Aktualna spotreba na volnobeh

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od Coster »

dela mi to taky..je to normalni..a z principu funkcnosti motoru a prevodovky je to pochopitelne...Proto za jizdy nedavam neutral...Kdyz jedu z kopce tak tam dam treba 6tku a bez plynu jedu se spotrebou 0.0 protoze kola otaceji motorem sami kdezto na neutral musi motor porad tocit..

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od uncompromised »

Coster: nevím kdo to tady z CéCéčkařů psal, ale prý dokázal vyřazováním ušetřit až 1l/100, tak jsem to taky zkoušel a opravdu je spotřeba dle počítadla nižší, ale dle skutečných litrů to pak víc kecá, takže nevím.
Taky jsem slyšel, že i při zařazené rychlosti jde do válců nafta, nevím jestli kvůli tomu, že nafta taky maže.
Ale hlavně ten motor brzdí, takže když vyřadíš včas tak dojedeš dál, např. z kopce mírně přidám plyn a kopec vyjedu na volnoběh a každý ví, kolik žere auto z kopce a kolik do kopce.

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od Coster »

Nwm tohle jsem nedokazal...Ja na spotrebu nejezdim..ale kdyz to zkousim tak stejna trasa me vyjde lepsi bez vyrazovani...

eddie81
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 02.09.2010 12:46

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od eddie81 »

Coster píše:dela mi to taky..je to normalni..a z principu funkcnosti motoru a prevodovky je to pochopitelne...Proto za jizdy nedavam neutral...Kdyz jedu z kopce tak tam dam treba 6tku a bez plynu jedu se spotrebou 0.0 protoze kola otaceji motorem sami kdezto na neutral musi motor porad tocit..
přesně tak to dělám i ja :drinks:

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od uncompromised »

ono se taky musí vědět, co následuje pod tím kopcem, já třeba z kopce vyřadím a případný protější kopec vyjedu ještě na neutrál, protože mám rychlost, kdybych tam měl kvalt, musím do kopce zase šlapat na plyn, takže kdo umí počítat si spočítá, že je lepší jet 1000m za 2l/100km, než 500m za nula a dalších 500m za deset ;)

samozřejmě nemá smysl vyřadit 200m před křížovatkou a pak šlapat na brzdu

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od pig »

Jeden můj malý dnešní postřeh...
Nafta z "nounejm" benzinky ukazuje na volnoběh 0,7L
TopQ od benziny okamžitě 0,5L :smoke:
zajímavé...
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Uživatelský avatar
polkyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 05.04.2012 19:53
Bydliště: Proboštov, Ústecký kraj

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od polkyk »

studený motor ... 0.6 - 0.7 , až se ohřeje na cca 80 - 90°C tak 0.4
Polkyk Passat 2007 2.0 TDI, 103 kW, 140 hP, comfortline

aja900
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 07.02.2012 12:50
Bydliště: Břeclav a okolí

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od aja900 »

Taky tak studený 0.7-0.8 až se ohřeje tak 0.4 l/h. Tam ale záleží na volnoběhu,pokud máš volnoběh 850 ot
tak máš 0.5-0.6 teplý,když máš 700 ot tak máš 0.3-0.4 a taky záleží na naftě

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od molczik »

uncompromised píše:Coster: nevím kdo to tady z CéCéčkařů psal, ale prý dokázal vyřazováním ušetřit až 1l/100, tak jsem to taky zkoušel a opravdu je spotřeba dle počítadla nižší, ale dle skutečných litrů to pak víc kecá, takže nevím.
Taky jsem slyšel, že i při zařazené rychlosti jde do válců nafta, nevím jestli kvůli tomu, že nafta taky maže.
Ale hlavně ten motor brzdí, takže když vyřadíš včas tak dojedeš dál, např. z kopce mírně přidám plyn a kopec vyjedu na volnoběh a každý ví, kolik žere auto z kopce a kolik do kopce.
Testovali ten rozdíl i ve Světě motorů a je to opravdu tak. S vyřazováním z kopce je celková spotřeba nižší. Ale člověk musí předvídat a možná občas nějakou tu zatáčku projet i rychleji, aby auto nezabrzdil. :) Pak se ušetřit dá.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od lanasxxx »

Ale brzdenim motorem setrite brzdy....takze radeji brzdim moterem nez vyhazovat kvalt a treba usetrit par deci

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od uncompromised »

lanasxxx: k čemu by ti bylo vyhazování kvaltu, kdybys musel hned brzdit? :) Proto u toho musíš přemýšlet a vyřazovat hodně dopředu.

Uživatelský avatar
vincent19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 13.09.2011 07:57
Bydliště: Olšany

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od vincent19 »

Přeci když brzdíš motorem tak ti to vůbec nežere,kdežto když brzdíš na volnoběh.....Stačí když jedeš z kopce na volnoběh tak aktualní spotřeba tam nějaká je :P
Passat Variant 3G 2.0TDI 110kW , Passat Variant 3C 2.0TDI 125kW Sportline , Vento 1.9D

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od uncompromised »

vincent19: omyl, i když brzdíš motorem, vždy jde nějaká nafta do válců. Prý je to i kvůli tomu, že nafta přimazává. Přečti si příspěvek molczika. S každým s kým jsem mluvil tak mi potvrdil, že při vyřazování klesla spotřeba. Ale holt se musí předvídat, dostatečně dopředu vyřazovat, ale to v hustém provozu moc nejde.

Uživatelský avatar
vincent19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 13.09.2011 07:57
Bydliště: Olšany

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od vincent19 »

Třeba to tak je ale myslím že při jízdě z kopce pohání kola motor při zařazeném kvaltu,ne?........Navíc aktuální spotřeba jízdy z kopce ukazuje při zařazeném kvaltu 0.0l/100km.....
Passat Variant 3G 2.0TDI 110kW , Passat Variant 3C 2.0TDI 125kW Sportline , Vento 1.9D

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Aktualna spotreba na volnobeh

Příspěvek od uncompromised »

vincent19: je potřeba si uvědomit, že ukazatel momentální spotřeby není průtokoměr, takže to není 100%ní. Když kola pohání motor, ale nejde tam nafta, která je mastná, tak se logicky musí něco dít. Zkrátka podle maxidotu i podle peněženky, spotřeba při vyřazování klesla, tečka ;)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“