Problém s klimatizací

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Problém s klimatizací

Příspěvek od spagre »

Ahoj lidi,

hledal jsem, ale můj problém tu asi nikdo nepopisuje.

Již loni mi v pašovi 2004 začla zlobit klimatizace. Větrák, ve kterým odchází úhlíky mi nefunguje již dva roky a tak jsem využíval klimu jen asi z poloviny a jak mi psali někteří, že až budou vedra, tak to poznám. A to se možná stalo, ale dosti podivně.
K problému: Klimatronik blbne asi rok a to když jedu na economy tak vzduch fouká normálně, najednou zesílí, zeslabí, prostě dost to kolísá (nějak jsem to neřešil).
Když jsem letos v létě začal chladit klimou, tak aj při 28 stupních krásně chladila, že z toho šla fakt zima. druhý den po přepnutí na economy a z pět jakoby vůbec nenaskočila a auto nechladilo. Pak mi to zase měsís chladilo parádně. Nyní o víkendu když jsme jeli do Brna, tak to šlo pěkně až do doby, kdy venku bylo už 36. To už nechladilo a já to dával za vinu tomu jak kluci říkali, že bez toho druhého větráku to prostě v tomto vedru chladit nebude. No, ale druhý den, když bylo 28 tak prostě taky nic a ani dnes při 25:(
Mám pocit, že to nebude tím větrákem, ale že prostě jakoby klima nechce naskočit. Myslím, že ten klimatronik už je asi v háji (viz. to kolísání vzduchu), ale jist si nejsem.
Ještě mrknu na ty pojistky (je tam spešl pojistka na chlazení? - asi na kompresor, že?) Autům moc nerozumím, takže se omlouvám pokud je to někomu jasné... :-)

Budu rád za každou radu.
BTW médium tam určitě je.
Dík
a ať nám auta jezdí!
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od spagre »

Tak jsem dnes zkontroloval pojistku: je OK.

Taky jsem zkusil roztočit ten přídavný ventilátor. Nabíječka na auto ho roztočila, ale dost to v něm drnčelo. Skoro jakoby opravdu ty uhlíky chyběly a pružina, nebo co tam je drhla vždy o komutátor rotoru, nebo jaxe to jmenuje:)
Trochu mi nejde do hlavy, proč se tedy neroztáčí vždy, když zapnu klimu a nedrnčí, ale to může být asi aj tím, že to předešlý majitel někde odpojil, aby to nedrnčelo. Kde, to netuším. Konektor, který je u nádržky na kapalinu pro posilovač řízení byl spojený, takže asi někde dál v autě, nebo možná přímo u klimatroniku, jestli to jde???
Pls poraďte. Kdybych věděl, že je to tím klimatronikem v panelu, jednoduše bych koupil jiný... Ale je to opravdu tím?

Díky
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

exotus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 30.03.2008 22:37

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od exotus »

Klimatronikem to nebude,to není tak časté...
Chladiva máš dostatek? Pokud to kolísá na spodní hranici tak to může zlobit,ten ventilátor uvnitř řídí řj klimatroniku podle teploty,čidlo venkovní teploty je v pohodě tam bývá chybička někdy,co diagnostika píše to něco???
Bez větráku to fakt neuchladí a pak to vypíná kompresor,je tam fakt dost možností čím by to mohlo být ale výměnu panelu bych posunul na jedno z posledních míst :wink:
Mám kabel k cirkulárce 12.3 a jezdím v BMW

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od spagre »

Tak už vím, kde je problém: netočí vnitřní kolečko klimakompresoru. V jiném vláknu jsem četl, že se musí při sepnutá klimatronikem točit na kompresoru i to vnitřní kolečko. Teď je otázkou, jak zjistim proč se netočí. Jestli je to čistě spojkou na klimakomresoru, nebo třeba opravdu ovládáním. Když ale na panelu stisknu auto, tak slyším, že v přístrojovce nějaké relátka sepnou, nebo taqk něco, ale to je vše.
Kolečko se neroztočí. Přístup blbej, jde nějak něco proměřit?
jdu hledat dál, ale kdyby někdo věděl, tak dík
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od Bastard »

Není rychlejší to hodit na diagnostiku a zjistit jádro pudla? Pokud nespíná klimakompresor, tak je buď vadná spojka, anebo daleko pravděpodobněji prázdná soustava, nebo jiná závada blokující sepnutí kompresoru z bezpečnostních důvodů...

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od spagre »

Bastard píše:Není rychlejší to hodit na diagnostiku a zjistit jádro pudla? Pokud nespíná klimakompresor, tak je buď vadná spojka, anebo daleko pravděpodobněji prázdná soustava, nebo jiná závada blokující sepnutí kompresoru z bezpečnostních důvodů...

Soustava je plná, Spíš bych řekl, že ta spojka. Poprosím souseda jestli by diagnostikou něco zjistil, teda jestli je diagnostika takhle dokonalá... ??? Asi je:) snad...
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

exotus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 30.03.2008 22:37

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od exotus »

Jde ještě o to jak je dokonalej soused :pleasantry:
Mám kabel k cirkulárce 12.3 a jezdím v BMW

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od spagre »

:laugh: řekl bych že snad jo
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od spagre »

Tak dnes jsem s kolegou připojil káru na diagnostiku a u klimy mi to háže chyby u serv klapek. Někdy špatně tři klapky, někdy jen jedna. Čísla chyb mi pošle. Myslíte, že je možné a by klima nejela kvuli špatnejm servům klapek? Byla chyba i na klapce odmražování.... Možná to má tedy spojitost???
Díky
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

exotus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 30.03.2008 22:37

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od exotus »

NE. Chyba klapek je většinou jen záležitost distribuce vzduchu,že to prostě fouká jinak nežli má nebo to patřičně nerozděluje vzduch po kabině...
Chyba bude buď v samotném kompresoru nebo v elektroinstalaci,nebo opravdu málo chladiva!!!
Todle je zrovna jedna ze závad kterou sám doma zřejmě neopravíš pokud tomu nerozumíš,tak to dej někomu kdo má vybavení a zkušenost...
Mám kabel k cirkulárce 12.3 a jezdím v BMW

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s klimatizací

Příspěvek od spagre »

Taxem měnil olej a chtěl sem tedy zkusit aj tu spojku (jestli sepne), ale nenapadlo mně jak:) (čekal jsem klasika napájení +-12V a ono tam je asi přísun jen zemění)
Jaxe to tedy ověří, když už člověk leží pod tím autem?
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“