RCD510 + bluetooth sada

Moderátor: SandrikGVI

Streko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.06.2010 15:40
Bydliště: Praha

RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od Streko »

Zdravím,
nezkoušeli už jste někdo náhodou připojit do RCD510 nějakou externí bluetooth sadu? Třeba nokia CK-300 nebo tak něco. Zapojení asi nebude složité, nicméně jestli se dá vyhnout resetu rádia (tak aby nebylo zapotřebí při zapnutí zadat kód - nikde jsem ho totiž na diskuzi nenašel, ani nevím jak se k němu dostat - teda krom servisu).

Dík

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od tornado1 »

pokud už máš radio v autě už po tobě nikdy nebude chtít kod! navíc montovat nějakou neorigo sadu je dle mého u tohoto radia nesmysl... když s origo sadou můžeš ovládat hf přes radio!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Streko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.06.2010 15:40
Bydliště: Praha

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od Streko »

HF sadu Nokia mám zadarmo, proto uvažuji o její instalaci. V zásadě mi jde mikrofon o napojení na repráky v autě, ať nemusím mít HF pořád za uchem. Takže když odpojím a vytáhnu rádio z "šuplíku", zapojím kabely od HF sady, připojím zpět, nebude chtít nějaký aktivační/párovací kód? Nemáte někdo čistě náhodou manuál od RCD510? Myslím od výrobce, né ten uživatelský.
Dík

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od Pantani »

Pohledej. Schema/popis zapojeni se tu nekde vali, nekdo se tu na to ptal. Nevim jen ve kterem foru, neni to ale urcite u Golf VI? Ja se o to zajimal kdyz jsem chtel zapojit a2dp kabelaz spravne.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Streko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 23.06.2010 15:40
Bydliště: Praha

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od Streko »

Nějaké schémata jsem našel, tak to zkusím zapojit. Taky jsem se dočetl že je pro povolení telefonu potřeba toto nakódovat, nicméně počítám, že to platí jen pro origo BT, aby se povolil bluetooth se dal ovládat tel. přes rádio. V mém případě, kdy chci jen připojit hlas na reprobedny (potažmo propojit s phone-mute) to snad potřeba není. Uvidíme...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od tornado1 »

není potřeba kodovat žádné koncernové radio pro povolení telefonu, to je nesmysl.. normálně připoj tel+,tel- a mute a budeš telefonovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od svatan »

Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi rádii RCD 510 s číslem 3C8 035 190 (podle mě klasika kterou má většina z vás v autě, různí výrobci jako Blaupunkt, Bosch, místo výroby v Evropě) a 56D 035 190 A (výrobce Delphi)? Vzhledově jsou jiné v třetí řadě tlačítek. To Delphi je vyrobeno v Číně, přesto by mělo jít o originál a bývá výrazně levnější...
http://www.ebay.com/itm/OEM-RCD510-Radi ... 085wt_1399" onclick="window.open(this.href);return false;

Nebavím se teď o vstupech pro kameru či USB. Ale třeba o:

1) kvalitě, rozlišení displeje (u Delphi píšou 400*240 což mi přijde málo)
2) podpoře BT a telefonu
3) na jaký trh jsou určena a s tím spojená funčnost třeba RDS a vůbec připojitelnost do "evropských" aut
4) celkové kvalitě zpracování

A potom u verze 3C8 - je pravda, že čím pozdější písmenko abecedy na konci (A,B,C), tím novější verze rádia? Někde jsem četl, že první 510 byly celkově pomalejší a i třeba kompatibila s SDHC by mohla být u novějších rádií stejná...Možná se měnil i grafický vzhled během let.

Poslední věc - kódování. Pochopil jsem, že připojit a zprovoznit 510 je možné i bez kódování, ale pro 100% čistou práci by se mělo nakódovat. Čeho se tím vlastně dosáhne? Když rádio jako takové bude funkční vč. zobrazení klimy apod? Udělají mi to v autorizovaném servisu? Auto je po záruce.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od tornado1 »

v autorizovaném servise toho ohledně radií a kodování moc neví..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Caddy III
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 23.04.2012 19:37
Bydliště: Brno

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od Caddy III »

Taky by me zajimalo to na co se pta Svatan.
Nema nekdo zkusenost?

DIK
VW Caddy Life 1.9 TDI DSG Colour Concept

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od tornado1 »

co přesně chceš vědět?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

stereomike80
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 10:10

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od stereomike80 »

Tu je nejake info o rozdieloch:

1 Delphi unit made in China for VW china and North American markets? The FM band in the Delphi units do not have the RDS function as they do not have radio stations that transmit RDS data that is common in Europe South Africa and the major cities in Aus. The AM band may also have different frequency steps to that used here in Aus.
There are 2 variants of the Delphi brand, the basic and the plus version, the latter has the MDI built into it that allows direct connection of an iPod or USB device to the unit and the mustard connection at the back for the RVC option. There is one seller on eBay offering these units for around usd450. The basic model is without the RVC input or iPod output and goes from usd200 upwards.

2 Bosch unit is made in Portugal for VW Europe Australia & south African markets. This unit has RDS as standard and from 2010 have the mustard RVC connection at the back. They do not have the inbuilt iPod option. You still need to buy this as a separate part if you wish to fit this in your car. The button functions vary slightly as some models in Europe come with DAB radio. The pre 2010 models buttons were opposite to the latest models. The bosch units will generally have a button labeled phone, TIM, or TP on one of the sides of the display. You do not see these on the Delphi units. The Bosch units are generally more expensive as they are of better quality so I am told. I have yet to see one of the Delphi units in the flesh to compare. Bosch units are also compatible with all the current VW Bluetooth modules. I understand there are limitations with the Delphi units but I am unable to confirm as I have neither Bluetooth or a Delphi unit to verify this.

Parametre vsetkych RCD:

http://www.my-gti.com/719/" onclick="window.open(this.href);return false;

+
-delphi ze vraj nepodporuje / neobsahuje bluetooth

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od svatan »

Super! Hlavně ty specifikace v odkazu, kde se píše i o podpoře SDHC v závislosti na firmwaru a stáří HW. Taky jsem už mezitím dospěl k tomu, že to Delphi nebrat... Je to až podezřele levný (nový to prodávají za 3500-4000Kč) a nepatří to prostě na náš trh...S tou kvalitou tomu taky moc neveřím, že to bude stejný.

Jinak do evropských aut není jen Bosh ale i Blaupunkt a zase dle té stránky se dá poznat stáří rádia, protože pokud to je pravda, tak Blaupunkt to vyráběl jen do roku 2010, od té doby Bosh.
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od tornado1 »

ten firmware se týká pouze rns510!!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od svatan »

No jo vidíš, to jsem přehlídl. Platí tedy něco podobného i u rcd 510? 2GB není moc..
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: RCD510 + bluetooth sada

Příspěvek od tornado1 »

rcd510 umí všechny sdhc podle mně
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“