozšířeného tubusu o trošku širší trubku jak zde bylo razeno, zvuk je stejný jako s katem, výkon cca stejný, bez brzdy to nepoznám. A lambda nehuláká....

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od chev »

originalbmwparts píše:Než se zde zase začne řešit tuzing a podobné trubkoviny. Střední a zadní díl je originál, jen se vysypal kat a nový kupovat za nesmysl je dle mě kravina. Zase tolik ty paka co vymysleli ekologii rád nemám. Jde mi jen o to aby jsem nekupoval kat za 12tis. Aby to nedělalo bordel a normálně jelo. Nehledám ani super zvuk, ani výkon atd.....místo katu jsem zde dal místo původního rozšířeného tubusu o trošku širší trubku jak zde bylo razeno, zvuk je stejný jako s katem, výkon cca stejný, bez brzdy to nepoznám. A lambda nehuláká....

A nebo univerzální kat. Stojí kolem 4 tisíc.
Golf IV 1,8 20V Highline

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od originalbmwparts »

jasně, ale u některých modelů jako u mého byl vysypaný první díl (součást svodů) potom následuje díl druhý (také katalizátor) a dv tlumiče výfuku, střední a zadní. řešil jsme ten úplně vepředu u svodů.

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od chev »

originalbmwparts píše:jasně, ale u některých modelů jako u mého byl vysypaný první díl (součást svodů) potom následuje díl druhý (také katalizátor) a dv tlumiče výfuku, střední a zadní. řešil jsme ten úplně vepředu u svodů.
1,4ka má dva katalyzátory? nebo tě nějak nechápu?
Golf IV 1,8 20V Highline

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: vykuchání katalyzátoru

Příspěvek od originalbmwparts »

kupodivu ano, malej je ve svodech a další kulatej pod autem

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“