klima

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
ujfalusi155
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.05.2012 12:17

klima

Příspěvek od ujfalusi155 »

Mam passat b5r.v.1996,pred tydnem mi prestala fungovat klima...nechal jsem ji doplnit a zkontrolovat tlaky,fungovala jen behem plneni po ceste domu uz bohuzel ne...zatim jsem zkousel jenom ssnimac venkovni teploty...jinak nikde nic netece,je porad plna a kompresor se spojkou funguje,nevite nekdo co s tim? dekuji

ujfalusi155
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.05.2012 12:17

Re: klima

Příspěvek od ujfalusi155 »

Opomenul jsem,je to climatronic a diagnostika neukazala nic krome cidla venkovniho vzduchu,ktere je v poradku....

ujfalusi155
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.05.2012 12:17

Re: klima

Příspěvek od ujfalusi155 »

Opomenul jsem,je to climatronic a diagnostika neukazala nic krome cidla venkovniho vzduchu,ktere je v poradku....

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: klima

Příspěvek od Martin Dvorak »

Cvakne ti to, když přepneš z ECON na AUTO? jako by u pojistek?? Pokud ne, tak máš špatné relé na klimu. Já jsem v tom měl ten stejný problém.. ;-) mrkni na to. :wink:
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: klima

Příspěvek od napster »

klima nefunguje při nižších teplotách,jak **°C teď si tu hodnotu nepamatuju. prodával jsem s kamarádem Octavii v zimě a pán chtěl zkusit klimu,tak se kvůli němu celej den topilo v dílně aby si ji mohl zapnout na 2minuty...
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

ujfalusi155
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 31.05.2012 12:17

Re: klima

Příspěvek od ujfalusi155 »

bohuzel, rele to neni, to byla prvni vec co jsem zkousel, ale diky

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: klima

Příspěvek od Martin Dvorak »

Potom mě ještě napadá, že na přední straně panelu klimy jsou takové dvě mřížky, myslím, že to jsou teplotní čidla, která snímají vnitřní teplotu a podle toho potom chladí, zkus je vyčistit, profouknout nebo cokoliv.. :wink:
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

Uživatelský avatar
Alpinet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 18.09.2011 13:47
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: klima

Příspěvek od Alpinet »

Omlouvám se,že se sem tak vmísim ,ale v mé sekci mi zatim nikdo neporadil,tak hledam štěstí jinde.
V loni jsem koupil G3 1.9tdi,měl manuální klimu,ale prasklou hadici s trubkou,ted o víkendu jsem to dal dohromady,naplnil,klima perfektně běží,ale když na místě a na 1-2 převod. stupen z prudka přidam plyn,tak mi cvakne relé klimatizace v pojistkovce a klimakompresor se odpojí.Na místě přidam cvakne,spadne to na volnoběh a znova cvakne a klima běží dál,tak chci vědět co to je,má to něco společnýho s odpojováním klimy?Slyšel jsem,že při maximálním zatížení se automaticky odpojuje klam.Jinak včera jsem dodělával tempomat,tak jsem se u pojistovky drobet motal,al nejsem si vědom,že bch tam něco proved.

Ještě jsem zjistil,že mam horký relé číslo 4,což je odlehčovací relé a horké by být nemělo,potřeboval bych jiný na zkoušku a ještě omrknu kontaky na pojistkovce
Zjištění: na chvilku jsem si půjčil to odlehčovací relé z jiného golfa a vypínání klimy neustalo
Golf III Variant 1.9 TDI 81KW AFN Kat-Off, Egr-Off,P764 9?kw?

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: klima

Příspěvek od Teea »

Pri diagnostice si koukal na teploty cidel jake ukazujou nebo jsi koukal jen na chyby. Pokud ti bude nektere z cidel kecat tak klima zapnout nemusi.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
Alpinet
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 18.09.2011 13:47
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: klima

Příspěvek od Alpinet »

Cidla prekontroloju,ale klima mi normalne zapne,jen na neutral kdyz pridam plyn,tak vypne a po klesnuti otacek zas zapne a to same pri rozjezdu,jinak za jizdy a na volnobeh normalne bezi.
Golf III Variant 1.9 TDI 81KW AFN Kat-Off, Egr-Off,P764 9?kw?

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: klima

Příspěvek od Teea »

Jaj to byla odpoved na puvodni dotaz :) sorry.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“