Bezpečnostní šrouby passat

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blazen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Bezpečnostní šrouby passat

Příspěvek od Blazen »

Ahoj,
mam ted nový kola a jelikož mam nedaleko dost občanů tmavší pleti a co si budem povídat, celkově jsou lidi svině a vydělávaj si různě (krabice od vína),
tak bych potřeboval pořešit bezpečnostní šrouby na kola.

nemam moc zkušeností tak bych rád nějaký nabídky a nějaký info, jaký jsou v tom rozdíly, kolik jich dát a za jakou cenu se vyplatí a za jakou je to shit.

díky moc
VW Zdar !!!
Tel:728 464 491
E-mail:RRychtar@seznam.cz

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní šrouby passat

Příspěvek od karlospv »

Jsou dva druhy. S kozelovou dirou a ve tvaru koule. Musis se podivat jakou mas a podle teho koupit srouby. Staci jeden sroub na kolo.
Je to ale jen proti amaterum,profik ma sebou sadu klicu a ukradne ti to taky.
Soused ma stejny bezpecaky jak ja a zkouseli jsme klic na ne a je stejnej. Koupil jsem novy ze skodovky a meli tam 4 sady a u vsech stejny klic.
Takze je to akorat pro dobry pocit.

Jeste muzes dat 5 ruznych sroubu na kolo ale to mi prijde zbytecny a drahy.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Bezpečnostní šrouby passat

Příspěvek od PlusOne »

S čočkovou hlavou jsou u Passata pro plecháče, většina ALU má kuželovou dosedací plochu (samozřejmě, že to není pravidlo).
Co se patentu týče, tak těch pojistných šroubů se dělá vícero druhů, s drážkama, vnitřním tisícihranem, západky, atd. - vyber si, co chceš, sada stojí cca pětikilo, a pokud chceš mít jo dobrej pocit, tak nahoď dvě různé sady, víc bych nedával.

Vyhni se patentu na obrázku, nemám s ním dobrou zkušenost, ty kolíčky nejsou moc pevné, a rády se ulamují - no, a pak se odvrtává...
Přílohy
15648365.jpg
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

rommlajz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 16.07.2009 19:21
Bydliště: Kousíček od Brna

Re: Bezpečnostní šrouby passat

Příspěvek od rommlajz »

Souhlasím.Dělám v pneuservisu a ty bezpečáky co sou na obrázku sou hrozný stačí když se urve jeden kolíček protočí a konec.

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Bezpečnostní šrouby passat

Příspěvek od HoubaK »

Já si koupil bezpečáky od AUDI, druhů maj asi 2 krabice po 100 kusech.
Proto mi taky pán řikal, že se vyplatí neztratit protikus, nebo si aspoň uchovat účtenku :D

Problém je ovšem ve vynalézavosti černých spoluobčanů, u většiny těch levných si většinou poradí i s kusem tyče. Tyhle co mám jdou prý jedině odvrtat, když nemáš protikus.

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní šrouby passat

Příspěvek od karlospv »

Kdyby nekdo chtel tak mam na prodej bezpecaky s kuzelovou hlavou. Mam novy alu kola a je tam zrovna koule dira. :grin:

KAREL.CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 09.04.2011 17:25

Re: Bezpečnostní šrouby passat

Příspěvek od KAREL.CZ »

Cus ja se jednou ptal na bezpecaky jednoho znameho a ten mi na to rekl cim levnejsi tim castejsi schoda klicu napr se schoduje kazda desata sada, z takze cim drazsi sada tim lepe.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“