Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
djtomahou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.05.2011 23:12

Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od djtomahou »

Zdary.

Problém je takovej,špatně mi jdou řadit všechny rychlosti,ne přes zuby,jen to má docela odpor (s výjimkou když má motor tak 1800-2000 otáček,pak to tam zapadne jakoby samo).A to samí je když chci vyřadit,jakoby mě to nechtělo dovolit vyřadit.

Výměna oleje v převodovce u VW (trochu to pomohlo),seřízení řazení (to nepomohlo vůbec).
Začínam mít podezření na spojku (zabíra tak až za 2/3,ale když stojím zabíra málem ihned),nebo taky jsem slyšel,že to může být dvouhmota setrvák.

Za rady děkuju.

GIV V5 2,3L 150k r.v.2000

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od xerxes »

zkus ještě ovzdušnit spojku mohlo by pomoct to zabíráni spojky,vypadá to že jako by špatně vypinala

djtomahou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.05.2011 23:12

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od djtomahou »

Děkuju za radu.Jenže když mi měnili brzdovku tak by měli taky odvzdušnit i spojku ne?Stejně musím jít měnit olej,takže to nechám odvzdušnit.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od xerxes »

no víš jak ty dnešni servisy odsajou starou nalijou novou a hotovo :?

djtomahou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.05.2011 23:12

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od djtomahou »

Tak dneska jsem byl v servisu,spojka odvzdušněná,jenže je to stejný.Taky mi servisák říkal,že ta spojka zabíra tak ja má,a že vypadá že je v pořádku (nechal jsem ho ať se pořádně projede).

Začínam mít pocit,že to auto je úplně v pořádku,to jen já si vymejšlím.No nic,máte ještě nějaké rady?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od maku »

Zkus namazat ty tahla razeni vodeodolnou fazelinou vedsinou to pomuze. Taky mi slo razeni obcas stuha tak jsem to napatlal tou vazelinou a od te doby vse OK.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

djtomahou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.05.2011 23:12

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od djtomahou »

Sice jsem ty táhla nenamazal (nenapadá mě spůsob jak),ale odpojil jsem je od převodovky a řadíci páka šla lehce,takže tím to nebude.

Tak to zhrnu,pokuď je spojka a setrvák v poho,tak už jenom mě napadá kulisa.Nebo navštívim Autorizovaný servis a nechám převodovku rozebrat.

Nebo,nenašel by se tady někdo z Plzně,kdo by to se s tím projel a uměl by mi říct,co by to mohlo být?

Edit 1.:Tak dneska jsem měl rozhovor z jedním chlapíkem co tvrdil,že golfům hodně rozumí.Tvrdil že to těm 2,3L 150k de řazení takhle blbě skoro všem když jsou starší.Takže asik s tím nic neudělám.Ale děkuju za rady.

Uživatelský avatar
XmilanX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 21.02.2010 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od XmilanX »

djtomahou píše:Sice jsem ty táhla nenamazal (nenapadá mě spůsob jak),ale odpojil jsem je od převodovky a řadíci páka šla lehce,takže tím to nebude.

Tak to zhrnu,pokuď je spojka a setrvák v poho,tak už jenom mě napadá kulisa.Nebo navštívim Autorizovaný servis a nechám převodovku rozebrat.

Nebo,nenašel by se tady někdo z Plzně,kdo by to se s tím projel a uměl by mi říct,co by to mohlo být?

Edit 1.:Tak dneska jsem měl rozhovor z jedním chlapíkem co tvrdil,že golfům hodně rozumí.Tvrdil že to těm 2,3L 150k de řazení takhle blbě skoro všem když jsou starší.Takže asik s tím nic neudělám.Ale děkuju za rady.

Zdravím,
mám stejný problém u 1.8T 132kW mám uplně stejné přiznaky, a nevím co s tím jediny co mě napada je uz jen spojka že špatně vystavuje,ale veci jako olej,kapalina,tahla, sem zkousel a nic nezabralo jen ten olej byl trošku znát, a že je to u u 2.3 normální to se vubec nemyslím mám kamaráda ktery ho má taky má najeto asi 280 tis a nic takovyho se mu nědeje ...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od xerxes »

zkoušel jsi seřidit táhla?

chose119
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 28.06.2011 18:46

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od chose119 »

takze takto. akurat mam auto na zdvihaku, tiez idu rychlosti ztuha. vymenil som kulisu aj tiahla, aj tu paku v prevodovke. lebo to vsetko bolo vybite. ako a kolko to pomohlo zistim zajtra :)

djtomahou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.05.2011 23:12

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od djtomahou »

Jedinou věc co jsem si všimnul je,že když řadím rychle a to myslím rychle (jen co sešlápnu spojku už mám zařazeno),tak to jede úplně lehce,jenže když počkám,tak tam ta rychlost už de ztuha.

chose119
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 28.06.2011 18:46

Re: Špatné řazení V5 2,3l - de to ztuha

Příspěvek od chose119 »

radenie vymenene a rychlosti tam idu uplne super v kazdych otackach

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“