zavada na palubovce DEF

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
gigi.scorpion
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.04.2012 15:26
Bydliště: Kolín

zavada na palubovce DEF

Příspěvek od gigi.scorpion »

pomozte mi nekdo kdo stim ma nake skusenosti vymenil jsem olej v motoru ujel jsem cca 5km a dom rano uz jsem nenastartoval!!! na palubovce misto kylometru ukazuje def ??? nevite nekdo ? dekuji za odpovedi

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: zavada na palubovce DEF

Příspěvek od maku »

Neco jsem nasel tyd. Takze bych to doporucil nechat udelat nekoho co tomu rozumi.

7.3 Na displayi svítí „DEF“
U panelů přístrojů VDO od roku 2008 je nutné provést reset řídicí jednotky volbou z nabídky
operací.
Pokud se jedná o panel Bosch RB4 / RB8 (Audi A4/S4/...) s šifrovanou EEPROM, nastudujte si
kapitolu procedura obnovení Bosch RB4.

7.3.1 Obnovení Bosch RB4
Tato procedura slouží k odstranění závady
„DEF“ u panelů Bosch V850 / RB4 / RB8 s
šifrovanou EEPROM. Tato závada se projeví
rozsvícením nápisu „.DEF“ v poli počítadla
kilometrů a je způsobena porušením paměti
EEPROM, zejm. šifrované části. Tato situace
může vyjímečně nastat z mnoha různých
důvodů.
Manuál systému VAGProg 18 / 22 http://www.vagprog.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Před provedením operace si zazálohujte kompletně paměť. Z nabídky zvolte „Procedura obnovení“,
do vstupního pole zadejte hodnotu z adresy 4F vyčtené paměti, prípadně „0C“, nebo jinou po
konzultaci s výrobcem. Po spuštění operace dojde k restartu řídicí jednotky a zmizení symbolu
„DEF“, proveďte výmaz paměti závad.
Pokud procedura obnovení nefunguje, je nutné provést vymazání paměti
EEPROM programátorem, nebo funkcí „Smazání paměti“. Tato funkce
provede kompletní výmaz EEPROM, tedy všech konfiguračních dat vč.
immobilizéru apod. Před výmazem se pouste uložit zálohu paméti
EEPROM programem VAG-PROG, nebo alespoň programátorem. Pokud nemáte zálohu uloženou
programem VAG-PROG, bude nutné načíst data z jiného panelu přístrojů a provést kompletní
nakódování immobilizéru, klíčů, apod. Po výmazu paměti se navíc rozsvítí na panelu přístrojů nápis
„Error“. Následně můžete do panelu nahrát standardní cestou nová data a provést proceduru
obnovení.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
gigi.scorpion
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.04.2012 15:26
Bydliště: Kolín

Re: zavada na palubovce DEF

Příspěvek od gigi.scorpion »

diky moc a nevis tak kolik se pohybuje cena za udelani toho vseho? ja sice mam vag-com i kabel ale umim si tak nacist zavady

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: zavada na palubovce DEF

Příspěvek od maku »

Mam ten pocit, ze prez klasicky vag kabel to neudelas. Udelaji ti to treba ve WV, ale cena bude dost vysoka jedine zeby ti to nekdo z klubaku udelal. Zkus odpojit baterku na cca 30min a pak ji pripoj mozna to pomuze.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“