Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj mam asi problem s elektroinstalací .Po otočení klíčkem na mě začne pípat a svítit vykřičník + se rozbliká klimatizace(zobrazil jsem chyby 214, 21a, 4f7), k tomu jen tak jako zamžourá kontrolka žhavení + dobíjení,vlevo na budíkách svítí vše normálně .Po nastartování hned chcípne a to se opakuje asi 5x a pak naskočí když přidám víc plynu.Včera při jízdě po dálnici ve 120ti najednou začala lítat ručička u tachometru mezi 40-100km/h , pak chvíli spadla uplně na nulu, začal pípat vykřičník , rozsvítil se airbag, svítilo abs,ale auto normálně jelo jako by se nic nedělo. Asi po 3 min vše zase zhaslo , tachometr začal ukazovat zase správně a to dalších 80km. Potom při každém dalším pokusu o nastartování se závady opakovali avšak jednou nebo 2x např když jsem jel natankovat , tak auto starovalo normálně včetně kontrolek.
Dnes ráno jsem byl na diagnostice kde servisákovi ukázalo, že se vůbec nemůže dostat do řídící jednotky + malé napětí a někde nějký zřejmě skrat který může být kdekoliv v autě . Jinak baterie proměřená , dobíjení taky a než jsem odjel ze servisu protože nemají tento týden čas tak mi při otočení klíčkem ještě začlo asi nějaké relé cvakat a to tak že asi 3-4 vteřiny strašně rychle vypíná a spíná (jakoby dělá crrrrrrr :-) ).Jsem z toho na mrtvici, jezdim do práce 50km i s nějakýma spolucestujícíma nevim kde začít pátrat :roll: Komfortka? Řídící jednotka motoru? Někde zkrat na dvou kilometrech kabelu?
Naposledy upravil(a) Globettroter dne 26.06.2012 09:26, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od Mára_VR6 »

kostra, to je to první, na co se musíš zaměřit
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od Globettroter »

Takže vše, kde je jakýkoliv kablík ukostřen(motor,pod přístrojovkou...) , povolit, očistit, utáhnout + zkontrolovat stav kabelu. A taky asi určitě všechny "plusové kontakty" 8O

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od PetrVK »

Přesně tak, jak píše Mára_VR6, ty budíky a tam bych asi začal,zkontrolovat kostru a pak šel k tomu relé,je možné že už je po smrti a teď bude cvakat pořád ....
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od Globettroter »

Včera jsem prolízal elektriku asi 4 hodiny.
1) V motorovém prostoru u řídící jednotky + relé atd - sucho , čisťounko.
2) Pod kobercem u komfortky všechny kabely + komfortka -suché , čísté , bez známek oxidace - vše jako nové.
3) Rozebral jsem plasty pod volantem, kontroloval opticky kabely, dotáhnul všechny ukostření na "sběrnici" nebo jak to nazvat :lol:

4)Koukal jsem na relé žhavení + pojistka -bez známek poškození , či oxidace - raději jsem trošku ošmirgloval(proměřit to neumim :cry: )

Výsledek: Když otočim klíčkem třeba 10x za sebou neudělá to ani jednou a po 11-té a 12-té to zase udělá :evil: (jen trošku zamžourá dobíjení s žhavením a někdy i ABS + se rozbliká climatronik. Všimnul jsem si, že pokud otočim klíčem a začne mžourat žhavení , baterie a hned to vypnu a zase zapnu tak to třeba ještě jednou udělá, ale většinou se zase všechno hezky rozvítí , sepne relé jak má (které mimochodem už žádné od včera ani jednou nezacvakalo-možná pomohlo zatlačení všech relé a zahýbání s nimi) palubku celou jsme nerozebíral , takže ezadu k budíkům jsme se nedostal . Myslíte že to může dělat zapalování-mam namysli někde něco u spínací skřínky? Třeba vyběhané a pak špatně občas sepne? Přijde mi že má klíček celkem vakl :(

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od Martin. D »

Může to taky dělat spínací skříňka.... Zkusit ještě VAG jestli něco neřekne.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od PetrVK »

Jo,jo, spínačka umí taky udělat neplechu ...
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od Globettroter »

Tak včera i dnes ráno fungovalo vše jak má :roll: .Ale stejně musim zajít na ten VAG k někomu až bude chvilka , jestli něco konkrétního zjistí , ikdyž jsme sice byl ale bylo takový jen narychlo a prý se servisákovi nepodařilo spojit s řídící jednotkou :roll:

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od Globettroter »

Tak už to zase blbne ,asi 3-4 týdny co jsem se v tom pohrabal vše fungovalo jak má a nyní se chyba zase opakuje. Zatim to řešim tim, že když vidim že mi po otočení klíčku kontrolky jen tak pomžourávají , otočim zpátky a zase zapnu a pak už to neudělá (někdy to tuto chybu udělá 2x za sebou ale napotřetí nebo napočtvrté nejpozději zase vše svítí , nažhaví jak má) a jako by nebyl žádný problém .

Vladimír Hladík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.09.2012 04:34

VW-Sharan-bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Vladimír Hladík »

Včera mi začala blikat kontrolka žhavení po té,co mi zhasnul motor,znovu jsem nastartoval a jel Kontrolka bliká neusále.Co s tím je?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Bliká vykřičník,po nastartování chcípne.

Příspěvek od 11mAjA11 »

možná Ti nesvítí brzdové světla..
Podívej se jestli jo nebo ne, když ne tak vyměň brzdový spínač u brzdového pedálu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“