ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte.....

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
xjardat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.02.2011 10:15
Bydliště: České Budějovice

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od xjardat »

Tak jsem na to konečně kouknul na světle a vypadá to na kompresor klimatizace.
Nevím teda jak mohl vyhořet když klima nebyla zapnutá (mám ji mimo provoz, protože mám díru v trubce) ale je to asi tak.. :-(

Uživatelský avatar
xjardat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.02.2011 10:15
Bydliště: České Budějovice

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od xjardat »

Tak repasovaný kompresor cena 4600,-
Ale pořád je mi divný,že by to odešlo když ta klima nefunguje teda je mimo provoz..?..Nevíte prosím někdo jak se to mohlo stát?
A jestli se dá koupit samotná elektromagnetická spojka, nebo musím celý kompresor? Nevím zatím jestli třeba neodešla jen spojka...
Díky Jarda

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od smolda »

Nekupuj asi celý kompresor, ale jenom elmag spojku, na kompresoru nemá co vyhořet, ten buď funguje a nebo nefunguje. Jediná situace kdy by se z kompresoru mohlo hulit je přidřený ložisko, což by na druhou stranu mohlo v tvým případě nastat, páč jestli už nemáš za tu dobu v systému klimy žádný klima wolej...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od Julinaa »

Po dlouhé době zdravím,
mám takový dotaz nebo menší problém a nevím kam s ním.Jde o to,že mě před týdnem selhalo autí,teda naštěstí se to stalo doma.Do motoru nešla nafta-prdnula vypouštěcí zátka na palivovým filtru.Filtr jsem zakoupil nový značky Mann a po vymění mi jdou do čerpadla ony hodně diskutované bublinky,nejde jich moc-na vliv jízdy to vůbec nemá vliv a na nastartování taky né,ale prostě mi ty bubliny vadí-abych pravdu řek,tak nevím jestli tam šli i třeba před rokem nebo před dvěma.
Nejdřív jsem zkusil pořádně utěsnit ten termoventil na filtru a nepomohlo,pak jsem uskřípal konce hadiček na filtru a čerpadlu a nepomohlo,vyměnil jsem hadicový svorky a taky to nepomohlo,natáhl jsem pokusně průhlednou hadici od filtru přímo do čerpadla a nepomohlo,pak jsem zakoupil nový čínský termoventil a bublin šlo ještě víc,přitom bych řekl,že těsnil líp,ale nefungoval zrovna nejlíp-za tepla propouštěl vývodem do nádrže,tak i trochu vývodem do filtru.
Ale spíš bych řekl,že je problém v tý hadici co jde na vstup do filtru a výstup z termoventilu,tam je přechod z trubky na gumovou hadici a tam si myslím,že to trošku přisává vzduch,jenže nevím kde tuto malou hadici koupit,kolik to stojí,jak to rozpojit,anebo jestli je možný to propojit běžnou gumovou hadicí ?

Nebo se na ty bublinky vy....kašlat ? Za studena jdou po sobě tak po 5cm o šířce 0,5cm a zaplní průřez průhledný hadičky z poloviny.Při ohřátém motoru skoro nejdou,jen občas nějaká vyrazí směr čerpadlo :D

Nebo na to může mít i vliv,že mám v nádrží těsně nad rezervou?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od smolda »

Je otázka v jakým stavu máš čerpadlo v nádrži. Jestli je ten kýbl ve kterým samotný čerpadlo "sedí", může se stát že přisává vzduch. Jenže vzduch by to přisávalo i za tepla... Tšžko říct kde je pes zakopanej.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
xjardat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.02.2011 10:15
Bydliště: České Budějovice

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od xjardat »

smolda píše:Nekupuj asi celý kompresor, ale jenom elmag spojku, na kompresoru nemá co vyhořet, ten buď funguje a nebo nefunguje. Jediná situace kdy by se z kompresoru mohlo hulit je přidřený ložisko, což by na druhou stranu mohlo v tvým případě nastat, páč jestli už nemáš za tu dobu v systému klimy žádný klima wolej...

Díkes.
Co jsem koukal na netu tak jsem tu elmag spojku nenasel levneji nez ten komplet klimakompresor sice zrepasovany,ale za 4600,- co ho můžu mít tady v českých budějovicích.
A přímo v té prodejně mi tvrdí, že na to zvlast spojku nemaji.
Tady příkládám video co to dělá teď za zvuky a jak kolečko háže + foto. Ty černé tečky na klimakompresoru jsou od toho jak se něco pálilo..zřejmě spojka.

http://www.youtube.com/watch?v=lli8dThC ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
Foto331.jpg
Foto333.jpg

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od M@rty74 »

Julinaa - bublinky jsou podle mě normální a neřešil bych to - dokud ti motor běží tak jak má - taky mě to kdysi vyděsilo na Ochcávce (náhodou 81kW motor),ale fakt to němělo na nic vliv a prostě tam byly pořád.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od M@rty74 »

xjardat - spojka se normálně prodává: http://autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjh ... rPAO8LOOM=" onclick="window.open(this.href);return false; ,ale kdyz se podíváš na cenu, tak je asi jednodušší trošku přitlačit a mít jistotu, že je celý kompresor cajk ne? Osobně bych se asi zbláznil dát 4 za spojku a pak zjistit že je v pytli ještě kompresor jako takový...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od jeff78 »

Zdravim mam takovy problem. Obcas se mi stavalo, ted posledni dobou uz casteji, ze pri jizde mi najednou zazni zvukovy signal a rozsviti se kontrolka na rucni brzdu. Nekdy se mi k teto kontrolce jeste rozsviti kontrolka ABS ESP. Kdyz si vyjedu chyby pomoci vagu, tak mi to pise podpeti na svorce 30. Tak bych se chtel jestli nekdo nevite kde se nachazi tato svorka 30. Nekdo mi rikal ze za pojistkovou skrinkou pod volantem, ale potreboval bych vedet kde presne.
Jinak tou pojistkovou krabickou u baterky ani tim kabelem k alternatoru to urcite neni. To jsem daval na jare nove a blblo to uz predtim obcas. Nevenoval jsem tomu takovou pozornost. Ted uz to dela dost casto, tak mi to zacina vadit.

Nevite nekdo prosim. Myslim si ze to bube banalni vec, nejaky prechodovy odpor. Bude to neco kde se rozvadi napeti do pristrojove desky a ABS ESP.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od CiFO »

Dobrej
můj problém...ať je 10°C nebo 40°C,mokro,sucho,na neutrál,se zařazeným stupněm,20km/h,180km/h,zahřátý olej,studený olej,se mi stává že spadnou otáčky,téměř k nule kdy tento stav,trvá cca 1 sek.pokud jedu a mám zařazeno tak vše funguje pač dojde jakoby k roztlačení a motor jede,pokud jedu a dojíždím a mám vyřazeno stane se že ztuhne řízení a brzdový pedál to vše stále za 1vteřinu.někdy se to stane 3x za 10.minut jindy vydrží bez této známky vady 300km vzdálenost.Prosím o tipy
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od michall »

Co třeba závada v dodávce paliva? Bublinky v hadičkách. Co pojistky? Nemáš zase některou vypálenou tak, že prostě občas nekontaktí? Co diagnostika ? :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od Jose1 »

Kruciš, už jsem se tu jednou ptal.....
Tak znova......do kterého tématu kouknout na závadu "motor do dílny" a blikající symbol žhavení....???
Jinak se zjevně nic neděje.....
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od michall »

Též stále omílaný dotaz .... co na to VAG? :mrgreen:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od vilik »

A kde se vůbec píše, že Shemík a Martička mají další přírůstek se jménem Kryštof? :good: Velká gratulace :drinks:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁVADY : KAM ZAŘADIT DOTAZ? ... Nasměrujte, kdo víte....

Příspěvek od patper »

....strejdo tady :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=22899" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“