ZKRAT?!!

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

ZKRAT?!!

Příspěvek od showit »

Zdravim všechny.

Potřeboval bych vědět jestli někdo nemá tušení čím by mohlo být následovné :

Auto normálně jezdí, baterie změřená-Ok. Občas vynechává pravý xenon, po vypnutí/zapnutí 1-5x zůstane svítit. Vše Ok. ( v servisu mi to nedokázali opravit-výbojky nové)

Teď nastává ten problém. Vypnu motor, světla nechám svítit, po cca. 2 min zhasnou parkovačky pár sec. na to zhasne výše zmiňovaný pravý xenon, který blbne. Když chci nastartovat auto, je úplně mrtvý. Po otočení klíčku ani nehlesne. Přes kabely nebo i po dobití cca. 20min. jde znovu nastartovat.

Passat 3bg 2002 96kw TDI

Díky
Passat B5.5 Variant

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ZKRAT?!!

Příspěvek od Phoenix »

Podle toho jak to popisuješ, ti odešla baterka - jeví se jako ok, nabiješ ji, chvíli drží a startuje, ale vybíjí se podstatně rychleji a nedrží. Zajeď k někomu, kdo má zátěžák (měřák pro změření baterie v zátěži) a ten ti řekne hned, jestli je mrtvá, nebo ne. Baterka v zátěži by neměla klesnout pod 10V, pokud jo, je čas jí vyměnit. Jak jste tu baterii měřili? Pokud zátěžákem, je možné, že tam máš někde nějaký velký odběr, pak postupovat od baterky a měřit, no.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: ZKRAT?!!

Příspěvek od showit »

To si taky myslím, ale v servisu mi řekli, že baterie je ok a na vagu nic není, že neví čim to je. Ok zkusím teda sehnat někde baterku a vyzkouším to samé. Nebo seženu někoho s tím zátežákem. Díky moc
Passat B5.5 Variant

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ZKRAT?!!

Příspěvek od Phoenix »

showit píše:To si taky myslím, ale v servisu mi řekli, že baterie je ok a na vagu nic není, že neví čim to je. Ok zkusím teda sehnat někde baterku a vyzkouším to samé. Nebo seženu někoho s tím zátežákem. Díky moc
No ono taky záleží, čím to v servisu měřili a kdo (ne každej mechanik umí měřit). Jestli ti změřili jen napětí bez zátěže (a třeba po jízdě, kdy celou dobu nabíjel alternátor), tak to ještě nic neznamená.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: ZKRAT?!!

Příspěvek od morlog »

:rofl: :rofl: ja jsem skousel baterku ze jsem mel volt metr a meril jsem baterku pri startovani baterka padala na 9.2V ale stale slape nikdy jsem nemel problem nastartovat je to divne po dojeti me vdy padne na 12.2V ale slape porad sranda

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ZKRAT?!!

Příspěvek od Phoenix »

morlog: jiná zátěž, jiné hodnoty.... já jsem mluvil o zátěžáku, ne o starteru...ale dá se to taky změřit tímto způsobem, pokud v baterce odejde článek, je jasné, že v zátěži nebude mít ani těch tvých 9V. Jinak kdyby sis chtěl přečíst návod k zátěžáku, tady je i s hodnotama při určité teplotě: http://www.uni-max.cz/foto/manuals/CZ_446500_01.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: ZKRAT?!!

Příspěvek od morlog »

Re: ZKRAT?!! jsem rikal.jenom ze je i dalsi spusob kterej zvladne i doma

Uživatelský avatar
showit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 04.07.2011 12:23
Kontaktovat uživatele:

Re: ZKRAT?!!

Příspěvek od showit »

tak jsem to vzal na risk a koupil novou baterku a vše ok..! díkys!
Passat B5.5 Variant

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“