Převodovka

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Převodovka

Příspěvek od Markyta01 »

Ahoj mám VW Golf IV 99 - 1.6 74kw. A mám takový dotaz (auto samozřejmě dám do servisu, ale vzhledem k finanční situaci se musím nejdříve zeptat jak to asi vypadá) .... Včera sem měla s autem namířeno do Českých Budějovic ( od nás cca 250km) a zhruba 80km před cílem mi při 130km rychlosti "vypadl" páty převodový stupeň. Prostě se ozvala rána a auto šlo do otáček (jako na neutrál nebo jakoby byla rychlost špatně zařazená a vypadla, jsem si ale jistá že bylo správně zařazeno :!: ) ,tak jsem podřadila na 4, která normálně bežela otačky atd v normálu i zvuk. Když jsem zkusila znovu zařadit 5, chovalo se to jakobymísto 5 byl neutrál, prostě jeden převod vypadl a chrastění jako blázen.Tak jsem ale těch 80km dojela na 4 :-/ . Ovšem druhý den jsem auto musela dostat nějak zpět ( odtahovka pro mě moc drahá :| ) tak jsem normálně těch dalších 250km ujela stím, že jsem se modlila, aby to alespoň ty 4 rychlostní stupně vydrželi. A podařilo se, s autem sem najela s rozbitou převodovkou celkem cca 330 km 8O ..... ALE již v polovině cesty nazpět začala neuvěřitelně "chrčet" jednička a dvojka, takový cvakání na neutrál to dělá taky, při sešlápnutí spojky dobrý. Takže předpokládám, že je to jenom převodovka ( ikdyž se divim zhruba před 30tis byla měněná) ..... teď má otázka zní, jak moc jsem jí "oddělala" když jsem auto musela přivízt domu a jak to vypadá s opravou? bude pravděpodobnější výměna celé převodovky nebo se rozlomilo jen nějaký kolečko atd?...... moc tomu nerozumím,aůe bojím se nehorázné pálky za opravu :cry: :( ........ to auto je jak skartovačka na prachy :x :|

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Markyta01 »

Žádný nápady co by to mohlo být? nikdo se s tím nesetkal? :sorry:

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: Převodovka

Příspěvek od Martin Zbořil »

to podle mě jak stojíš tak v převodovce se točí setrvačník a neustale chrastí o spřelámáne zuby asi ti paty převodouvy stupeň pustil zuby ... jinak nevím bude to jenom horší časem ježděni se to všechno ohobluje o piliny ;-)

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Koupě převodovky....??

Příspěvek od Markyta01 »

Ahojky, tak jsem auto dotáhla k jednomu známému a ten zjistil, že je úplně zničená převodovka. Do fungl nové se mi jít nechce, to je na mě moc :( . Proto se obracím na kohokoliv z vás kdo by věděl kde třeba na autovrakovišti nebo kdekoliv kde by byla převodovka levnější. Jedná se o VW GOLF IV 99, 1.6, benzín, kód převodovky: DUS 24 100 .... ( možna DU5 není to na té převodovce vůbec čitelné :| )............. dík moc všem za nějaké typy :-) ..... už to chci dát do kupy :sorry: :(

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka

Příspěvek od Doctor Driver »

A při kolik najetých km se to vůbec stalo pro info?
Asi se Ti teda urvaly nýty, které drží setrvačník k diferenciálu. Bohužel častý problém těchto převodovek u nás 1.6stkařů :/ Nevím kolik stojí nová, ale našel jsem pár inzerátů, kde už je problém se "střihajícími" se nýty vyřešen..:
http://www.nejautodily.cz/repasovana-pr ... n-golf-iv/" onclick="window.open(this.href);return false; (pod tím jsou i oleje, které by do ni měly přijít) &
http://m.olx.cz/item/show/295640880/Voz ... %C5%99erov" onclick="window.open(this.href);return false; nebo pak ojetou nerepasovanou, ale to tý bych nešel..jen pro případ nouze: http://www.iautodily.cz/prevodovka-volk ... 25445.html" onclick="window.open(this.href);return false; (a když už je takhle pěkně venku, tak si můžeš pořídit opravnou sadu těchto převodovek (cena cca. 2000,-) a nechat vyměnit ty střihající se nýty pevnostními šrouby. Tu opravnou sadu seženeš v každém autorizovaném servisu Audi/Seat/VW/Škoda.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Markyta01 »

No na tachometru sem měla něco okolo 117 000, ale určitě to neodpovídá myslím že je golfík tak +/- o 60 tis stočenej, převodovku už mam venku a čekám kde teda nějakou seženu. Chci něco do 8tis, za ty 3tis mi přijde takový buď a nebo :( .... bože jsou to jenom samý problémy :cry:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

TO:Doctor Driver kdyby se Markytě urvaly nyty tak by scela určitě nedojela,roztrhalo by to plášt převodovky,co se mohlo stát tak jedině že by urvalo třeba jeden nýt a ten se dostal do soukoli toho páteho stupně.Asi nejlepší řešeni sehnat celou převodovku neoplati se to opravovat :(

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Převodovka

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, tak jsem to i myslel..že se mohlo utrhnout třeba jen jeden nebo několik nýtů..jak píšeš. Nevím, kolik jich tam je přesně..?..
To Markyta: No vzít tu starou za 3 tis. - je opravdu buď a nebo. Takže spíš neriskovat, než za měsíc řešit stejný problém.
A zkusila jsi už hledat třeba na Aukru? Tam by mohlo něco odpovídajícího být. Ale zase kupovat převodovku, která není zrepasovaná (dvojité synchrony na 1. a 2. převodovém stupni, vyřešen problém s trhajícími se nýty atd.) nemá asi vůbec žádný smysl. Si pošetři nebo si 4 tácy třeba půjč a budeš mít jistotu, že Ti ta zrepasovaná převodovka za 12 tisíc vydrží víc, než jen jedno protočení kol :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka

Příspěvek od Markyta01 »

Auto je rozebraný a stojí u mechanika na díře, ještě že tak :roll: ...... převodovku jsem sehnala protiúčtem za 8tis s 3měsíční zárukou od pána co je repasuje ze Semil, takže super.... jen pro informaci v tý převodovce (omluvte můj laický jazyk - snad to někdo z vás pochopí :pleasantry: ) po rozebraní bylo to pátý kolo vypadlý a dostalo se mezi ostatní, protože ta tyč co to drží co tam má ty hranoly tak ty hranoly tam vůbec nebyli byli úplně ohoblovaný.... tak snad mě,alespoň někdo pochopil :D ... dííííky za rady!!! :yahoo:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

na ženskou paráda :!: :wink:

charminka65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.05.2011 20:31

Re: Převodovka

Příspěvek od charminka65 »

:D

p.benne
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.01.2012 15:26
Bydliště: Bílina

Re: Převodovka

Příspěvek od p.benne »

Zdravím všechny. Dcera si koupila VW Golf 4 rv. 99 1,6,16v motor AZD. Občas jí jde špatně zařadit 2. rychl. stupeň. No nikdo neví kolik to má nalítáno a jak se k tonu kdo choval. Natož jaká na tom byla prováděná údržba. Přeci jen je to skoro 20let staré auto.
No zkusím kouknout na olej v převodovce.
1/ Doporučíte jaký tam dát ?
2/ No hlavně se chci zeptat zda tam pasuje i jiná převodovka než ERT , kterou tam zřejmě bude mít. To pro případ že by klekla a musela tam jiná.
3/ Byl bych rád , kdyby někdo doporučil nějaký vrakoviště , nebo zda někdo neví o nějaké.
4/ V jaké rozumné cenové relaci se pohybují?
Všem moc děkuji za jakékoliv info.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Převodovka

Příspěvek od 11mAjA11 »

Olej do převodovky určitě originál, nic jiného se mi neosvědčilo (jsou tam max 2 litry).
Na našem je už převodovka po inovaci tudíž kolaps nehrozí, ale taky to řezení chodilo hodně ztuha, po výměně oleje to je 100 a 1 , na to že to má 270tkm..
Převodovka podle tabulky zde (akorát to není podle motorizací..) : http://www.doppel-wobber.de/forum/Infor ... riebe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Převodovka

Příspěvek od majrek001 »

pokud se nepletu tak AZD má ještě nýty v diferáku (až BCB má pevnostní šrouby tam už nehrozí, že proletí)

co se týče řazení na tom úžasném mechanismu se vydírají ty silonový futra a pak jdou nekterý kvalty špatně řadit - chce to rozebrat promazat všechny kloubky a kouknout (nedávat moc hustou vazelinu) a pak ještě je dobré nechat seřídit řazení, ale málo kde na to mají origo přípravek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka

Příspěvek od xerxes »

TO: p.benne pokud jde špatně 2 stupen tak by chtělo šeřidit a trošku posunout to hlavni tahlo od řadičky je to tam na tisicihranu
co se týče převodovek tak by nebylo špatné koupit už po repasi poláci to dělaji stoji cca 10 tis

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“