Vibrace na volnoběh

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Vibrace na volnoběh

Příspěvek od Cak »

Zdravím.
Mám takový problém. Při volnoběhu cítím v autě vibrace-nepravidelné, když stojím na místě. Sem tam to škube opravdu hodně. Otáčky se krásně drží. Když se podívu na motor, taky sebou háže. Jinak se mi zdá, že je vše v pořádku, auto jede dobře. Svíčky, klapka, snímač otáček, pal. filtr vyměněné. V knize JAK NA TO jsem četl, že by to mohla dělat netěsnost ve výfuku před lambdou. Pod autem jsem byl vlezený, ale zatím jsem si ničeho nevšiml, jenom že jsou hodně rezavé ty výfukové svody, co jsou přímo na motoře.
Předem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od G3-lower »

Sem slepy nevidim motor.Kabely ke svickam? Civky? Vag cisty? Za jizdy taky skube?

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od Cak »

1.6 74KW-AKL /1998
Diagnostiku nemám. Za jízdy nic neškubá, táhne pěkně. Jediný problém je když stojím na místě na volnoběh, otáčky krásně drží i zvuk je podle mě pěkný. Jediné co to dělá je, že to třepe s autem-nepravidelně, když sedím ve vnitř. Jo a ještě je cítit přechod plyn a bez plynu. Prostě na tom přechodu jak přidávám plyn a uberu, tak je cítit škubání motoru. Není to sice nijak výrazné, ale otravuje to. Možná to má nějakou souvislost, nějaké uložení motoru nebo tak....

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od srotty »

Jak jsou na tom silenbloky motoru,nejsou už vyhňápané.Zkus při vypnutém motoru s ním zalomcovat a uvidíš.

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od Cak »

Tak když sním silně cloumám, tak se hýbe max v 1cm rozsahu. Nepříde mi to nějak vymlácené. Akorát jak jsem sním hýbal, tak se mi zdá že je jakési povolené sání, co je na motoře. Jde s tím trochu hýbat....nevím jestli je to normální....

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od Cak »

To bude asi ten výfukový sběrač, co jde hned z motoru, nějaká netěsnost. I ten zvuk je jakýsi hlučnější mi příjde....

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od bifur »

Mal som podobny problem, obcas na volnobehu, v prechodovych rezimoch, pri startovani a pri vypinani motora mi to vibrovalo. U mna to je urcite nieco s elektrinou, respektive nejakym cidlom, lebo to nerobilo vzdy. Ale odkedy som vymenil ulozenie prevodovky (ja som na tej strane hybal motorom jednym prstom 2 cm hore dole) tak to necitim vobec, okrem tych prechodovych rezimov. Radiacou pakou mi teraz sklbe uplne minimalne, predtym brutalne. Ked je vymlatene ulozenie motora a prevodovky, tak citis kazdu hlupost co motor urobi, co by si si normalne ani nevsimol.

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od Cak »

S řadící pákou to nic nedělá právě. Lambda předpokládám, že je originál ještě. Mám najeto 165 tis, takže by bylo vhodné asi vyměnit, ale nemyslím, že to je tím....

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od bifur »

Skus odpojit lambdu a uvidis ci prestane triast. Ak nie, zapoj a skus potom odpojit vahu. Moze to byt aj prisavanie falosneho vzduchu, pozri cele sanie na netesnosti. Moze to robit aj zapalovaci modul alebo zapalovacie kable, popripade aj vstrekovac..

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od HANZ500 »

Asi placam ale co setrvak? Ten teda spis mlati ale kamarad ho ma nacatej na TDI a na volnobeh to vydava docela zvlastni zvuky.
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od ace_rimmer »

seš si jistý že těch 165tkm je skutečných? Ten setrvák by to taky mohl být. Silentbloky vyzkoušíš i tak, že zatáhneš ručku, otevřeš kapotu a snažíš se se zataženou ručkou na jedničku rozjet (jakoby rozhoupat auto rozjezdama-stačí lehce, aby mělo snahu se pohnout a ručka ho přitom drží za pr**l), uvidíš jak moc se ti bude hýbat motor a převodovka, protože kastle zůstane stát a motor má tendenci se pohnout, samozřejmě nejlépe ať s tím takhle houpe někdo jiný a ty můžeš v klidu omrknout ze všech úhlů i zespod kolem všech silentbloků jaké jsou vůle. A pozor, silentblok nemusí mít ani vůli a přitom může být klidně v háji a přenášet vibrace :tooth: :old: Taky zkontroluj přítlačnou kladku (tlumič vibrací nebo jak se to origo jmenuje) na řemeni, pokud tam nějakou máš, já mám motor AHL, ale bude to asi podobné. VAG ti nehlásí nic?

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od Cak »

Na 95% to sedí ty kiláky, i stav auta tomu odpovídá. Nevím, dnes jsem byl pod tím vlezený, chtěl jsem vyšroubovat tu Lambdu a ani jsem s ní nehl, neskutečně zarezavěné. Takže dokud to funguje, tak ju radši nechám, stejně náhradní nemám zatím. Ty sileny jsou zkoušel přes tu ručku a ničeho zvláštního jsem si nevšiml. Žádné zvláštní zvuky to nevydává zatím. Asi to nebudu řešit zatím, pač stejně nemám vybavení ani znalosti abych to opravil...

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od ace_rimmer »

lambdu než začneš vyndávat tak jin ejdřív zkus odpojit a zkusit jak motor šlape bez ní, jestli se to náhodou nezlepšilo, nemůžeš tím nic pokazit, maximálně se ti zaznamená chyba lambdy do paměti závad

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od bifur »

To iste som mu uz pisal, vaha detto. Pokial nemam novu, vymontovat staru je uplna zbytocnost, treba ju len odpojit a skusit nastartovat..

Cak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 31.01.2012 20:20

Re: Vibrace na volnoběh

Příspěvek od Cak »

A když ju odpojím, nehodí mi to chybu, které se pak nezbavím? Nemám diagnostiku...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“