1.8T kour pri akceleraci

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
At3m.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 26.10.2008 18:28
Bydliště: Praha

1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od At3m. »

Ahoj mam tento motor 110kw, je ale v passatu b5,5 ale v sekci passatu je to uplne mrtvy tak to zkousim tady.Tak se nezlobte... :oops:

Zacal jsem si vsimat ze pri rozjezdu z krizovatky za mnou zustane oblak dymu...obcas pri pridani plynu za jizdy.Proste neco jako naftak....Vim ze mi to zere trochu olej ale taky mi sviti neustale tato kontrolka na pristrojovce http://img153.imageshack.us/img153/7742/kontrolka.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; tak by me zajimalo jake mate s tim zkusenosti, jestli jsou spatne krouzky nebo turbo ze to pousti olej a nebo ze to kouri kvuli te kontrolce, protoze jsem se docet a diagnostika ukazala ze ta kontrolka ma neco spolecnyho s lambdou.

Dekuji za kazdou odpoved

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: 1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od G3-lower »

Mozna spatna lambda a dava spatne hodnoty a pak ti tam treba jde moc benzinu a nestiha to spalovat a pak to huli.

Uživatelský avatar
At3m.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 26.10.2008 18:28
Bydliště: Praha

Re: 1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od At3m. »

:good: dik, to jsem potreboval vedet jestli je to mozny ze to huli kvuli lambde

Uživatelský avatar
At3m.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 26.10.2008 18:28
Bydliště: Praha

Re: 1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od At3m. »

Tak lambda to nebyla..., i kdyz ji to vypsalo na diag.Vymenil jsem ji cca 20 min to nesvitilo a pak se kontrolka zase rozsvitila a pise zase lambdu...tak uz nevim co...

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od Zemi77 »

A jdou ty spolodiny citim spise benzinem jako že je bohata smes nebo že to pálí olej????

Uživatelský avatar
At3m.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 26.10.2008 18:28
Bydliště: Praha

Re: 1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od At3m. »

tak to nevim...ono kdyz to proslapuju na miste na volnobeh tak to nehuli....jen pri rozjezdech ze semmaforu to obcas necha za mnou modry oblak ale zese neni to pokazdy...tak nevim no...

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: 1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od deckard »

Já bych to tipoval na pístní kroužky,propouští olej do spalovacího prostoru,(mrkni se pokud se tam dostaneš s foťákem,jestli není olej kolem svodů),pak je tady možnost toho turba,že propouští kolem hřídelky olej(ten úbytek oleje),..lambda,..nevím,ta jen měří,ale netvoří modrej kouř za autem,,...ale kdo ví?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T kour pri akceleraci

Příspěvek od jurod »

Lambdou to na milion % dle mně není... to by nekouřilo... ta reguluje bohatost směsi, ale kouř bude dělat buď olej, nebo voda... takže tyhle 2 věci sledovat... samozřejmě vše s tím spojené... řešilo se to tady již mnoho krát... zkus projít některé témata..
Pokud ti žere olej, tak je to jasné... změřil bych komprese, mrkl na turbo, sledoval jestli není voda v oleji, nebo olej ve vodě... v sání a v IC nemáš olej?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“