bonbonek- radio+central

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
souki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.04.2012 18:13
Bydliště: Úlice D.C.
Kontaktovat uživatele:

bonbonek- radio+central

Příspěvek od souki »

Zdravim, mam pro vas takovej bonbonek..:D jde o to ze v mym golfu 1.6 uz mam nejaky jiny radio nez origo a zapojovany to je taky zajimave.. radio mi slo bez klicku normalne zapinat a to se mi moc nelibilo, tak jsem si rekl ze vyzkousim znamou fintu s prohozenim pinu 4 a 7...kdyz jsem se na to mrknul tak mi do pinu 4 vedl zluty dratek na ktery byl napojen jeste cerveny dratek kousek od konektoru a do pinu 7 mi vedl cerveny dratek... tak jsem proste odpojil uplne ten cerveny dratek od zlutyho aby mi do kazdeho pinu vedlo po jednom dratku a pak jsem cerveny se zlutym prohodil. Dam tam radio a vsechno bezi tak jak ma..radio jde az po zastrceni klicku a stanice se mi taky ukladaji. Jenze kdyz jsem to mel zapojeny "prasacky" predtim, tak mi sel central normalne, ze jsem otocil klickem a auto se odmemklo, otocil na druhou a auto se zamklo..mimochodem diodka na dverich neblikala.. Ale ted po prepojeni, ze mi to radio facha az na klicek najednou otocim na zamknuti, auto se zamkne ale central cvakne jakoby 2krat, otocim klickem na odeknuti a pri prvnim cvaknuti centralu se mi odemkne ridic a pri druhym se mi odemknou ostatni dvere.. a diodka pri zamcenych dveri pekne blika..:) Tak se chci zeptat jestli je tohle dvoji cvaknuti centralu v pohode, jestli to ma delat treba takhle normalne..? Diky
VW GOLF 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: bonbonek- radio+central

Příspěvek od majrek001 »

správně to má dvojitě zamnout tzv. režim SAFE a bliká dioda na dveřích a nejde otevřít klikou ani zevnitř.. a stím odemykáním to nevím, zhruba by měli odemknout všechny stejně.. ale já zase klíčem v zámku neodemykal už tak dva roky tak nevím
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
souki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.04.2012 18:13
Bydliště: Úlice D.C.
Kontaktovat uživatele:

Re: bonbonek- radio+central

Příspěvek od souki »

Díky za uklidňující radu.. Ale je zajímavé jak drátky do rádia tohle ovlivní..:D
VW GOLF 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: bonbonek- radio+central

Příspěvek od Goauld »

Teď ti to funguje správně. To že se ti odemknou první řidičovi dveře je nastavením, dá se to na diagnostice změnit, aby se ti otvíraly všechny zaráz, tohle je takovej bezpečnostní systém. To že špatně zapojeny rádio může ovlivňovat centrál, nebo v podstatě celou elektriku v autě je známá věc a platí to u celyho koncernu. Důvod proč to tak je, je ten, že při připojení neorigo rádia přivedeš napětí na diagnostickej pin v ISO konektoru rádia a tím se zmate všechno co v autě je. Nebo se taky pustí napětí zpátky do zapalování, což byl tvůj případ a tím pádem když zamykáš, tak si auto myslí, že je klíč v zapalování, proto nezamklo na 2x na ten safelock. Pokud chceš mít 100% jistotu, že rádio nebude nic dalšího ovlivňovat, tak z konektoru rádia vyndej piny č. 1, 3, 5 pokud v nich je něco zapojeny. Hlavně nestříhej dráty u konektoru co vede z auta.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
souki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.04.2012 18:13
Bydliště: Úlice D.C.
Kontaktovat uživatele:

Re: bonbonek- radio+central

Příspěvek od souki »

díky moc...v 1 a 3 nic nemam.. a v 5 taky ne..tam se zapojuje vlastne zesik kdybych mel.. akorat tu posledni veticku jsem nepochopil.. nic strihat nebudu, ale nevim co je tim mysleno..? A jeste jedna vec mi ted zacala fungovat..pipani kdyz mam rozsviceny svetla a otevru dvere..:) takze uz to mam konecne vse v cajku..:)
VW GOLF 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: bonbonek- radio+central

Příspěvek od Goauld »

Kterou větičku, to že nemáš stříhat dráty ? Myslel sem tím, ISO konektor tu půlku která je napevno spojená s autem, samičí konektory. Veškery upravy kabeláže vždycky dělej na kabelu rádia, pokud ovšem má samostanej kabel a ISO konektor (samčí polovina) není přímo v rádiu. Ale pokud na těch pozicích nic nemáš, tak je to v pořádku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
souki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.04.2012 18:13
Bydliště: Úlice D.C.
Kontaktovat uživatele:

Re: bonbonek- radio+central

Příspěvek od souki »

jasný, ted by to melo vse slapat dobre, diky..:)
VW GOLF 1.6 16V 77kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“