xenony

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
partykure
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.06.2012 23:52

xenony

Příspěvek od partykure »

halooo kluci pomoc! Už si nevím rady,každý říká něco nového.Koupil jsem manželce kvůli bezpečí Touarega 2004 2.5tdi a ted mi s ním večer nechce jezdit,bo nic nevidí.....Jde mi o xenony. Už od koupi pravý svítil o něco hůř než levý. Koupil jsem nové výbojky Osram a těšil jsem se na ten šajn a prd.Po zapnutí se rozsvítěj krásně do bíla a za chvilku začnou žloutnout a až to vypadá jak žárovky a pravé světlo zase svítí o něco hůř.Při pohledu do xenonu je vidět jak žloutnou až to stojí za prd.Pravé světlo ještě víc.Samozřejmě sem zkusil prohodit výbojky pravou za levou a dělo se to samé......někdo říká trafo,někdo výbojky atd......jelikož staré výbojky dělali to samé a pravé světlo dělá to samé i po prohození výbojek,tak jsem to vyloučil.Ještě mě napadlo,že by mohli být světla v prd... a tak jsem volal do prahy do firmy co renovujou světla a tam mi dokola tvrdily,že to světlem není a že to je výbojkama....nesmysl když to dělají i po prohození....TAKŽE POMOC!!!!!!!!!! jo a ted večer jsem to byl projet a mám pocit,že se kouří od světel....ani ve VW mi nedokážou poradit sakra. Díky za radu PS: přeci nebudu dávat 16litrů za nové světla a to jsem je sehnal co nejlevněji na netu

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: xenony

Příspěvek od Martin. D »

Nejdřív by to chtělo udělat diagnostiku jestli něco neřekne.....

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: xenony

Příspěvek od Mára_VR6 »

prohoď trafa mezi sebou, tady by to snad mělo jít....
Ještě udělej jednu věc.... vyndej výbojky mimo světlo, nech je zapojený, rozsviť. Sleduj co budou dělat. Měly by zůstat svítit bíle.
Pak ještě zkontroluj čočky zevnitř, nějakou tyčinkou s vatou na konci by to chtělo čočky vyčistit, protože za ty roky jsou děsně špinavý.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Satas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: xenony

Příspěvek od Satas »

Máš vypálený čočky klasika,touareg má shittový lampy Valeo nic nového pod sluncem.

Uživatelský avatar
partykure
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.06.2012 23:52

Re: xenony

Příspěvek od partykure »

tak jsem nakonec zapojil výbojky mimo světlo jak zde zazněla rada a bylo vyřešeno...svítilo to krásně bíle.Vzal jsem baterku a posvítil si do světel a už jsem věděl na čem sem.....uvnitř hnědo a tma...takže vypálené světla....skočil jsem na net a na bazoši sehnal použité xenony.Vrazil jsem směr praha a frajera upozornil,že si světla vyzkouším na místě přímo na autu a že jestli pojedu zbytečně ,tak budu hrozně nasr...j. Naštěstí vše dobře dopadlo a manželka si už krásně drandí Tourgem po věčerech :).....ted mi začalo na zadní nápravě něco vrzat a nevím čím to je.Vyměnil jsem kosti a gumy na stabilizátoru a pořád to dělá. Asi ramena....prodávají se jenom do ramen silinbloky a nebo je zapotřebí měnit celá hliníková ramená??????????????

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: xenony

Příspěvek od Mára_VR6 »

Jsem rád :wink:

Hele, silentbloky většinou nevržou. Zkusil bych injekční stříkačku s jehlou, hustší olej a napíchat všechny čepy.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“