ventilátor chladiče-nejede

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Jack007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.05.2008 19:46

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od Jack007 »

Zdravím pánové, omlouvám se, že se do toho pletu, ale nemohl by mi někdo poradit?
Mám tento problém : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=157471" onclick="window.open(this.href);return false;

Moc děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od Havlos »

Dneska sem testoval jestli se větrák chladiče točí na obě rychlosti tím že sem odpojil konektor od termospínače ventilátoru na chladiči a pouštěl do něj +12v přímo z baterky a ventilátor se točil jenom na tu pomalou rychlost.
Tak sem rozpojil ten posledni konektor těsně před větrákem a pouštěl do větráku +12v, šel na obě rychlosti takže větrák je v pořádku.
Nevím jestli je tedy vadná ta řídící jednotka ventilátoru nebo je jenom někde přerušený vedení pro tu druhou rychlost. :?:

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od Havlos »

Tak vyřešeno.
Aby se roztočil i na druhou rychlost tak musí být zapnutý zapalování

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od tomikanec »

Jack007 píše:Zdravím pánové, omlouvám se, že se do toho pletu, ale nemohl by mi někdo poradit?
Mám tento problém : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=28&t=157471" onclick="window.open(this.href);return false;

Moc děkuji za každou radu.
cau psal sem omylem do tohodle prispevku,neslo by to nak hodit do tohodle tema ,dik,nebo to musim prepsat

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od Petee »

Zdravím, také problém s klimou. Golf IV 1.9TDI, r.v.1998. Pořád dokola - už několikrát se tu řeší nejde klima, nespíná klima...atd. A tak se taky přidám ze zoufalství do diskuze. Už asi 3 roky se trápím s klimatizací. Mám Climatronik - nejprve jsem měl vypálenou patici pro pojistku na pojistkovém modulu, který se nachází na autobaterii. Vyměněno - klima chvíli šla. Pak zase problém z jedním relátkem v jednotce pro saharu, která se nachází pod baterií - relé vyměněno - klima chvíli šla. Po té kontrola média - to bylo a stále je OK. No a nyní klima běží a čím větší teplo je venku, tím větší problémy s tím, že klima nejede. Dá se říct, že když nastartuju studený auto, tak beží dobře, ale jak se ohřeje motor - vlivem venkovní teploty, tak se klima vypne a už jí nedonutím aby sepla. Vše najednou stojí - sahara, kompresor - prostě se nic neděje....už mě to začíná pěkně sr....! Blbé je to, že je ještě asi 1000 možností, čím by to mohlo být...;)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od Goauld »

V tomhle případě by to mohlo dělat čidlo chladící kapaliny, jakmile se ohřeje voda, tak čidlo řekne klimatizaci, že se motor přehřívá a klimu vypne. V autě sou celkem 3 čidla na teplotu vody a jedno z nich je sdruženy pro řj. motoru a rafičku v přístrojovce. Je to myslím G62 a u dieselu je vpravo zezadu na motoru, pod hadicí od chladiče. U benzinu nevim kde je.

A ještě sem si vzpoměl, že může být vadnej snímač teploty přímo pro klimatizaci, kterej je někde vzadu na motoru, je to čidlo F14.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od tomikanec »

cau dam to taky sem,,mam G IV tdi rv 98,manualni klima,a vypada ze dodelana,auto sem koupila klima uz nesla,moc tomu nehovim tak laboruju v ramci moznosti,,nejdriv mi vubec nesepnul kompresor kvuli pripojeni konektoru na naky cidlo(byl odpojeny umislne od cidla na tlustej hadici s vodou a ja to jeste pred skusenim klimy pripojil na to cidlo)po odpojeni konektoru kompresor sepina i se roztoci sahara,tak sem sel plnit,ale kompresor nechtel vubec nasat chladivo,vlastne sal ale strasne pomalu takze sme se na to vyprdli,,s tim ze kompresor ko,,jenze problem je ze tam je kompresor kterej ma tu spojku na dve remenice a co sem koukal na jiny golfy tak tam beha jen jeden dlouhej klinak a ja tam mam dva,jeden kratkej jde pres ten kompresor a altik a druhej delsi jde pres kompresor a ten zbytek...tak nevim jestli jde ta spojka na dve remenice prendat na jinej kompresor nebo jestli zrepasovat tenhle,,problem je ze auto pozivam kazdej den tak bych to potreboval napred nak pripravit nez se pustim do rozebirani,a dat to do servisu a vyplaznoot 15 tis se mi taky nechce,,kdyby byl nekdo z okoli plzne kdo tomu rozumi,tak bych dorrazil...nebo aspon poradit,,skusim naky fota ale ukradli mi kabel od tel. ke kompu tak nevim kdy,,...,dik moc vsem

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od Petee »

Vzkaz pro Goauld. Děkuju za nápad ;) Asi hned vyzkouším - jinak dájí se tyto 2 hodnoty přečíst diagnózou? Možná trochu zvláštní dotaz, protože předpokládám, že ano, ale tak radši se ptám. ;) Mám doma diagnostiku, ale nevím přesně kam se podívat na tyto 2 čidla....;(
Snad možná jen, že bych měl hledat v sekci - motor....je tomu tak? ;)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: ventilátor chladiče-nejede

Příspěvek od Goauld »

Jo v měřených hodnotách to najdeš, ale nevím která z nich je ktery čidlo. Ale pokud bude některá honota po zahřátí extra vysoká, třeba 115°C tak je to konkrétní čidlo vadny. Čidlo F14 bys našel v měřených hodnotách klimatizace, záleží co máš za rok výroby, od 99 už tam není.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“