Klima manuální nechladí 1.6i

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Klima manuální nechladí 1.6i

Příspěvek od Stipl »

Zdravim chtěl jsem se zeptat.Ted řešim jeden problem a moc přes klimy nejsem tak jestli by někdo dokázal poradit.
Jedná se o Golfa IV 1.6i 74kw. Klima je manuální chladiva je dost včera to měřili chlapi. Ale klima stále nechladí. Ani kompresor nesepne. U čeho mám začít?na co se podívat nebo co proměřit? Nějakou vylučovací metodu. Jestli to je tlakovy snimač na klimě nebo řídící jednotka klimy nebo nějake relé nebo ten kompresor jak vyzkoušet. Moc díky za každé info fakt klimě nerozumím. Sem spíš přes tu mechaničinu. Díky moc všem.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klima manuální nechladí 1.6i

Příspěvek od xerxes »

začal bych tlakovým čidlem pak jednotkou dochlazování nebo kompresorem :(
Naposledy upravil(a) xerxes dne 19.06.2012 08:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima manuální nechladí 1.6i

Příspěvek od Stipl »

OK dík.Jdu pročitat přiručky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klima manuální nechladí 1.6i

Příspěvek od Goauld »

Pokud se nesepne kompresor, tak je potřeba zkontrolovat:
1. čidlo tlaku (tlakovej spínač)
2. spojka kompresoru
3. jednotka dochlazování
4. čidlo teploty chladicí kapaliny
5. tlačítko zapínání klimatizace, občas se stane, že prostě nefunguje, i když se rozsvítí, že je klima zapnutá
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima manuální nechladí 1.6i

Příspěvek od Stipl »

Čidlo tlaku sem našel jak v příručce ho proměřit. Se spojkou si už nevím rady. Muže bejt zaseklá že? Jendotku dochlazování jak proměřit? Změřit jestli jde na ni přívod a potom jestli z ní jde nějakej ten volt? Sorry že se ptam tak polopatě. Klimam fakt nerozumim a radši si na to chci přijít sám než to nechat borcovi který mi vymění kompresor jednotku čidlo a nevím co ještě. Zatím díky za info pánové.
Dneska jsem zkoušel klimu následovně: Nastartoval jsem auto a nastavil tlačítko intenzity na 1 a zmáčkl AC a u kompresoru se nic nedělo. Měla by ta spojka sepnout ne?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klima manuální nechladí 1.6i

Příspěvek od Goauld »

Jednotku dochlazování asi nijak nezměříš, jedině vyzkoušet jinou někde pučenou. Spojku vyzkoušej tak, že pustíš klimu a změř jestli je na konektoru napětí. Pokud bude a kompresor se netočí, tak je spojka vadná, je to elektromagnet. Můžeš ji ještě vyzkoušet, tak že od ní odpojíš konektor a do něho připojíš 12+ a zem (-) a vyzkoušíš jestli se přitáhla ke kompreosru, jestli de otočit hřidelkou kompreosru.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

pikko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 01.08.2009 10:43
Bydliště: Ostrava

Re: Klima manuální nechladí 1.6i

Příspěvek od pikko »

Já zase řeším opačný problém. Klimu, respektivě kompresor nebo co to vše spíná u motoru, mám seplou stále a pořád a vybíjí mi to baterku. Takže ji mám odpojenou u motoru na kablu, a nevím co s tím. Poraďte. Vše běží jak má, chladí, vše ok, jen je stále sepla i když ji vypnu na klimatronicu. Stačí zapnout kabel u motoru, udělá cvak a žere proud. (už jsem to tak koupil). Nějaké rady? Ještě mě napadlo nějaké klima relé, ale nemám moc času ho hledat ani nevím, kde ho koupit.
Pikko
VW Passat variant 2012 2.0tdi highline + Škoda Fabia III 1.4 tdi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“