SPĚCHÁ - Tempomat, zapojení - motor AZX

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

SPĚCHÁ - Tempomat, zapojení - motor AZX

Příspěvek od jan4motion »

Ahoj klubáci, právě mám rozdělaný volant a vše pro montáž tempomatu. Co ale nemám je schéma zapojení, jelikož po odpojení konektru od ŘJ jsem zjistil, že žádné dostupné schéma na můj motor (V5 2.3, kód AZX) nesedí. Pokud někdo toto schéma má, budu vděčný za fotku...auto mám rozdělané. Díky!
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: SPĚCHÁ - Tempomat, zapojení - motor AZX

Příspěvek od jan4motion »

Tak se podařilo, tempomat funguje. Ale musel jsem vytáhnout 4 piny z bílého kontektoru u ŘJ a do nich zapojit 4 piny z tempomatu a omotat elektro páskou, což mně úplně po chuti nebylo, když existuje druhá varianta - v (asi) originálním návodu na montáž tempomatu doporučili vtáhnout portikus bílého konektoru (ten co jde z interiéru) dovnitř pod volant a tam jej opinovat drátkama z tempom. Podařilo se to někomu takto? Když jsem konektor vtáhnul, byl tak krátký, že ani nešel otočit z druhé strany, natož tam ty piny zacvaknout. Druhá věc, co tam psali, že pátý drát (modro-černý) od tempomatu zapojím tak, že odpojím konektor od spojky (nepsali kde a jaký), ten nacvaknu na koncovku toho z tempomatu a konec co zbude dám to zpět do spojky. Je to logické - aby vyšlápnutí spojky přerušilo režim tempomat ON. Ale zas to dopadlo tak (podle návodu tady ve FAQ), že sem ten modro-černý připojil jen k jedné 5A pojistce, taky modro-černé, v druhé řadě od vrchu v pojistkové skříňce...
Nemám rád bastlení a takto, jak to mám teď já určitě tempomaty nedělali, tak jestli má někdo radu, jak z funkčního nehezkého řešení udělat funkční a dokonce hezké...díky
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPĚCHÁ - Tempomat, zapojení - motor AZX

Příspěvek od jimmy.floyd »

tak vidíš že sis poradil
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: SPĚCHÁ - Tempomat, zapojení - motor AZX

Příspěvek od tornado1 »

jde to normálně napinovat a udělat tak jak se má....
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: SPĚCHÁ - Tempomat, zapojení - motor AZX

Příspěvek od karlospv »

Taky jsem se stim trapil,presne jak pises. Mel jsem navod k tempomatu,zapojeni primo dokonektoru RJ ale to nesedelo.
Pak jsem nasel navod na superb,tam je ten bilej konektor. Byl kratkej,jak pises ale pokud ustipnes asi 3 pasky/sponky tak jde vytahnout a rozdelat.
Ten modro-cernej jsem dal na spojku,jak bylo v navode. Pak jsem nasel ze ma jit na tu pojistku ale uz jsem to tak nechal.
Auto cely rozdelany,trvalo to asi celej den,ruky dodreny a porezany ale povedlo se. Podruhy bych to nedelal.:grin:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“