mizi voda jak se ji chce vyreseno

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda pri vetsi rychlosti

Příspěvek od morlog »

Netece tedha myslim ale docepa by me zajmalo kde se porad berou ty trpitky v expance jeni to tesneni nebo co a jak poznam ze je treba praskla hlava ted zase jezdim dva dny a nic neubejva tak to nechapu

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce si dela pr**l ze me

Příspěvek od morlog »

ja to nechapu co by to mohlo delat rikam po ujeti 120 km expancka prazdna z podbehu tekla voda doleju a najednou po 10 km expacka prazdna a zase tece z podbehu ted zase jezdim 4 dny a voda se ani nehla. me pripada ze po vimene rozvodu se to jakoby zlepsilo ze to tak neubiva ale to je moje domenka menil jsem vse ale to jeste nez jsem ulej tech 120km to je 14 dni spatky. a ty trpinky ve vode to me asi nikdo nevisvetli stalo se me to kdyz jsem vypostel komplet okruh nejaky demet tam nalil zelenej frydex tak jsem jezdil asi 2 dny na destylku pak jsem to znova vilil a vyfoukal dolil destylka + frydex 1:1 a od te doby tam ma ty trpitky vsechno co jsem tam lil bylo rovnou z obchodu nove nechapu proste si to auto ze me dela pr**l

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: mizi voda jak se ji chce si dela pr**l ze me

Příspěvek od majrek001 »

tak když teče z podběhu tak se hnedka podívej odkud dokud je to vidět ať neděláš a hlavu a nechčije to někde ze spoje nebo chladiče
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce si dela pr**l ze me

Příspěvek od morlog »

nejhorsi je to ze tam je kryt pod motorem a proste tam nic nejde videt teceto po tom postranim krytu proste to nechapu me pripada ze to tece prez vicko ale je to divne jeste mam jednu teoriji ze je praskla expacka ve spoji budu si pucovat v servise expancku a pojedu to poradne projet a jeste takova jedna vec nalil jsem tam mozna o litr vice fridexu nez vody to by nemelo vadit ne ??? protoze fridex ma docela slusnou rostaznost tak aby to nebyla ta chyba

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce si dela pr**l ze me

Příspěvek od morlog »

jo jeste jeden poznatek jak jsem jel z hradce tak jsem jel asi 160 celou cestu a pak jsem jel 50 prez mesto a najednou prazna expancka a jak jsem dolejval tak jsem jel taky 50 a zase expancka prazdna kdyz na to slapu tak nic ale jakmile jedu volneji tak to vytece nedada to smysl. jak se to chova kdyz je podesle tesneni ci hlava praskĺa dela to porad me jde o to abych zbytecne neco nerobyral skoda penez

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: mizi voda jak se ji chce si dela pr**l ze me

Příspěvek od originalbmwparts »

1. nechat si natlakovat soustavu jestli to někde neteče, nejlépe za studena, pak to pozorovat teplé. pokud nic tak vyměnit vodní pumpu, termostat a raději udělat hlavu a máš svatý klid. taky je možné že při vyšší zátěži se ti protáčí lopatky na vodní pumpě a nestíhá chladit.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od morlog »

Ale pumpa je nova

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od morlog »

porad jezdim a jete neubila ani kapka jak to vysvetlit

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od morlog »

zejtra jedu do pardubic a do hrace tak na to slapnu tak jsem zvedavej ale do ted ani kapka neubila tak to uz nechapu

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od morlog »

od posledmiho doliti jsem ujel 600 km a ani kapka neubyla. dnes jsem najel 200 km presne jak padlo 200 tak expancka prazdna kdyz na to sapu tak voda drzi ale jak jedu pomalu tak to tece pak jsem ujel 15km a zase expancka prazdna jak to je sakra mozne vysvetli te mi to nekdo a teceto prez vicko na 101% kde je akopanej pes proste ujedu 600 km nic pak ujedu 15 km a nic tam neni sakra to neni mozny ne. A JAK SE POZNA PRASKLA HLAVA????

Uživatelský avatar
homer64
Člen klubu
Příspěvky: 483
Registrován: 30.11.2011 12:13
Bydliště: Znojmo

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od homer64 »

voda ti mizne 3 zpusoby ... bud mas foukly tesneni a jde voda do oleje a naopak .. poznas to tak ze budes mejt v expanzce jakoby mastnotu a olej ,, nebo mas nekde netesnost , hadice cidla (nadobka ) chladic , radiator , vyparnik . doporucuju sudnat dekl motoru jak dole tak nahore a jit od nadobky az dovnitr zjistit zdan emas mokry koberce nebo nekde okoli motoru .. a nebo za 3 nejhorsi varianta praskla hlava .. zjistit se to da nejspis tim ze to nebude ani jedna ze 2 uvedenych zavad .. a voda bude miznout porad .. halva ti prdne vetsinou kdyz tomu davas ceres za studena ci dlouhodobe za tepla .. a nebo kdyz to mas chiply u čiplejch motoru je praskani hlavy docela bezny :)

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od morlog »

tecete to prez expancku mrl jsem na prepadu balnek a ten byl naplnenej tak ze to proste ta expancka vyhazela nikde neni zadnej unik a co se tyce motoru tak se o nej staram neslapu na to za studena a po dojezdu nechavam dochlazovat tak nevim no proste se to chova jak chce neni to nijak pravidelne jednou jo a pak 10 ne tak ja nevim

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od Dejv01 »

často se stává že prdne u spoje, na spodní části..asi už stářím :-) ale pro jistotu bych zašel do servisu kde ti nakapou kapičky do vody pro zjištění případnýcch emisních plynů v chl. kapalině. je to rozhodně minimální investice která ti udělá jasno :-)

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od morlog »

a co mam ric ze po nich chci ??? a co se stim presne zjisti ??

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: mizi voda jak se ji chce

Příspěvek od Dejv01 »

no je to taková vodička která se bud zabarví nebo zůstane čirá..když se zabarví indikije přítomnost splodin z výfuku v chladící kapalině, tudíž případný problém s těsněním pod hlavou či přímo prdlou hlavou. Ono klidně expanzka mohla prdnout vlivem vyššího tlaku který nepustilo nefunkční víčko :-) a co po nich máš chtít? test na výfukové splodiny v chlaadící kapalině...pokude neví o co go, obrať se na jiný servis.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“