OKNA: oxidace rámů oken

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Marek77 »

To já právě taky. Proto vymýšlím, jak to zkusit levně, avšak efektně a efektivně opravit.

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od RamuSAG »

Tak já se taky musím ač nerad připojit k postiženým tímto problémem. Vloni jsem si dal práci s prahama, lemama blatníků a na to že má šarik 14 roků je pěknej až na ty okení lišty. Zatím se mi tedy prášek nesype, ale ty boule, příšerný a taky přemýšlím jak na to. A nejsem daleko nápadu ořezat tu gumu v postižených místech, vybrousit poškozený hliník korozí a zkusit vyplnit Eprosinem. Jenom samozřejmě nevím, jak je ta lišta profilovaná, kam se až probrousím a taky jak se ten Eprosin stmelí s tím hliníkem. Docela dobře se s tímhle dvousložkovým tmelem pracuje, dobře se brousí. Pak taky existuje dvousložková zalévací hmota ELFIX 120, pracuje se s ní pod vodou, tvrdne taky 24 hodin, výborně se brousí, docela dobře jde přelakovat. Asi před osmi roky jsem s ní spravil prasklou ocelovou roletu na garáži, kterou denně vytahuji a stahuji a do dneška to parádně drží. Je to tedy i hmota pružná. Jenom nevím kde jí sehnat, nikdo to nezná, používala se k utěsnění kabelových spojek. Budu to muset prostě taky řešit a dost mě to děsí.



VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
Maxov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 08.01.2008 15:44
Bydliště: Tábor/Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Maxov »

tak problem mam asi obdobny,ale u mě to není vidět nikde venku,ale mam nabobtnalou tu lištu co je pod zrcatkem uvnitř dveří,jak je v ní vedené sklo....problem je v tom,že okno sjede cca 10cm dolu a pak konečná,automaticky vyjede nahoru...rozhodil sem dveře a zjistil,že je tam ko ta vodící lišta právě....nevíte někdo zda se to dá koupit popř pod jakym číslem dílu?díky moc

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Skyppy »

Je to ono?
deře_text.fpi.pdf
(8.92 KiB) Staženo 203 x
Přílohy
dveře.fpi.pdf
(58.7 KiB) Staženo 170 x

Uživatelský avatar
Maxov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 08.01.2008 15:44
Bydliště: Tábor/Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Maxov »

pokud to bylo na mě,tak nevím,nepoznam z toho seznamu co je jaká věc:) chtělo by to k tomu obrazek s popiskama

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Skyppy »

Od toho jsem Ti poslal dva soubory. V jednom je obrázek s číslama a ve druhém je číselný seznam jednotlivých položek s čísly VW.

Uživatelský avatar
Maxov
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 08.01.2008 15:44
Bydliště: Tábor/Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Maxov »

no jooo už to jde,mě ten obrazek nešlo na druhym kompu otevřít:)
děkuji ti mnohokráte pane,jdu nakupovat:)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Marek77 »

Pořád ale nevidím nějaký pokus o opravu domadělsky. Koupit nové lišty a gumy na všechny dveře je taková kláda, že to vydá skoro na polovinu tržní ceny mého auta.


Neblbněte, lidi - to to fakt někdo nezkoušel nějak opravit, vylepšit, odstranit a nahradit?

Já mám na dvou dveřích už takový hliníkový výkvět, že je těch puchýřů na více než polovině obvodu. Bojím se, že při pokusu o demontáž lišty či gumy za účelem nějaké opravy to v tom postiženém místě normálně praskne, že to díky zeslabení materiálu regulérně zlomím a že se to rozsype na fragmenty vhodné tak akorát ke vhození do kopřiv. Nechci to riskovat, proto spíš sbírám zkušenosti druhých, pokud to třeba někdo už nezkoušel.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od pistahufnagl »

a já pořád nevěděl od čeho mám zničené folie na sklech dveří. Tak teď už to vím.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Marek77 »

Takže situace došla tak daleko, že lišty se díky korozi hliníkových vnitřních částí začaly bortit a lámat. Čili nemohlo nastat nic jiného, než že jsem se rozhodl veškeré lišty oken vyměnit. Sehnal jsem zánovní sadu čtyř lišt a čtyř rámů (gum kolem skel) v TOP stavu za velmi příznivou cenu (asi pětinovou ve srovnání s novými díly).

Dnes jsem to vyměnil. Ať si kdo chce co chce říká, je na to mnohem lepší pohled a mám z toho radost. Dovolím si tímto poděkovat prochymu3344 za dodání lišt.

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Máte někdo zkušenost, jestli pasují ty rámy oken z první generace na generaci druhou? Nám jde teda o dveře zadní. Místní vrakoviště disponuje zachovalým kusem galaxe, ze kterého by to šlo sundat.
Díky
MAKO

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od Marek77 »

Pasují. Mám na celém autě lišty a rámy z dvojky modelu.

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od MAKO-VR6 »

Díky. To se do toho pustím :)
MAKO

bossik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2014 20:57

Re: OKNA: oxidace rámů oken

Příspěvek od bossik »

Zdravím, poradil by někdo jak sundat těsnění ze dveří co je kolem okna? Dnes jsem ho sundal tak, že jsem vyhnul tu levou ( z pozice že stojím mezi dveřma a autem) delší svislou stranu směrem do okna a gumu strhnul dolu. Při montáži zpět už to bylo horší a těsnění jsem dost zohybal. Zítra dojedu pro nové tak bych ho tam chtěl dát a nepoškodit. dík za rady

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“