Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Zdravím, předně se omlouvám, že nejspíš dotaz špatně zařazuji a že už tu je mnoho podobných dotazů, avšak nikde jsem nenašel odpověď.

Mám Golfa IV, 1.6 16V 77kw Comfortline, rv.02. Koupený před měsícem, najeto 52 tkm (ověřeno u VW). Nejdříve šlo vše dobře, ale tedka pozoruji, že při řazení dvojky a čtyřky se ozve trochu skřípnutí či vrznutí (jakoby by to tam bylo někde suchý) a hlavně to dře. Ve VW jarov mi řekli, že by to mohli být lanka/táhla či aretační šrouby, v ATU servisu ale řekli, že se do tý převodovky nedostanou, že to nejde seřídit.
Asi to bude znít jako hovadina, ale když jsme si auto koupil, bylo kolem 12 stupnů a ten odpor byl minimální i při cestě na 500km, avšak tedka, jak jsou vedra to jde čim dál tim hůř.
Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Někde se tu mluví o vadném synchronu (to bych pak reklamoval u prodejce jako skrytou vadu), někdě o výměně oleje či seřízení táhla. Díky za případné rady. Případně dodám typ převodovky a fotku. Mějte se
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od raduzzz »

začal bych tím olejem - kontrola množství, popř. výměna :wink: dál uvidíš
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Byl jsem v lokálním servisu a řekli mi, že ten nepříjemý zvuk vychází z níže vyfocené součástky (nejspíš jde o nějakou část z toho synchronu) a že už musele předtím zlobit, jelikož je pomazaná vazelínou. U druhýho golfa, kterýho máme doma je totožná součástka naprosto suchá.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od bifur »

Synchrony su vnutri prevodovky, toto robia tiahla radenia. Mne sa tiez radi tym horsie cim je vonku teplejsie. Ked ti uz povedali kde je problem, preco to neskusili vymenit? Mne blbla prave dvojka, dal som zostelovat tiahla a ide to ovela lepsie. Paradoxne zaradenie akoby cez zub citim za studena, ale cim je teplejsie, tym tuhsie ide hybat pakou. Dokonca ked je teplo, tak ked pritiahnem paku k sebe, tak sa nevrati do kludovej polohy.. Ked sa ti to podari vyriesit tak napis co to nakoniec bolo.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Asi takle, to byl jen známý, co mi poradil co, kde mám pátrat. Mě ale přijde divné, že by ani toto táhlo nešlo nějak seštelovat. Prý to v té ERT převodovce nejde. Asi to vypadá tak, že s tím zajedu do origo servisu a uvidím, co mi řeknou :-( zda by to prostě nešlo seštelovat, někdo to v nějaké diskusi zmínil.
Dneska jsem si potvrdil tu domněnku o teplotě, z podzemní garáže v poho a lehce, tam bylo 15 stupnů a po hodinovém nákupu, když kára stála na slunci to šlo těžko. Pak budu samo informovat. Díky moc amígo
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Sparks »

Cau mel jsem stejny problem s nevracejici se pakou a celkove tuhym razenim na obrazku jsem to oznacil krouzkem, je to sice zasrany a na obrazku to neni videt, ale je tam plastovy futro z bílý umely hmoty, ta tycka ktera jde zkrz narezne a nabobtna, staci to rozebrat ocistit smirglem a namazat, zespodu je zajistovaci podlozka jak jsem ji oznacil na obrazku podle toho i poznas kde to presne je jestli jsem to blbe zakrouzkoval, delal jsem to pred rokem celou zimu v poho a na jare vyschla voda co tu rez udrzovala mazlavou a prestala se mi vracet paka a to fest, poznas to i tak ze vycvakas ty spojovaci tycky na tech kloubkach a zahejbes si stim a uvidis jak to jde pekne ztuha 8O totalni picovinka :D a razeni jde jako fík.

ps.: zamozrejme namaz i vsechny kloubky, kdyz uz to bude venku i tu kulisu co ma tu zajistovaci podlozku nahore, jestli pujde ztuha.



Obrázek

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Sparks »

Udelal jsem lepsi foto ted je to videt lepe :lol:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od bifur »

Supeeer, vdaka za foto a popis..

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Ty jo, paráda. Díky moc. Sice jsem levej jak šavle a nevím, jak bych to tam rozpojil, ale známej mi to tady snad udělá, jen říkal, že by to futro mohlo praksnout či se poškodit a ten díl bych si pak musel koupit asi jen origo, tak se pro jistotu předem zeptám na bílej hoře, tam by to mohli mít, abych věděl kolik by mě to stálo, kdyby se to posralo.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Sparks »

Prasknout to muze, ale to futro se samotny neprodava, jen cela konzole cislo dilu je 1J0 711 729 F mela by stat do 1000 kc, nez ji koupis nejdriv at ti mechanik overi jestli je to vubec ono. Jinak me se povedlo, ze mi to trosku naprasklo, ale drzi to tak to neresim a musel jsem vyndat celou konzolu ven, protoze na aute ta hridel nesla ani za boha ven.
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Shorty »

Super, díky. To já se nejdřív teda zeptám, zda je to totožnej díl, jako píšeš a pak bych se na to vrhnul. Bohužel tedka nemám čas, a ještě mi to zas tak nehoří (páka se vrací a řadit ještě celkem jde), ale hned jak bude čas, tak bych pak dal vědět, jak to dopadlo. Každopádně moc děkuju
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Sparks
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 11.05.2009 08:03

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od Sparks »

Nemas zac, proste at ti to vsechno zkontroluje a hlavne i ty tahla s kloubkama muze to byt i tam !!!

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od marfy8 »

Mohl bych se zeptat jakým způsobem se sundává ta zajišťovací podložka? Abych věděl než se do toho pustím. A čím by bylo dobré to máznout? Stačí obyč vazelína?
A ty fotky jsou foceny z vrchu nebo zespod? Abych věděl kde to přesně najdu :))

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od xerxes »

ty fotky jsou foceny z vrchu sundáni tě zajištovaci podložky pochopiš až ji uvidíš na vlastni oči :wink: promaž celý ten mechanizmus nějakou spešl vyzelinou co nesmyje voda :wink:

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Problém při řazení-Dvojka a čtyřka škrtá,jde těžko

Příspěvek od marfy8 »

Dík, už jsem se na to díval... U toho prvního (menšího) je to podložka z vrchu a u toho druhého je ta zajišťovací podložka zespod? A až oddělám tu podložku tak se vytáhne kleštěma ta "osička"?
Sry za lamácké dotazy ale chci být připravený až se v tom budu vrtat :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“