zahada s palivem???

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Mates4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.02.2012 11:31

zahada s palivem???

Příspěvek od Mates4 »

zdarec golfari...
mam golfa 1,6 SR 74kw
dnes mi zacal blbnout motor.....jakoby netahnul a nechtelo by se mu moc do otacek ..,ale nechcipa a volnobeh ok....soudil jsem ze je to palivem protoze dnes jsem pred tim natankoval plnou nadrz buhvi ceho...ale tankuji tam casto(pry mozna nejakej bordel z nadrze nebo fakt nevim).....ale dela to jen nekdy.....vypnu motor a pote zase ok a pri dalsim startu to zase netahne a trosku skube....
kontrolka nesviti zadna.....a porad dokola....
zkuste poradit...doufam ze vyjedu tu nadrz a natankuji napr ww power abude to ok....
za postrehu budu moc vdecny co nejdrive....
zitra se totiz chystam na cestu pres pul republikxy a zpet....

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od tomakecTD »

Nádrž bůh ví čeho? Ředidla, acetony, technickej benzin, letecky benzin? No to se není čemu divit :D Specifikuj to. Spíš tam mohl být problém s bordelem, co mohlo ucpat sítko v nádrži.
Odvětrávání nádrže je OK? Taky tam může být podtlak. Když povolíš víčko, je slyšet syčení?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Mates4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.02.2012 11:31

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od Mates4 »

no natankoval jsem a dojel do prace a kdz to nejelo tak jsem se tam na pumpu vratil a rikali ze zadne problemy nemeli...jde o klasiku naturall 95ku...ale prej uz tam meli nadrze temer prazdne tak me to s tim bordelem napadlo...
kamarad min tzden resil neco podobneho...vymenil pal. filtr a vypustil nadrz a dal nove palivo a bylo to ok....
dolil jsem tam aditiva a zdalo se ze je to uz ok ale po 30km zase na chvili prestalo tahnout aje to lenoch.....

Mates4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.02.2012 11:31

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od Mates4 »

s vickem by nemel byt problem co se odvzdusneni tyce.....

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od tomakecTD »

No tak může to bejt samozřejmě palivovým filtrem, filtrem na čerpadle, čerpadlem, kvalitou benzinu, ale i elementy motoru. Vstřiky, klapka, lambda a mnoho dalšího.... Jestli jedeš hned zejtra, tak s tím moc kámo neuděláš .....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Mates4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.02.2012 11:31

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od Mates4 »

no ja vim ale je divne ze to zaclo delat dnes po tom natankovani...do te doby co to mam cca 60000km ani tuk,,,jen jednou vycisteni klapy sani.....
budu muset vyjet ten benzin co tam je a pakm se uvidi...kdz to nebude ok zacnu resit dale ....
desi me ze pomenim pul auta a bude to porad stejne...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od xerxes »

palivovy filtr bych vyloučil pokud to začalo hned po natankovani.nejlepši by bylo kuknout na vag....

Mates4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.02.2012 11:31

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od Mates4 »

jj uz jsem se na vag objednal u kamose,,,,dnes najeto 610km a auto jelo ale nekdy je to dost line,,hlavne ze dojelo tam azpet....
jsem zvedav az natankuju poradne palivo....
hlavne bacha na podezrele levny benzin

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od xerxes »

posledni dobou je to totalni maras na tech benzinkach

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od maku »

luki píše:posledni dobou je to totalni maras na tech benzinkach
Souhlas nabral jsem v Ceskem Tesine na Benzine jen za 300Kc a auto pak nechtelo jet, bylo lenive jaiko nikdy predtim, tak jsem musel dotankovat do plna 100ktu a bylo vse OK. Nejspis vice vody nez benzinu nebo nevim cimto mohlo byt.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od tomakecTD »

Chlapi to si ani nedokážete představit co tam lejete za sajrajt do těch nádrží od těch benzínek ...... Já do auta nalil benzín pár let starej - 5 let a to auto jelo úplně normálně. Takže když už to poznáte, musí to bejt kentus jako hrom. Ale 100ku jsem do auta nikdy nenalil, jen 95ku obyč normálně, třeba by to pak taky jelo líp :mrgreen: ale stačí mi LPG .... to má přes 100 oktanů :smoke:

PS: já měl problém s palivem jenom jednou. A to když jsem nabral v zimě LPG od jedné čerpačky, kde ho měli asi letní. Byla to ještě felicia. Auto se přeplo, začlo kuckat, konec... Už sem ho nenastartoval a musel jsem ho nechat celej den u cesty :(
Naposledy upravil(a) tomakecTD dne 08.06.2012 12:40, celkem upraveno 1 x.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od maku »

Sem tim 100oktanem aspon procistil vstriky a vyslo to skoro nastejno jako bych koupil adetivum do benzinu. Plyn jsem kupoval akorat do zapalovace :mrgreen:
Ta slunecnice to je dilo misto nafta pak jako bys jel na hranolkach :laugh: :laugh:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od tomakecTD »

Nj, já jsem zvláštní člověk. Měl jsem nafťáka a pak plyn a nikdy jsem nejezdil na původní paliva :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od jurod »

maku píše:Sem tim 100oktanem aspon procistil vstriky a vyslo to skoro nastejno jako bych koupil adetivum do benzinu. Plyn jsem kupoval akorat do zapalovace :mrgreen:
Ta slunecnice to je dilo misto nafta pak jako bys jel na hranolkach :laugh: :laugh:
Za jedno natankování ti to nevyčistí nic... to chce tankovat nějakou dobu a i tak pochybuje, že to dokáže zanesené vstřikovače nějak vyčistit... spíš to dokáže čisté udržovat po delší dobu... pokud nějaké čištění tak ultrazvuk... :wink:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

MiraMlcaku
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.07.2011 14:06
Bydliště: Zašová
Kontaktovat uživatele:

Re: zahada s palivem???

Příspěvek od MiraMlcaku »

no mám podobný názor jako jurod, jinak s těmi aditivy opatrně. Pokud chcete dát aditiva jednou za uherský rok, nezapomeňte na to že benzín dělá film a jakmile aditiva tento film naruší, benzín ho v hadičkách a trubičkách odplaví dál tak může vzniknout problém. ( např. z razu přejít na ethanol :D ten vlastně taky čistí soustavu.
Matesu už je problém vyřešen? pokud ano, co to bylo? Měl jsem kdysyk podobný problém u mojeho kaďoura, vyndala se nádrž a jakmile se vyléval benzín - hoši to ani nebyl benzín, to byla jakásik kejda - nechápu jak to tak dlouho mohlo jezdit. vyčistila se nádrž, nový palivák a kaďour zase jezdil jak za mlada. :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“