Tankování E 85

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Tankování E 85

Příspěvek od SupermanXXX »

však já už mám najeto tisíc km a vsechno ok ani se neucpal ten filtr jak vsichni strasili..... kamadadi maj najeto mnohem vic a taky OK. padaroxne mi zmizely i dve chyby z VAGu který na benzi zmizet nechtely :) jedna chyba byla kat a druhá úhel vačky.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Tankování E 85

Příspěvek od tomakecTD »

:) Úhel vačky - na to to nemá nijak vliv. Ale na katík jo, si piš 8) Lambda II měří hladiny emisí a díky tomu, že je má ethanol poloviční, tak si lambda myslí, že katík funguje jak má :D Až pojedu na emise taky projistotu naberu ethanol :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Tankování E 85

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec, jen tak pro informaci. Jak rozeznám benzín od ethanolu? Jakou má ethanol barvu, jakej zápach? nevíte?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Tankování E 85

Příspěvek od Shorty »

Si přičuchni k nechutný pálence a máš to :laugh:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Tankování E 85

Příspěvek od vtuni »

těžko říct..já ho poznám podle modrý pistole ve stojanu :laugh:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Tankování E 85

Příspěvek od HANZ500 »

Ja Vam do toho teda nechci kecat, ale vcera jsem mluvil s Mustafou z HHS a ten mi rikal, ze to neni dobry to tam lit ani zredeny. Bud pry predelat nebo nic. Nadruhou stranu chapu, ze kdyz nekdo jezdi s benzinem denne, tak je znat kazda koruna, ale jestli se to ve vysledku s pripanou opravou vubec vyplati. Ja si myslim, ze auto je delany na benzin a na ten by taky melo jezdit. Abych byl uprimny, driv jsem taky premyslel o predelavce na plyn, ale nastesti jsem z toho vyrostl :D. Za me tedy, bud predelat nebo tomu davat poradnej 100 oktanovej benzin :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Tankování E 85

Příspěvek od vtuni »

no a já ti zase na druhou stranu řeknu že tomu motoru je úplně jedno co žere.., jeslti je to ethanol, benzín, LPG nebo CNG..
prostě do válce se dostane něco co se smíchá se vzduchem a zapálí jiskrou od svíčky..
basta..
určitě něco tomu motoru dělá líp a pojede líp a bude míň žrát něco mu dělá hůř bude to žrát víc a nebude to mít takovej výkon .. ale určitě to se nestane to že by jsi tím ethanolem ten motor odrovnal.. :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Tankování E 85

Příspěvek od HANZ500 »

Jj, nemam s tim zkusenosti, mustafa rikal, ze se s tim v tom motoru muze neco odpalit, ale ja s tim nemam zadne zkusenosti, tak jsem jen pridl do debaty to co mi rekl on. Nemuze to tu preci bejt tak jednostranny, vzdy se najde nekdo kdo to bude odsuzovat :D kazdopadne bych rekl, ze benzin tomu motoru svedci vic nez ethanol a uspora nejaky 100-150 korun na ndrzi by mi asi nesatala za to, ze by se mi s tim mohlo neco stat. Nehlede na to, ze za premiove palivo dava shellka a benzina v nedeli vic bodu a pak si muzete vybrat nejakou ''super cenu'' z jejich katalogu a jste na svym :D
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Tankování E 85

Příspěvek od vtuni »

jediný co tím může trpět víc a co se může podpálit jsou ventily..
na druhou stranu, když vidím jak některý upravený auta ..na 300PS+ jezdí na seriových ventilech a nic.. tak se mi nechce věřit tomu že to směs e85 s vyšším oktanovým číslem a N95 .. dokáže "podpálit" dobře seřízenej motor v dobrým stavu..
když to neodpálí ani čistý E85 ..

jedinej problém vidím při tom míchání , že klasika ŘJ motoru neodkáže adekvátně hodnotit a míchat bohatost směsi..
proto vyhodnocuje směs jako chudou, některé motory můžou padat do nouzovýho režimu atd...

ale když se zamyslíš nad jádrem věci.. :idea:
když uděláš přestavbu na čistý E85
tak se stejně jen zasahuje do ŘJ a dávkování distribuce a míchání paliva.. podobně jako u přestaveb na plyn u kterých pomineme technickou stránku věci - tj dopravu plynu ze zásobníku v zavazadlovém prostoru do motoru ...

do motoru jako takovýho - uvnitř - se žádný zásahy nedělají..
. takže asi tak...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Tankování E 85

Příspěvek od HANZ500 »

To je prave mozna ten problem, ze vetsina lidi by rada jezdila zadarmo a jakjsi rekl kdyz mas motor v poradku, tak to asi zlobit nebude, ale vetsina lidi ka auto jen jako sluhu a v tom mozna bude problem. Nestaraji se o tom a pak to treba spatne dopada. Ikdyz tady na Clubu se o to stara asi dost lidi :) kazdopadne diky za nazor at to jezdi ;)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“