zámek spolujezdce/štekr

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od satene »

zámek spolujezdce/štekr.Potřebuji radu kde seženu štekr k zámku spolujezdce , jestli jde rozebrat původní,popřípadě jak.při opravě zámku se mi stalo že jsem špatně nasadil štekr a poničil jsem jeden kontakt,ten co je na kabelu.Pro lepší popis jde o kontakt č.7 na dveřích. :blush: Doufám že se najde dobrá duše co poradí ať nemusím kupovat celou elektriku do dveří,děkuji moc :wink:
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od Goauld »

Zajdi na vrakáč, nebo na šroťák, kam vozí auta na ekologickou lividaci a vytrhni z nějakyho auta konektor se stejnyma pinama. Pak ulomenej pin vyměň nějak dobře spájet dohromady a není co řešit. Nebo se podivej do sekce bazar, jestli někdo tu kabeláž neprodává.
Mimochodem, nechtěl bych tě nějak urazit, ale pokud si byl schopnej "špatným" nasazením konektoru ulomit pin, tak bych být tebou se do toho nepouštěl a nechal to někoho udělat. Ne každej elektrice holduje a když si lidi kteří neví co dělají říkají, že na tom nic není, tak to většinou skončí špatně.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od satene »

No to by měl slyšet bývalý majitel.Já sice napsal že jsem ho ulomil.ale on je zborcenej dovnitř,teoreticky by šel narovnat,ale než to zkusím chci mít náhradu kdyby praskl ůplně,a s tím že jsem to udělal já je to taky na půl,bývalý majitel mi minulý týden řekl že mu zámek blbnul už před tím a že to bylo v kabelech tak je měnili s kamarádem(neznám) sehnaly prý starsí a nepomohlo to. Já se do toho pak pustil a zjistil jsem vadu na mikrospínači a vyměnil ho za nový a ok ale teď ve velkým teple to očas vůbec neodemklo,do 25 stupňů ok ale nad už to blblo.Tak jsem to zkoukl znova a našel ten zborcený pin úplnou náhodou,je k jedný straně a možná to funguje jak bimetal(při větším teple se odtáhne,můj názor) tak že bych řekl že ty kabely vůbec neměnil.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od Goauld »

Jo takhle... Nemáš fotku jak ten pin vypadá ? Popis "zborcený" je takovej trochu nedostatečnej. Pokud se pin zasune do protikusu, kde je vidlice, tak by s kontakteme neměl být problém. Jinak pokud měnil kabely, můžou byt stejně špatny jako ty stary, pokud je neměnil za uplně novy, což asi ne. Problém může být v ohybu mezi A sloupkem a dveřma.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od satene »

Tenhle pin je ze světel,je větší ale stejný tvarově.Tam ten jsem nevyfotil.Označená packa je buď ohnutá dovnitř nebo ulomená a dotýká sa to jen na jedné straně.kabely jsem proměřoval a vypadali ok,i s ohýbáním u sloupku,pod gumou.
Přílohy
PIN světlo.JPG
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od Goauld »

Pokud je ulomená, tak by bylo dobry ten pin vyměnit, pokud ohnutá, tak narovnat a když praskne, tak vyměnit. Jak sem psal v prvnim přispěvku, stačí někde z vraku vyrvat podobnej konektor a pin z něho vzít.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od satene »

Asi zajdu do škody,maj tam novej neosazenej za 100 bez papíru,vrakárna je nejblíž v plzni nebo v německu a za tu cestu koupim ten novej
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: zámek spolujezdce/štekr

Příspěvek od satene »

tak oprava good,celou dovču makal zámek ok. najeto tak 1200km po čechách a známých.Jsem tomu sám rád že to byl ten pravý důvod ale mohl jsem na to přijít dřív a nemusel kupovat novej zámek :-)
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“