Turbo na sklonku života?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Turbo na sklonku života?

Příspěvek od the_miracle »

Tak po cca 1000 km (spíše o něco víc) se problém objevil znovu. Kupodivu rozhodně ne v maximálním zátahu. Najížděl jsem na dálnici spíše z kopce. V podstatě to ani nebylo moc znát, tím že to nebyl plný zátah. Jinak zvýšení spotřeby jsem nepozoroval - spíše naopak, s odpojeným turbem to žralo podle palubáku míň :-), když jsem pak sjel, chcípl motor a znovu nastartoval, tak opět v pohodě po zbytek cesty (cca 15 km). Předpokládám, že ty intervaly se asi budou zkracovat a spíše bych to tedy viděl na to čidlo, když to udělá jendou za čaS. Zatím to tedy asi nechám alespoň do léta a pak se holt uvidí. Asi poprosím kamaráda aby mi v rámci výměny oleje pročistil turbo a vyměnil to čidlo. Co myslíte?
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Turbo na sklonku života?

Příspěvek od the_miracle »

Tak turbo bylo ve firme http://www.specialturbo.cz" onclick="window.open(this.href);return false;.

Práce odvedena precizně, viz. zde

http://the-miracle.rajce.idnes.cz/turbo

Jediné, co mi je divné je to, že jsem přesvědčený, že jsem měl turbo vyrobené v Rumunsku a mělo číslo 717858-7 a toto je Made in Italy a je 717858-5. Když jsem jim tam volal, tak připustili, že možná vyměnili ten dekl se stítkem, ale ze je to divne. Nicmene asi mi to je jedno, i kdyby mi poslali jine. Hlavne kdyz to bude slapat.

Jo a cena za vyčištění + přezkoušení 2950,- s DPH, minulý pátek jsem to v Praze odeslal a včera odpoledne to bylo k vyzvednutí.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Turbo na sklonku života?

Příspěvek od trhac »

No zvenku je mají vyčištěný krásně ale co uvnitř :D Ne dělam si kozy.Ať dlouho šlape..

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Turbo na sklonku života?

Příspěvek od Kubi230 »

Tak co si myslíte když jsem vyměnil ovladací ventil pak ventil N75 oba nový díly. Auto jelo jak drak ale jen tak 1000km cca. Teď už to padá do nouzáku i s kopce na 4 bez plynu při podřazení a nebo když jedu do kopce na 4 a pak podřadím na 3 tak to tam taky skočí. Jinak v hadicích mám olej nebyly dotažený pořádně svorky tak jsem to dotáhl ale nepomohlo to, u intercoleru mám taky ze spodu vidět olej. Myslíte že by pomohlo nechat vyčistit turbo? Popř jestli si to někdo dělal sám tak nějakej dobrej postup na to i se zkušenostma co šlo nejhůře a co dokoupit, nějaký těsnění a tak. Díky.
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“