Golf 1.4 vs. Golf 1.6

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od caddy I »

Koupil jsem 1.4 pro přítelkyni, dovoz z Německa, řekl bych že o auto bylo slušně staráno, serviska, všechny cedulky, atd, 166oookm, asi se tomu dá i věřit.
Najeto zatím cca 2tis km, spotřeba podle palub.počítače 6.9 (tankováno vždy do plné,najeto kolem sedmi set na nádrž, doplněno - vynulováno a spotřeba sedí) - zatím se to dalo považovat za "zimní" provoz, víceméně couračky, nekoukal jsem ani na vzduch. filtr, svíčky, atd, takže s oteplením a nějakou případnou údržbou lze předpokládat možná jetě nějaký menší pokles spotřeby.
Trochu mi vadí "hlučnej" motor když je studenej (hydroštely je slyšet jen okamžik, výfuk zdá se v pořádku, je to takovej "nespecifikovatelnej" hluk - s ohřátím se to vždy zlepší, ale už jsem v životě slyšel kultivovanější motory... :? )
Olej na měrce na kilometry který výše uvádím je pořád stejně. Nějak zvlášť to opravdu nejede, ale jezdíme pohodovku, podle předpisů, na to je to dostačující, do předjíždění se s tím nepouštíme :-)
Největší problém u této motorizace vidím v tom, že se s tím nikdy nenaučí jezdit, do teď měla několik let GIII 1.9td, něco zařadila směrem dopředu a spolupráce plyn-spojka tam nebyla až tak důležitá. Nikdy jí to nechcíplo, tady na volnoběh neví jestli běží motor, vlevo má sice otáčkoměr, ale to nic neřeší, protože ve "trojce" na tom místě měla tachometr kterej je teď vpravo a to je zabíračka... :roll:

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od tomakecTD »

Já přesedal z motoru 3.0TD do golfa 1.6 Tak vím, co to je pro tvou holku :D Taky mi to párkrát chcíplo.... ale zvykne si :wink: Já vesměs do teď neumím s benzínem jezdit. Mám rád tichou klidnou a výkonnou jízdu a to by mi benzin o objemu 1.6 nikdy dopřát nemohl, ani s turbem :D Po jednom roce sem se s tím golfem naučil řadit na téměř 3000 ot. Jinak max na 2500 a pak se nemůžu divit, že to nejede, že jo. Ten benzin výkon má, ale řve to, žere, točí nad 4tis, tohle nepotřebuju. Opravdu kdyby benzin nejel na LPG mám naftu. Firemní octa 1.9TDi mi naprosto vyhovovala ve všem, měla myslím 96kw.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Zdenik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od Zdenik »

Mam 1,4 APE r.v. 12/1999, najeto mnou 65 000 km (nyni 135 000 km) a olej dolevam max 0,5litru na jednu vymenu. Vykon nic moc,ale zatim me vsude dovezl :) Uz bych ale tento motor nechtel z duvodu toho vykonu.

Uživatelský avatar
AlanAlda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 07.01.2011 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od AlanAlda »

Kdo chce vykon a sportovni jizdu jde aspon do stokonovy 1,6ku - kdo jezdi klidnou jizdou a kratky trasy tak to neni zas tak spatny....
Náplně za pár kaček jen na http://www.naplnezababku.cz

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od Doctor Driver »

tomakecTD píše:Já ho kupoval z Prahy, od jednoho borca, co byl registrovanej na VW foru. Nick rostak99. Měl tam folie na sklech, tónovaná skla, rádio DVD, xenony, kožené dedačky, 17ky kola a bůh ví co ještě. Já abych dal co nejmíň, tak jsem to koupil za 89 v základu, jen skla, černá střecha a radio mi zůstalo :D Ani sem nestál o kožený sedačky nebo xenony. Koupil sem to se 190tis km. Nyní mám 205. Kdybys četl moje problémy, štvalo mne mírné pocukávání když jsem lechtal plyn.

Vyměnil sem klapku, snímač klepání, svíčky, MAP senzor, obě lambdy origo, olej, baterku, upravil a očistil EGR, čidlo teploty nové, silenblok motoru jeden. Skoro všecko nový, nakonec to bylo špatnou lambdou II a čidlem teploty LPG. Mám tam po elektronické stránce všecko nové. Motor nebere olej vůbec, snad 0,1L na 13000 km. Nekouří, startuje na drc, absolutně bez jakýchkoli problémů. Jsem spokojen jako. Ale jen díky tomu, že je to na LPG tak když to pohoníš, výkon to i pak má. Na benzin bych to pustil ze skály :D
Kolego, to bych to pustil ze skály rovnou, než tohle všechno vyměnit - plánuju to mít max. do konce technický (teď dělaná nová), takže výdaje tomu dám minimální a najeto mám 124 tis. a všechno v cajku, až na ty silentbloky, na který jedu v pondělí :) A ještě dam nový svíčky, pro jistotu.. po kolika se tak mění svíčky? Po 60 tis. ? Jinak filtry sem vyměnil už komplet, kromě palivového - nevím kam patří :D Můžete mi někdo poradit, popř. poslat foto ? dík
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od Doctor Driver »

Eitn píše:
Doctor Driver píše:JJ, svatá pravda, až na to, že 1.8T je asi stejná olejnička jako 1.4 16V :D (3 roky praxe z Oct. I _ pro spekulanty :) )
Jinak se to s výkony 1.6 srovnat nedá no, je to turbo_motor táhne hned a je to prostě pila na tom plynu no..soused ho má v octávce asi 14 let kdy kupoval novou a nemůže si ho vynachválit, až na to, že mi říkal, že tam naleje pomalu stejně oleje jako benzínu :laugh:
Tak ať si zrepasuje turbo (což jednou čeká každého) a bude olej mu to nevezme. Mě moje Jubi brala 1l na 1000km. (hned po koupi) Pak jsem přetěsnil výměník oleje nebo jak se tomu říká teď si nevzpomenu :D protože mi to pod tlakem teklo po filtru tzn že pod autem olej nebyl a ztrácel se až v tahu (cena těsnění asi 40kč) a už to žere oleje podstatně míň (teď asi 1l na 3500) Ale jelikož to má 132kw tak s tím často lítám a točím to do 7 tak už si turbo něco vezme (Najeto mám 160 000km a olej je v IC) teď se chystám na repas a počítám s tím že to zas nebude žrát nic. Znám plno lidí co mají 1.8T a olej jim to do výměny nevezme vůbec...Takže je to takovej obecnej kec spíš :) A spotřeba je menší při normální jízdě než u 1.8 bez turba a rozdíl v jízdních vlastnostech je znatelný..
No dneska jsem viděl souseda, jak běží s balíkem v káře na poštu, tak sem se ho zeptal co to veze a proč nejede autem a prej posílá to turbo někam na repas zrovna, že už ho nebaví každou sobotu dolévat olej :) Věřím, že turbo může za většinu úbytků oleje, když někdo jezdí jeho stylem :D On má jen tu základní 110 kw, takovou jsem míval taky v Oktávě, až na ten olej, jak sem už psal sem si nemohl na nic stěžovat :) A taky si myslim, že ve všech směrech je to lepší než klasika 1.8 bez turba :good:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od Eitn »

:D :good:

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od shikaree »

Pánové, hodně zde čtu, že motory 1.4 16V 55kw berou hodně oleje. Berou to tak všechny nebo se to od nějakýho roku zlepšilo? Uvažuji nad tímto motorem pro ženu, byl by z roku 2002 a najeto do 100t km. Km by se dalo věřit, ato vypadá zachovale, interier taky. Bude převážně využíváno a ježdění kolem komína, takže nechci nic zbytečně silnýho a řekl bych, že 1.6 bude brát na takový couračky tak o litr víc. Jaké má kodové označení 1.4 16V 55kw v Golfu IV z roku 2002? A jak je to s intervaly výměny rozvodů?

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od marfy8 »

Já mám třeba 1.4 r.98 a také jsem ten majitel kterému to papá olej. cca 1l/2000km ... Ale moc toho nenajezdím, tak raději budu kupovat olej. Investovat do GO motoru u 1.4 se mi opravdu nechce, to by se mi nevyplatilo.
Jak tu každý píše, na takové ty couračky do práce-zpátky to je OK. Spotřeba 7l/100 , rychle zahřátý motor ... Sehnal jsem auti za levno a na naučení, tak proč ne. Nějaký ten "výkon" to má ale musí se to vytáčet do nebes a musíš jet sám :-D .

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od shikaree »

Ale máš právě r.v. 98, tzn jeden z prvních typů. Rád bych věděl informace o novějších verzích motoru, zda li už jsou vychytanější nebo je to pořád stejný žrout oleje. Snad ještě napíše někdo znalejší:-)

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od Kutil001 »

mám taky 1.4 16v, r.v 99, jak píšou ostatní, nějakej olej si to vezme, ale záleží i na stylu jízdy, když to budu točit vezme si víc, když jezdím s rozumem, není to nic strašnýho, výkon stačí, na předjíždění taky ok, někdo to tu srovnával s felicií 1.3, proti felicii jede značně lépe, vím o čem mluvím protože máme doma 2 felicie.
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od x-t.y.n.a »

já nevím, co všichni s tím olejem máte :) . Já mám 1,4 APE rv. 2000 - měním olej po roce a ještě jsem nikdy dolévat nemusela, prostě si to nevzalo...motor má najeto cca 120tis.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od shikaree »

Byl jsem se na jednu 1.4 16V 55kw podívat a za studena mu motor kadlal jako diesel. Předpokládám, že to bude motor po smrti... Očekával jsem teda klidnější běh, když každý říká, jak je benzín kultivovaný... Asi jsem špatně vybíral:-)

Benďák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.12.2009 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od Benďák »

Ahoj mam 1.6 SR 74 kw..mam jej druhym rokem a krome beznych dilu plne funkcni vuz spotreba 6-7l/100 pri volne jizde a o neco vic pri zavodeni...mam na tochometru 160000km a motor je naprosto O.K. Jen je treba menit vcas olej a filtry...ja jsem spokojen....

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 1.4 vs. Golf 1.6

Příspěvek od Shorty »

No mě by jen zajímalo, co je to sakra za veličinu ona mýty a mlhou obestřená "kultivovanost". Definice a jednotky měření. Pokud jde o výkon tak tam u benzínů většinou platí: vysoký otáčky-špička výkonu-velká spotřeba.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“