b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
bassspencer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.03.2012 16:11

b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

Příspěvek od bassspencer »

zdravím som tu nový na fóre do teraz som mal bavoráka a teraz som kúpil B5-ku 1.8 20V 92KW . S autom som spokojný ale k veci . motor zrejme neťahá akoby mal . najazdi som s ním už asi 1500km spotreba podľa peňaženky 8.6 L . problém sa prejavi hneď ako chce človek s autom vypáliť v pred . pri obiehani kamiónu som skoro sejmul v protismere osobák . čakal som že auto bude zrýchľovať ale ono len mierne naberalo na rýchlosti . mal som predtým 524td 85KW a to auto ťahalo lepšie ako toto . naviše neska som sa stretol s kamarátom čo ma TDI s podobným výkonom. jeho auto skratka ešte predtým ako zabralo turbo išlo lepšie ako moje . som nečakal že to bude taký rozdiel on bol na stovke za pár sekund oproti môjmu slimakovi . hlavne by som povedal že na motore bola robena generálna oprava asi rok dozadu pekne všetko nanovo bývaly majiteľ - mám to overené je to tak . potom viem že spojku bude treba meniť lebo zabera dosť vysoko ale ževraj neprešmykuje vravel kamoš. a ešte bol menený pletenec asi dva mesiace dozadu za úplne nový . rozmýšľal som či to neni katalizátorom ale kamarát vraví že by mi neičo svietilo na palubovke tušim lamdasonda. môže to byť napríklad vzduchovím filtrom ? ževrja ten nemenil bývaly majiteľ . poraďte ak môžte diki moc s autom sa v pohode dá jazdiť ale predsalen čaká sa od neho viac lebo skúšal som 1,8t a ten rozdiel bol niekoľkokrát vyšší iný podobný model v okoli som ešte nezohnal .

EDIT: zvlášť otáčky nad 3000 autu sa vtedy absolutne nechce .

Uživatelský avatar
bassspencer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.03.2012 16:11

Re: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

Příspěvek od bassspencer »

tak čavte . neska som bol na diagnostiku . vyhodilo tieto dve chyby . najprv ich bolo sedem tuie sme zresetovali ale tieto dve tam vždy ostanú skúšali sme aj za chodu motora aj na polohe 2 kľučiku.
Obrázek

neviem mechanik hovoril že to môže byť zlý hallov snimač alebo nejaké podtlakové hadičky . a na nete som s a čosi dočítal že to môže byť preskočený motorový remeň . auto vôbec nemá výkon neska už žiadný na trojke idem 50km/h a pridám a po 5 sekundách stále 50 km/h :| poraďte ak viete prosím . alebo koľko stojí taký hallov snímač ? dať to robiť mechanikovi ? hovoril že to môže byť aj odpojený konektor.
robil celú diagnostiku všetko ostatné v pohode až na ľavé zadné dvere centrálu ale to je stará chyba nezresetovaná ..

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

Příspěvek od golfar »

pokud ti motor neběžel tak ten Hallův snímač bude načtenej vždycky, to bys je mohl měnit do nekonečna...

Zaměřil bych se na kontrolu nastavení rozvodů a snímače na klice/vačce a jejich kabeláž... podle tý chyby to vypadá, že ŘJ neví kde motor je
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

Uživatelský avatar
bassspencer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.03.2012 16:11

Re: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

Příspěvek od bassspencer »

aha no skúšali sme aj s vypnutým aj zapnutým vždy tam ta chyba bola . na motore bola ževraj robena GO pred nniekoľkými mesiacmi mi vravel bývali majiteľ . tka neviem možno vtedy sa zle poskladal .

Uživatelský avatar
bassspencer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.03.2012 16:11

Re: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

Příspěvek od bassspencer »

tka auto je v poriadku že auto takto ťahať má tvrdí mechanik že všetko presnorili a všetko rkásne na úrovni ževraj som zvyknutý na turbo tak som čakal aj od tohto auta toľko náhkleho výkonu tkaže som rád že motoru nič neni .

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

Příspěvek od kenyacek »

No já ti nevím jestli to máš v pořádku. Já mám ten stejný motor a auto mi teda táhne pěkně, hlavně třeba na tu trojku. Rozhodně nečekám několik vteřin aby mi to zrychlilo jak píšeš ty. A hlavně je to benzín, takže pokud chceš aby ti to zrychlovalo, tak to musíš víc dostat do otáček, není to diesel kterej táhne už od spodu. A u 4000 otáček začíná to pravý peklo :twisted: :twisted: :twisted:
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
bassspencer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 31.03.2012 16:11

Re: b5 1,8i "98 neťahá ako by mala

Příspěvek od bassspencer »

vieščo zrejme trebalo len vymazať tie chyby v riadiacej jednotke lebo teraz auto reaguje pohotovejšie neviem či tam aj niečo vymenil mechanik ale už to je v pohode :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“