Problém s osvětlením ve dveřích

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od duduh »

To Doctor Driver: :roll: Nu skazal ja vapros - što takoe zacvakajuščij člien?Što takoe za bazmek?

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, šlo o ten zacvakávací člen(drží zavřené dveře při zabouchnutí), že občas zůstal zaražený a nevrátil se po otevření dveří do původní polohy :good: :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od duduh »

To Doctor Driver: Ona ta kovová mechanika zámku dveří (pro 1 a 2 polohu uzamčení zámku k sloupku dveří) je potažena takovou umělou hmotou.Po ní právě jezdí ten mikrospínač na ty světla a to je další problém zámku.Umělá hmota se třením toho mikrospínače vydře a praskne a pak to blbne. :tongue: Ale i toto se dá opravit.
Tobě se ta mechanika ale asi jen zasra.....a celé to pak zatuhlo.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, přesně tak. Od té doby po promazání to funguje jak má ;) (naštěstí)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Petr_K2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2019 10:29
Bydliště: ŠEBETOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Petr_K2 »

Ahoj clubáci, zdraví Vás nováček :pleasantry:

omlouvám se předem, pokud již někde na toto bylo odpovězeno, ale možná jsem špatně hledal a nenašel. Před nedávnem jsem pořídil Boru 2001 a jsem celkem spokojený.Svezení super, ale řeším teď "drobnosti", které se objevují. Svetlo zavazadlového prostoru už mámi opravené :yahoo:
Ale teď mne trápí spolujezdcovy dveře. Ohledně mikrospínače v zámku jsem se dočetl hodně. Ale...
Pokud odpojím dveřní světlo, interieová světla i informace o otevřených dveřích se správně předá jednotce, vše se rozsvítí jak má a auto se samo po 30s.nezamkne. Bohužel se čas od času rozhouká po uzamčení alarm :-(
Jakmile ale připojím dveřní světlo zpět, odemknu dálkáčem a otevřu spolujezdcovy dveře, interier se nerožne a auto se do 30s zamkne.
po změření konektoru to bez světla ukazuje 13.8V, u řidiče 14,64. Jakmile ale ke spolujezdcovi připojím světýlko, nebo tam jen dám T10 řárovku - čili připojím zátěž, napětí je 0V. A světlo taky samozřejmě nesvítí :-(

Prosím, napadá Vás něco? tohle přeci už by nemělo mít spojitost s tím mikrospínačem, nebo se pletu?

Snad jsem to popsal správně a srozumitelně. pokud ne, prosím, ptejte se.

A děkuji moc za pomoc. Už fakt nevím, na co se zaměřit :cry:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

a to je světlo s usměrňovací diodou nebo bez? pokud s, tak občas odejde nebo má špatný kontakt
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Petr_K2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2019 10:29
Bydliště: ŠEBETOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Petr_K2 »

Majrek001: Je s diodou, měl jsem ji i venku, proměřil a je OK. Navíc, když světlo přehodím do řidičových dveří svítí OK. A řidičovo, které svítí, když dám do spolujezdcových tak taky nesvítí... :-(

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

to vypadá na opálené kontakty ve venkovním mikrospínači zkusil bych ho vyměnil a hlavně vyměnit i vnitřek a čistit kontakty např kontaktolem a zubním kartáčkem nebo v krajní nouzi obrousit - poznáš to jednoduše když rozděláš zámek a změřiíš odpor tohoto venkovního mikrospínače musí mít 0 Ohmů max do 1 Ohmu jak má víc tak to je opálený + samozřejmě propájet všechny body na desce plošných spojů
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Petr_K2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2019 10:29
Bydliště: ŠEBETOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Petr_K2 »

Majrek001: Ahoj, ještě jednou děkuji. Teď jsem neměl moc času se tomu věnovat. Ale když jsem teď zjistil, že přestalo svítit vnitřní světlo i po odpojeném dveřním světýlku, tzn.stav jako na začátku při zapojeném světýlku dveří, tak se taky bojím, že to bude v tom zámku. Četl jsem i na foru škodovky, že to dělává, a i tady jsem se někde dočetl snad i návod na rozdělání a výměnu horního deklu mikrospínače, popř.celého spínače. Jen přiznám bez mučení, že se mi do toho nechce, když vím, jaká to bude hokna se stahovačkou a pod... :-(

A myslíš, že když tedy vyměním celý, nebo ten slavný vršek mikrospínače, propájím ty ostatní v zámku, že se rozchodí i to světlo ve dveřích? Vzhledem k tomu, že na přázdno tam naměřím napětí cca 13,8V a při zátěži - tedy se světlem 0V, tak mi to spíš ukazuje někde jako na zkrat....je to zvláštní...

Asi tedy zkusím kuchnout ty dveře a pak se kdyžtak ozvu dál. Jen pro jistotu, mohu moc a moc poprosit o link na ten postup rozdělání dveřního zámku? Sice jsem si i koupil knihu Jak na to? od H.R.Etzolda, ale taky tam není úplně všechno. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy tapecírung nesundával, nechci tam něco ulomit.

Stačilo mi sundávat 5-tý dveře, když v knížce nebylo napsáno, jak moc zabrat, tak jsem to riskl a pod odšroubování těch dvou šroubků zabral a "vycvykl" to z těch pružných plechů.

Předem moc děkuji a děkuji za celkovou pomoc a omlouvám se za pozdní odpověď. Forum je super. Už mám i zaplacený příspěvek, byť trošku se zpožděním :pleasantry:, jen se zatím nepromítl :-(
Naposledy upravil(a) Petr_K2 dne 17.07.2019 21:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

návod nemám (na skodoocatavia.cz něco myslím bylo - akorát octavia má ve dveřích igelit, ale má poctivě plech - počítej s tím, že bude i těsnění KO na stahovačce..

případně jestli jsi ze Šebetova u Boskovic, tak můžu na to mrknout ve Březové nad Svitavou což je nějakých 35km
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Petr_K2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.06.2019 10:29
Bydliště: ŠEBETOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od Petr_K2 »

majrek001: Díky...Možná využiji Tvé nabídky a budu rád, kdyby jsi mi s tím pomohl.... Sehnal bych třeba i ten mikrospínač a pak se za Tebou stavil. Samože bychom se předem domluvili, kdybychom oba mohli :-) Zatím se s tím jezdit dá a nevím, zda to do dovči stihnu...ale uvidíme. :-)

Jinak jsem našel aspoň návod na rozdělání zámku, pokud by někdo uvítal:
https://www.youtube.com/watch?v=z5dtdyDDgrw" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak pokud nevadí, můžeš mi pak na sebe poslat tel. do zprávy, abychom se domluvili? A neboj, nebudu otravovat s blbostma :thanks:

Březovoou trošku znám, su rodilej Svitavák :-) A ano, je do Šebetov u Boskovic :-)

Díky moc

Petr

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s osvětlením ve dveřích

Příspěvek od majrek001 »

myslím, že ještě mám nějaký doma - já dávám trošku jinou verzi než ostatní ještě s plechovou páčkou ať se to nevydírá
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“